Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lenne-e lecserélni...

Érdemes lenne-e lecserélni vagy sem, használt autó csere kérdésben segítség, vélemények, tanácsok?

Figyelt kérdés
4 éve lesz már, hogy vettem egy alap benzines Peugeot 207-est, 1.4 75 lóerős. Az autó 2007 decemberi forgalomba helyezésű és most lépte át a km számláló a 94 000-et. Nemrég mérettem ki, hibakód mentes és csak az alap dolgokat, a "kötelezőket" kellett rá költeni, cserélni benne, mint 3 éve nyáron egy klíma tisztítás és feltöltés, akkumulátor-csere, tavaly olajcsere és idén generátorszíj- és vezérműszíj csere. Azért esett a választásom lassan 4 éve erre az autóra, mert kétszer műtöttek súlyos gerincferdüléssel és rehabilitált vagyok, és mindenképpen egy kényelmes autóra vágytam, ha lehet így fogalmazni, egy közel 20 éves "régi Swift" után. A hasznaltauto.hu-n a következő lehetséges "jelölteket" nézegettem eddig: Mazda 2, második generációs, 1.4, 86 LE, Toyota Auris, első generáció, 1.4, 97 LE, Suzuki Swift 1.3, 92 LE (2005-től), Ford Fiesta, 1.25-ös, 82 LE (2009-től) és Opel Astra J, 1.4, 87 le, 2010/11-es. A Mazda 2 és az Auris 2008/09-esek lennének. Tehát ki mit ajánlana, csere vagy megtartás? Illetve egyúttal még egy plussz kérdés, hogy akinek ilyen, benzines 207-ese van, neki hogyan vált be, megbízhatóan működik, érdemes volt megvennie, szereti-e vagy legszívesebben szabadulna tőle? A keresőt használva túlnyomó részben elég jókat olvastam, konkrétan a 207-esről. A 206/307/407-ről már annyira nem... Megköszönve minden hasznos választ, üdv.

2019. okt. 29. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Megbízható. Kár lecserélni egy lutrira.
2019. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem értem az eladás - csere okát! Van egy nagyon keveset futott autód amit szeretsz és gondolom nagyon keveset használod.


Minek akarod eladni? Ha újat nem tudsz venni, csak használtat akkor nagyon nagy a kockázat mert ha nincs szerencséd akkor kifoghatsz egy betegágyat is!


Gondolom az autót csak városban - faluban, rövid távok megtételére használod nagyrészt! Ebben az esetben teljesen fölösleges és ráadásul kockázatos is a csere!


Ha viszont be tudsz menni a kereskedésbe és megrendelni az újat akkor nyugodtan cseréld le!

2019. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönettel mindkettőtöknek! 2 dologban szeretnék reagálni, az egyik, hogy néha olvasok itt is egy-két negatív hozzászólást, hogy a franciák nem tudnak autókat gyártani, építeni meg, hogy inkább maradtak volna a konyhánál. S ez néha elgondolkodtat. Mert mi van, ha mostantól jön egy csomó probléma, és elkezd "tipikusan franciásan" viselkedni? Vagy akkor ez majdnem mindegyik használt autó tulaj (10 év fölött) "bebeszélhetné" magának? A másik meg, hogy azért viszonylag fiatal használt japán autónál azért az átlagosnál jóval kisebb a kockázat, nem? Tudom, nem szabad abból kiindulni, hogy bármilyen japán jó lesz, mert az aztán soha nem romlik el és azt csak tankolni kell. Így nyilván nem lehet, de nem is szabad hozzáállni. ??
2019. okt. 29. 11:53
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A franciák tényleg szar kocsikat csinálnak, ez tény!


De az a baj hogy hiába vennél Japánt mondjuk, nem lehet tudni hogy az előző tulaj hogyan használta...


Tönkre lehet tenni bármelyik autót akár 50 ezer Km alatt is, illetve lehet egy autó hibátlan állapotban 250 ezer Km-nél is amennyiben kímélve volt!


És ez az amit nem tudhatsz előre... Ha az illető 30 ezrenként cserélt olajat és hidegen pörgette minden egyes nap akkor a Japán autóval is csak a baj lesz ezután....


Érted...

2019. okt. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem mégis csak tovább kell majd lépnem ezügyben. S igen, francia, olasz, angol, román kizárva innentől. Hyundai és Kia esetleg, azokat szinte mindenki ajánlja? Én továbbra is egy 2008/2009-est tudnék venni, i30-ast vagy Ceed-et. Az utolsó szériás Seat Cordoba ajánlott? Az 1.4-es 75 lovas, később 86 le-s motorral. Szerintem az egyik legszebb lépcsőshátú.
2019. okt. 29. 16:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értelek hogy ha jó az autó akkor miért másra hallgatnál.

Ha te tudod hogy semmi baj nincs vele akkor mindegy mit mond néhány gyakorizó.

Nae hogy azt hidd hogy más autóval semmi baj nincs. Olvasgass itt és rájössz hogy a legkevesebb kérdés a francia autókkal van. A kérdések zöme német autókról szól, nagyon sok baj van azokkal is.

Nekem volt suzukim és az se annyira jó mint itt irják. De volt a családban Vw és X 5 is. Na ezekkel aztán nagyon sok a probléma. Sőt már a bmw-től mindenki megszabadult mert nem tudta fenn tartani és mindig lerobbantak vele. Még van a családban koreai is, volt amelyikkel semmi baj de a másik meg ott is szar.

Nekem Peugeot Partner van, de annyira tökéletes hogy ha lehet még harminc év mulva is meg lesz.

2019. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, és igazad is van. Azonban formailag már nem igazán tetszik. Hiszen lényegében egy 21 éves forma, egy felfújt 206-os. Afelett meg már dizájn szempontból eljárt az idő, avittas formák ezek már. Vagy ti nem így gondoljátok? Csak egy két példa formai bakikra a 207-esen: oldalra vasalt sárvédők, amiket legutoljára kétütemű (!) Wartburgokon láttam utoljára, az oldalsó visszapillantó tükrök mintha oda lennének ragasztva az autókra, az igen nagy felületű, meredek első szélvédő sok levegőt fog fel, növeli a légellenállást, a túl nagy felületű első lökhárítókkal együtt, stb stb...
2019. okt. 29. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!