Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legtöbb B-s jogsival rendelk...

A legtöbb B-s jogsival rendelkező ember autó helyett miért nem használ inkább robogót rövid távra?

Figyelt kérdés

Számtalan előnye van a robogónak a kocsikhoz képest, mégis az én tapasztalatom szerint 50 sofőrből 1 használ csak robogót. Oké, nyilván hosszú távon, sok cucc hordozásánál, télen, vagy esőben jól jön a kocsi, de városon belül, munkába járáshoz, kisebb bevásárlásokra, afféle lóti-futi járműnek ezerszer praktikusabb a robogó.


Előnyei:

- SOKKAL olcsóbb megvenni, átíratni, biztosítani, üzemeltetni, fent tartani, javíttatni. Töredéke a kocsiénak. Az én robogóm pl. 1,5 litert fogyaszt 100-on.

- Nincs parkolási gond. Akárhol megállhatsz vele, mint bringával.

- Sokkal mozgékonyabb, fordulékonyabb, nincsenek számára akadályok, zsákutcák.

- Nagyon egyszerű vezetni. Csak húzni kell a gázt, meg indexelni. Amúgy meg olyan mint a bringa.


Most nem megyek bele olyanokba, hogy mennyivel szabadabb érzés az egész, mennyivel feelingesebb az élmény, mert ezt embere válogatja, kinek mennyire jön be. A fent említett tények viszont objektívak.


Miért van az, hogy emberek inkább mégis kocsit vezetnek? Nyáron százezer fok van bent, zabálja a benzint, folyton parkolóhelyet kell kutatni, aztán centizve beállni, szűk szakaszokon suta mint a téli álmából felzavart medve, és ha valami elromlik rajta, az ember dobálhatja ki rá a tíz, rosszabb esetben százezreket.


Nekem van kocsim, és robogóm is. Márciustól Novemberig szinte csak a robogót használom, csak 40-50 km-nél hosszabb utakra veszem igénybe a kocsit, de az ritka.



2019. aug. 28. 20:48
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Az ismerősi körömben többen félnek robogózni,mint kocsit vezetni.
2019. okt. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!