Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzukit vagy Daciat érdemesebb...

Suzukit vagy Daciat érdemesebb venni?

Figyelt kérdés
Ahogy elnéztem őket sok különbséget nem látok, a Dacia jobban tetszik mint a Suzuki. Kérdés csak az, hogy a Daciat is olyan olcsó fenntartani mint egy Suzukit?

2019. nov. 3. 08:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%

Daciában egyszer ültem, és 10 perc után fájt a hátam, de ez persze teljesen emberfüggő.

Nézd meg mind a 2 autóra, hogy 5 évesen hány százalék az értékvesztésük (belősz a hasznaltauto hu-n egy eleg szűk kor és km tartományt és kiszámolod az átlagot). Ez a piac ítélete arról, melyik autó a "jobb".

Ettől függetlenül azt vedd meg, amelyik neked a "jobb".

Ha nagyon nem tudsz dönteni és rá tudsz szánni 20e ft-ot és 2 napot, és találsz olyan helyet, ahol ezeket lehet bérelni, vedd ki az autókat és mindegyiket használd 1 napig.

Fenntartási költségekben nem lehet nagy különbség, mindegyik autóban évtizedek óta gyártott alkatrészek vannak, mindenből van utángyártott fillérekért (vagy akár gyári is).

2019. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor egetvero nagy különbségek nincsenek :)
2019. nov. 3. 20:39
 23/38 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha nincsenek nagy igények és nem akarsz sok cuccot meg embert szállítani, akkor én most egy új Swiftet vagy Ignist vennék. Lehet hogy perverzió, de nekem nagyon tetszenek, plusz ezekhez még lehet kapni egy viszonylag normális 4 hengeres, 1.2-es szívómotort. (Lehetne Vitara is, de azért az egy minimálisan drágább, már nincs hozzá szívó benzin és annyi van belőle az utakon, hogy én már unom.)

Ha az értékvesztés a lényeg, akkor abban a Dacia verhetetlen. Egyszerűen újonnan is olyan olcsó, hogy használtként sem veszít sokat az értékéből, mert nincs hova.

2019. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Ignis nekem is bejon :)

A vitara is de az már számomra drága :)

2019. nov. 3. 22:07
 25/38 anonim ***** válasza:
31%
Ha ezek közül kell választani, egyértelműen a Suzuki. Rajzszögbe is inkább ülnék, mint Daciába.
2019. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Suzuki swift 1.2 glx automata

Van benne néhány extra ami daciaba nem rendelhető

Hátul tárcsafék

távolságtartó tempomat

automata klíma

LED fényszóró

CVT automata váltó egy hagyományos kétesebességes automatával kombinálva. Igényes megoldás szemben a motor által kapcsolgatott dacia automatával.

4 hengeres szívócsőbefecskendezéses motor


??

2 irányban állítható kormány

magasságban állítható biztonsági öv

komfortindex

2019. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
23%
+1 érv. A swiftet japánban gyártják. ( Nem Esztergomban vagy romániában. )
2019. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Swiftet itt gyártják Esztergomban egyik szomszédom 20 éve van Swift soron 😂
2019. nov. 6. 20:49
 29/38 anonim ***** válasza:
32%
Nem nyert. A 17-es modellt már nem.
2019. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Full etrás Swiftem van 6 éves. Annó 3.7 milló volt. Most 4.5 90.000 kilométer alatt csak kötelező szervizek. + 1 garnitúra 4 évszakos gumi 120.000. +1 első fékbetét 20.000

Hogy ez kijön-e egy átlagos magyar fizetésből? Szerintem abból a bagóm, piám, nyaralásaim sem. A nettó medián bér 150.000 körül lehet az kb. a lassú éhhalál.

2019. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!