Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzukit vagy Daciat érdemesebb...

Suzukit vagy Daciat érdemesebb venni?

Figyelt kérdés
Ahogy elnéztem őket sok különbséget nem látok, a Dacia jobban tetszik mint a Suzuki. Kérdés csak az, hogy a Daciat is olyan olcsó fenntartani mint egy Suzukit?

2019. nov. 3. 08:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Én eredetileg egy Suzuki Sx4 crosst vagy egy Suzuki Vitarat akartam venni, de pár hónapja nagyon elszálltak az új árak. Így aztán vettem egy Dacia Dustert Prestige felszereltséggel. Eddig elégedett vagyok vele, nem kopogtatom egész nap a műanyagot hanem közlekedek vele, nem fájdul meg az amúgy is fájós derekam. Városban és országúton használom, autópályára 3 évente tévedek rá és kb évente 8.000 km-t megyek vele. Azért is ezt vettem meg, mert sűrűn járok ki homokos helyen lévő tanyához és kell a magas hasmagasság.
2020. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
A Suzuki valamivel magasabb színvonalat képvisel, valamivel magasabb áron. Ezt itt már leírták páran... én Suzukit vennék, egy fokkal élhetőbb, és egy fokkal kevésbé érzed magad szükségeszközben.
2020. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Azért, ha beülnél a legújabb Dusterbe, nem éreznéd annyira "szükségeszközben" magad.

Bár ha 10 milliós autókon szocializálódtál, akkor lehet.

2020. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

@33


32 vagyok.


Nem tudom, Dusterben még nem ültem. Viszont az előző cégemnél a kiszálló informatikus srácoknak vettünk 2017-ben egy új Logan MCV-t, 2018-ban pedig még egyet. A '17-es modellben az ezres háromhengeres benzinmotor volt, a '18-as modellben pedig a 900 köbcentis turbós, mindkettő közepesen extrázott volt, 3m körül.


Mindkettőt én vittem el a telephelyünkre egyenesen a szalonból. Újak voltak nyilván, viszont például az elsőben már akkor, az első útján felfedeztem egy nagyon halk zörgést valahonnan a beltérből nagyobb bukkanókon. Nem érdekelt minket "lesz ez még így se" címszóval, de ahogy gondoltam, pár ezer km után már panaszkodtak rá a srácok, hogy zörög.

Az ezres motor meg olyan harmatgyenge volt (pedig nekem sem volt akkor nagyon izmos kocsim), hogy az hihetetlen. Értsd: én akkor télen hobbiautóként egy Skoda 120-ast nyúztam a hóban, és bizony kb egy erőben voltak. A műanyagok minősége meg anyám Daewoo Lanosára emlékeztetett. De legalább volt benne bluetooth, meg klíma... szóval értem én, ennyi pénzért kapsz egy tök használható autót, garanciával, jó deal, nem mondom.


A következő amit vettünk ugyanez, annyi, hogy 0,9 TCe kicsit élhetőbben használható (cserébe nem tudom, hogy meddig fogja bírni).


Szóval engem nem fogtak meg. Azért nem, mert ültem új Swiftben is. Mármint a legújabb Swiftben. Igen, igen, azonos felszereltséggel párszáz ezer forinttal drágábban kapsz kisebb autót, viszont vezetni, létezni benne bizony nem ugyanolyan.


Persze ki tudja, lehet hogy a Duster kicsit jobb a Logannél, olyat még nem próbáltam.

2020. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

A Duster valamivel jobb igen, de ha céges autónak kell, arra, hogy 1-2 ember üljön benne, akkor én egy normális Duster árából (5 misi körül lehet most) inkább vennék valami kisautót. Clio, Kia Rio, Suzuki Swift stb.

Családi autónak nyilván fényévekkel praktikusabb egy Duster mint a Clio és komfort érzetben tényleg a Logan fölött van.

2020. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Nekem konkrétan munkába járni és havi 1x nagy bevásárláshoz kéne 😂
2020. szept. 22. 17:43
 37/38 anonim ***** válasza:
Hát erre bármi jó. Mondjuk nem tudom mik a távlati terveid vele.
2020. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

@34

Hidd el, ilyen sztorikat bármelyik márkáról lehet gyűjteni. Én a közlekedési szokásom ismeretében mertem megvenni az autót.

2020. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!