Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legtöbb B-s jogsival rendelk...

A legtöbb B-s jogsival rendelkező ember autó helyett miért nem használ inkább robogót rövid távra?

Figyelt kérdés

Számtalan előnye van a robogónak a kocsikhoz képest, mégis az én tapasztalatom szerint 50 sofőrből 1 használ csak robogót. Oké, nyilván hosszú távon, sok cucc hordozásánál, télen, vagy esőben jól jön a kocsi, de városon belül, munkába járáshoz, kisebb bevásárlásokra, afféle lóti-futi járműnek ezerszer praktikusabb a robogó.


Előnyei:

- SOKKAL olcsóbb megvenni, átíratni, biztosítani, üzemeltetni, fent tartani, javíttatni. Töredéke a kocsiénak. Az én robogóm pl. 1,5 litert fogyaszt 100-on.

- Nincs parkolási gond. Akárhol megállhatsz vele, mint bringával.

- Sokkal mozgékonyabb, fordulékonyabb, nincsenek számára akadályok, zsákutcák.

- Nagyon egyszerű vezetni. Csak húzni kell a gázt, meg indexelni. Amúgy meg olyan mint a bringa.


Most nem megyek bele olyanokba, hogy mennyivel szabadabb érzés az egész, mennyivel feelingesebb az élmény, mert ezt embere válogatja, kinek mennyire jön be. A fent említett tények viszont objektívak.


Miért van az, hogy emberek inkább mégis kocsit vezetnek? Nyáron százezer fok van bent, zabálja a benzint, folyton parkolóhelyet kell kutatni, aztán centizve beállni, szűk szakaszokon suta mint a téli álmából felzavart medve, és ha valami elromlik rajta, az ember dobálhatja ki rá a tíz, rosszabb esetben százezreket.


Nekem van kocsim, és robogóm is. Márciustól Novemberig szinte csak a robogót használom, csak 40-50 km-nél hosszabb utakra veszem igénybe a kocsit, de az ritka.



2019. aug. 28. 20:48
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a hegy nem kifogás, hegyen is lehet biciklizni, aki azt mondja hogy nem az csak a szájjával védi a környezetet
2019. aug. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal, sokkal több hátránya van, mint előnye.
2019. aug. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
82%
Én szívesen használnék munkába járáshoz robogót, de panelban lakok és nem lehet bent tárolni motort, az utcáról pedig ellopnák.
2019. aug. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Én robogózok amikor csak lehet, de 2 gyermek- ovi, iskola- erősen korlátozza az alkalmakat


De sokszor 2 autóval megyünk dolgozni ugyanarra a munkahelyre, mert a reggel, napközben és délutáni mozgást csak külön tudjuk megoldani, mi nem akarunk bv várni, alkalmazkodni... Egyszerűbb az élet, ez a mi luxusunk :-)

2019. aug. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 D. Brasco ***** válasza:
75%
Összefoglalva:neked van robogód,ami szerinted nagyon szép és jó dolog,es aki nem ezt használja közlekedni mint te az mind hülye!
2019. aug. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Mert én spec az agglomerációban lakom és legritkább esetben megyek rövid távra. Ha mégis, akkor gyalog megyek. Amúgy ingázunk be Bp-re, gyerek is ide jár oviba, hozni-vinni kell, ráadásul a rollerjét is napi szinten. Ezenkívül garázsunk sincs, meg én sosem szerettem két keréken közlekedni autók között. És egyébként meg kifejezetten szeretek autót vezetni.
2019. aug. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
84%

#14-es vagyok.

Aki lepontozott, az kérem sorakoztasson fel ellenérveket. Mert én az igazságot írtam le. Nem látok benne semmi kivetni valót. Nem vitatom, hogy hasznos a robogó. Ha van hova rakni. Ha jó az idő. HA egyedül mész. Ha nem kell elhozni semmit. Ha nincs tél. Ha nem vagy 60 éves. Ha van mellé autó is. Kicsit sok a "HA". Tehát az esetek 1%-ban hasznos igen. Aki ezt nem így gondolja, az fejtse ki miért. Aztán pontozgasson le :D


A kérdezőhöz: Kicsit tényleg elfogult vagy. Nem érted a felháborodását a kommentelőknek. Nekem úgy tűnik, te vagy felháborodva :D És mindenki más hülye, aki nem ért veled egyet. És nem érted, mi a baj a robogóval, és miért nem jár mindenki azzal. És meg akarod mindenkinek magyarázni, hogy a robogó igenis egy tök jó dolog. Mintha robogókereskedésben dolgoznál :D

2019. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
84%

#14, 27


Én kéket adtam arra a válaszodra, de akkor el is magyarázom, miért csak részben hasznos a válaszod szerintem.


"- A robógó nem való minden korosztálynak. Apám elmúlt 50. Röhelyesen nézne ki egy robogón. Mint ahogyan mondjuk a nagypapám is. Nőt pedig szökőévente kétszer látok robogón. Robogó egy fiatalos cucc."


Én tök gyakran látok nőt robogón, nem 50/50, de azért szökőévnél gyakrabban. Vannak idősebb emberek, kisebb városokban főleg, akiknek a sima kerékpározás már megterhelő, de van pénzük egy robogóra.


"- Télen felejtős. Kell mellé kocsi mindenképp."


Szerintem nem felejtős, rengetegen motoroznak hidegben. Kell egy jó téligumi, kéz-zsák meg ilyen lábra teríthető takaró és nem lesz rosszabb, mint amikor elmész télen kirándulni. Körülményes, de nem teljesen lehetetlen. Különben télen nem lenne pizzád.



"- Akkor jó a robogó, ha egyedül mész A-ból B-be, majd utána B-ből A-ba. Ha többen akartok menni, netán elhoznál egy bevásárlást, máris ugrott a robogós mutatvány."


Egy jól megtervezett robogó esetén ez nem igaz. Valóban, 50-esen csak 1 ember ülhet, viszont bevásárláshoz ideális, még akár 2-3 főre is. Főleg, ha van hátul dobozod. Dobozba, láb elé, ülés alá nagyon sok mindent el lehet pakolni.


"- Robogó kényelmetlen. Nem tudsz hátradőlni. Nincs klíma."


Nem feltétlenül kényelmetlen, lehet venni normális robogót normális üléssel. Klíma csak akkor hasznos, ha 30 fok körül, vagy fölötte van a hőmérséklet. Egy jó hálós kabát, vagy egy protektoring teljesen kényelmes 28-30 fokig. Én 365 napból kb 300-ban motorral járok mindenhova, mivel sokkal gyorsabb, alig drágább és sokkal rugalmasabb, mint a tömegközlekedés, és nem kell feladnom a személyes szférám csúcsidőben. Csak akkor használok autót, amikor valami nagyot kell szállítani, vagy 1-nél több utasom van.


"- Autóval ütközöl 50-el, valszeg kiszállsz egy karc nélkül. Robogóval elcsapnak 50-nel, akkor nem biztos."


Ez teljesen igaz. Ezért fontos, hogy ha valaki robogót választ, mindenképp évente képezze magát aktívan tovább. Így csökkenthető a baleset esélye.


"- Én személy szerint rosszul vagyok a kávédaráló hangjuktól. Valószínűleg nem vagyok vele egyedül."


Ez megint a típustól függ. Valaki írta, hogy milyen hangosak. Egy gyári 50-es kb ugyanolyan zajt csap, mint egy szúnyog 30 centire a füled mellett.


"Ígyis úgyis kell egy autó mellé. Ha meg van autó, sok ember úgy van vele, hogy mi a bánatnak mellé egy robogó. Kvázi extra nyűg."


Nagyjából igaz, de néhány ember meg pont hogy úgy van vele, hogy mi a bánatnak állna napi 3 órát dugóban, amikor robogóval 2 óra ugyanaz az út.

2019. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 veterán vas ***** válasza:
100%

Kérdező!

Van egy robogód, szeretsz vele közlekedni,és ehhez gyártottál egy szemléletet.

Ez így rendben, használd egészséggel, sok balesetmentes kilométert kívánok.

Ám ha lehet, akkor itt állj is meg. és ne akarj másokat meggyőzni a robogó használatáról.

Olyanokat pl. :

-akik nem szeretik a "kék füstöt" és a hozzá tartozó hangot

-akiknek nagyobb az igényük, mint amit 50ccm nyújt

-akiknek nincs kedvük 1.5-2 tonnás utcai cirkálók között élet-halál harcot vívni a belváros közepén.

-akik nem tudják hol tárolni

-akik nem tartják biztonságos közlekedési eszköznek

-akiknek nem egyezik az életvitelükkel

-akik koruk/egészségi állapotuk miatt nem használhatják

stb.


Fogadd el, hogy nem mindenki úgy gondolkodik mint Te.

2019. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem B-s jogsim van és városon belül mindenhova bringával megyek télen-nyáron, hacsak nem kell valakit szállítani, vagy nagybevásárlás van. Miért használjak robogót?

Előnyei:

-sokkal olcsóbb, mint a robogó, a kerékpárosklubos biztosítás is egy ötös évente. Nem kell tankolni.

-nincs parkolási gond, ha akarom felviszem a lakásba, vagy szétszedem és berakom az autó csomagtartójába és viszem túrázni

-nagyon egyszerű vezetni, csak váltani kell

-fejleszti az állóképességet, a kardiovaszkuláris rendszert

Miért vegyek robogót?

2019. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!