Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akarnak emberek 300...

Miért akarnak emberek 300 ezerért autót venni?

Figyelt kérdés
Elismerem, nagy pénz ez is, de ha már 200-300 ezret összegyűjtött miért nem rak mellé, amiből egy jobb, biztonságosabb példányt tudna vásárolni? Valahogy nem fér a fejembe. Inkább megveszik a régi Swiftet, ami bár motorikusan nagyon jó, viszont eljárt felette az idő, a legtöbb egy életveszélyes roncs. Persze tudom nincs pénze az embereknek, okostelefonra, ruhára meg van.
2019. dec. 20. 20:16
1 2
 1/18 anonim válasza:
70%
Mert lehet, hogy azt a 300 ezret is 1 évig (vagy tovább) spórolta. Meg nem mindenkinek vannak nagy igényei autók terén. Nyugdíjasoknak, kezdő jogsisoknak például tökéletes autó a Swift.
2019. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Mert az autó ma már szinte létszükséglet és nem mindenki tud néhány hónap alatt milliókat összerakni. Nekem is 300 ezres autóm van, igaz nem Swift, hanem Renault Laguna. Ha valakinek Swiftre van szüksége, vegyen Swiftet, engem nem zavar. Nekem nem kéne, mert kicsi, zajos és kényelmetlen. Viszont arra, amire kitalálták, megbízható, aprópénzből fenntartható közlekedési eszköznek tökéletesen alkalmas. Az igényei mindenkinek mások, emiatt hülyeség bárkit is elítélni.
2019. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Mert lehet hogy gyorsan kell az illetőnek az autó és nincsen ideje kétszer-háromszor ennyit összespórolni.
2019. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%

Ezt én se értem... Oké, hogy évekig spórolta ezt is. De ha bejön egy nagyobb javítás, vagy gumicsere, vagy csak egy akkucsere tankolással együtt, arra is hónapokig, évekig spórol?

Nem akarok senkit leszólni, nagyon sajnálatos ha valaki önhibáján kívül ennyire rossz anyagi helyzetben van. De ez ne akarjon feltétlenül autóval járni! Ha valaki pedig egyszerűen skótságból vesz ilyen autót, inkább spórol a biztonságán, kényelmén, pedig simán vehetne jobb autót is, az meg a saját szegénységi bizonyítványa.

2019. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

inkább vegyen 300k ért swiftet, amit fent is tud tartani, minthogy vegyen egy 25 éves diesel bmw-t amire a gatyája is rámegy egyből.


Amugy hol van az megírva hogy a kiskeresetű ember nem autózhat?

Sajnos a magyar átleg ember csaka 300k-s autót tudná megvenni, csak sok okoska felvesz rahedli hitelt hogy vegyen egy drágább autót mert hogy mit szóóna a szomszéd ha 300 ezres autója lenen?.D

Na ennyire korlátolt sznobok minta kedves kérdező is.


Amugy ennéla kérdésnél még érdekesebb kérdés lenen az hogy....

Miért vesz valaki 20 milliós autót?

Aki érti miért kérdezem az nem a kérdező emberi kategoriájába tartozik:)

2019. dec. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha szerencsés az illető akkor ezek a hibák nem egyszerre jönnek. Amint megjelenik a hiba és megjavitja akkor nem fáj olyan sokba. Persze idővel összejön a javitások által a nagy összeg de apránként invesztált bele és nem egyszerre.
2019. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Erre a kérdésre nem válaszolok mert a kérdezőnek nem az árkategóriával, hanem egyetlen autóval, a Swift-el van baja. Én is azzal járok, mert erre van pénz és megadja az a szabadságot, amire a buszon ülve mindig vágytam. Nem csak a Swift-ek között van roncs. Néha olyan lyukas küszöbű autókat látok, hogy simán ki-be lehet szállni ajtónyitás nélkül, menetközben meg lobog a bent ülők haja. Ha ilyen a küszöb, milyen az alja? Olajcserének vagy karbantartásnak pedig a legkisebb szikráját nem látni a ilyen autók tulajdonosában. Egy gondos tulajjal egy régi Swift ma is jó autó lehet, ha a helyén kezeljük és nem várjuk el ugyanazt tőle, mint egy mai autótól.
2019. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azért, mert egyszerűen ennyit bírt összekaparni, gazdálkodni a pénzével meg már nem tud. Ez az összeg szépen elfolyna másra is, ha nem venne autót.
2019. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Én meg 450e-ressel járok (nem swift) 4 éve, havi 2500km átlag és köszöni jól van. Nem fogok drága autót venni erre a fos utakra, meg azért, hogy a parasztok minden irányból lezúzzák. A véleményed meg nem érdekel.
2019. dec. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Most készülök venni 200ért autót. Mellette van egy 2012es E mercim és egy E36 kabrióm. Kell valami a városba is télen.
2019. dec. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!