Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz valami baja a kocsinak,...

Lesz valami baja a kocsinak, ha városban 5.-be kapcsolok fel?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy mások így spórolnak a benzinnel....
2008. nov. 18. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

igen a párom pl szinte már hisztibe tör ki ha 50-nél nem 5-ben vagyok. semmi baja nem lesz. tényleg spórolsz. 40-negyedik, 50-5dik.

párom mellett hamar rászoknál.

2008. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig attól függ hogy milyen kocsi, milyen motorral, a benzinesek közül rengeteg van ami nem szereti az optimális fordulat alatti pörgetést. és többet árt a motornak mint amit esetleg spórolnál.

Mert van hogy teljesen érzéketlen a 1000-1500 fordulatszámkülönbségre. Nekünk az előző pl Samara volt 1300-as motorral, azt pl 50-60 előtt baromság volt felkapcsolni, mert csak elkormozta magát, meg csak erőlködött, de pl végig 3-ban tartva kis gázra is megindult. A mostani fabia 1.4 MPi meg olyan tetű hogy meg se szólal 2500-3000 alatt.

De pl a Dízeleket, főleg ami nem ezekből a bóvli 1.4, 1.5 HDI CDI p*csköszörűk közül való azzal nyugodtan kapcsolgathatsz 10-esével. Sőt baromság is állandóan basztatni a váltót,(mert akkor meg az megy gallyra) 2-ben kigyorsítasz 40-ig aztán beteszed 4.-be.

De érdekességképp, a 2 ütemű motorok többet zabálnak alacsonyon mert veszteséges lesz a keresztöblítés, azokat pl mindig jól ki kell húzatni, és akkor megmegy lendületből, motorral pl nem erőlködök alacsonyon, váltás előtt mindig kihúzatom, és így 2 ütemű létére sem izzad.

2008. nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igazán sokat nem jelent, és pl meg is szívod ha egy sárgán még át akarsz csúszni, mert rálépsz majd a gázra, de a kocsi nem gyorsul. De oda pakolsz ahova tetszik, a kocsinak mi baja lenne?
2008. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha erőlködik a motor, akkor többet eszik 5be mint amennyit erőlködés nélkül 4be enne.
2008. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként KRESZ-ben vizsga kérdés, hogy milyen sebességi fokozatba kell haladni és a Jó válsz, hogy mindig a legnagyobb módosítást engedő sebességi fokozatban kell haladni, tehát az 5-ös lehet, hogy balesetveszélyes is... És nem tudod annyira könnyen lereagálni a forgalmi szituációkat...
2008. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
86%

..Szerintem nagyon felesleges a városi forgalomban az 5. sebesség..Ezt általában hosszú,egyenes utakon(pl sztráda..)szokták(én is) használni,mert akkor,és ott tényleg jobb a fogyasztás..De gondolj bele reálisan,és futtasd végig magadban,h az 5.mekkora sebességgel is jár..Ugye,h nem is a városi forgalom miatt van ?;)

Hozzáteszem,h nekem diesel fogy-u autókám van,és nem is mai darab,mégis(és talán épp ezért..)figyelek,és vigyázok a sebességre,ezzel együtt a váltogatásra is,tehát csakis magamból indulok ki,amikor azt mondom,h szerintem árt,mert minek pörögjön(küzdjön) a motor 5.-ben,ha nincs is rá szükség,illetve lehetőség..(Plusz megjegyzés,h soha sem pörgetem 2000 fölé,egyik sebességben sem a motort,így tényleg jól fogyaszt-na jó,ha elkap a lendület,azért néha 2,5..de csitt:))

2008. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
Ez is túl tág , hogy "városban", mert egy tartós zöld hullám pl. a Váci úton befelé 70kM/h nál természetes , hogy 5-ösben van. de lámpától lámpáig araszolni idő sincs felkapcsolni. Egyéb esetben tartós 50 km/h nál simán lehet ötösben haladni, na persze ha benzines autóról beszélünk..
2008. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A dizelnél természetes hogy nem megy az 5 ös 50 nél! mert ott csak egy viszonylag szűk tartományban van meg a nyomaték, amit 50 km/h val nem lehet kiautózni 5-ösben
2008. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vidéken gondoltam. Azóta ültem pár férfi barátom mellett és rokonok mellett, de mindegyik felkapcsolt 5-be. Én nem így tanultam, furcsa lenne megszokni.
2008. nov. 19. 10:00
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
A kocsinak talán nem lesz baja, viszont a motor fordulatszáma irreálisan alacsony szinten lesz és így nem fogsz üzemanyagot megtakarítani. Ha van a kocsiban pillanatnyi fogyasztásjelző, az igazolja az állításomat. Arról nem is beszélve, hogy egy adott forgalmi szituációban, amikor pl. egy veszélyhelyzet elkerülése érdekében hirtelen gyorsítanod kellene, nem fog elegendő erőtartalék a rendelkezésedre állni, mivel nem az optimális sebességfokozatban van a váltó! Próbálj úgy autózni, hogy a motor az ideális fordulatszámon pörögjön! Ez a gyártó által megadott max. forgatónyomatékhoz tartozó fordulatszám. Üdv. egy öreg róka (40)
2008. nov. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!