Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni a Merciről?

Figyelt kérdés
Volt egy suzukim. 1. tulajdonosa voltam. Épp most adtam el. 16 évig használtam. Voltak hibái 200.000 Ft-ért vitte el az új tulaj én meg szalonból vettem, nagyon sajnálom és fáj a szívem érte. Itt megfogadtam, hogy szalonból soha többet kocsit..Van egy a feleségemnek, az is újszerű na mindegy lényeg, hogy msotmár ekzd elegem lenn imelohelyen kolégák, asszony mé g a ygerek is aki életeben nem vezetett szomszéd kutya macska de még a tyúkok is el a akarnak beszéln i a merciről. Vagy A vagy C esetleg e osztályt vennék max 1-1.200.000Ft-ig. De nekem bőven elég egy 2002 es A osztály is. Nincs messze a melóhely pályán csak nyaralni járok. Az újkocsikba annyi bizbaz van, hogy nem ehhez vagyok szokva szoval lenne rá 6 misim is de nekem már a parkradar mg ez a xdrive vagy mi ami bömbikbe van emg új mercikbe na ez már erős úlzás egyszerűség híve vagyok én...Szóval miért ilyen rosszak a 2000-2004-es mercik a és c esetelg e class érdekel..Kérem csak Merci tulajok vagy hozazértok tapasztaltak váalszoljanak köszönöm szépen!

2020. jan. 14. 21:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Erre szokták mondani, hogy késő bánat már :(
2020. jan. 15. 00:20
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem a problémád,vettél egy új autót, 16 évig kiszolgált, és még el is tudtad adni, miért kellett megfogadni, hogy nem veszel többé újat? Erre vennél egy 18 éves roncsot??? WTF?

Pláne, hogy 4,5-ért kapnál megint egy szuzit, amire legalább 5 évig nem kell semmit költeni a kötelező szervizen kívül

2020. jan. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%
Mert pénz nélkül akarsz prémiumot venni
2020. jan. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Az "új" biszbaszok amiket felsoroltál pont 20-30 éves technikák, mi bajuk lenne?
2020. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én sem értem alapjában a kérdést. 16 évig jó volt egy Suzuki szalonból, aztán megfogadod, hogy soha többet újat.

Oké, nem akasz bele nagy műszaki ketyeréket, egyszerű autót akarsz. Akkor ez még inkább az új autó irányába lök, csili-vili extrák nélkül 3-4 misiből már nagyon korrekt autókat kapni. Az új Swift vagy Ignis nagyon jó vétel, de ennyiből egy Kia Ceed is befigyel 7 év garival...

2020. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ;) Régebben messzebb volt a munkahelyem kellett az új autó stb most meg fáj aszívem, hogy eladtam és ennyit esett az ára ;) De az igaz, hogy tankolok, megyek érzéstől nincs jobb ;) Köszönöm. Ment azöld mindenkinek. :)
2020. jan. 15. 12:57
 17/17 anonim ***** válasza:

"Régebben messzebb volt a munkahelyem kellett az új autó stb most meg fáj aszívem, hogy eladtam és ennyit esett az ára ;)"


Sose értem az embereket, hogy miért lepődnek meg az amortizáción. Ha valaki vesz egy laptopot, fél millás telefont, vagy akármit, akkor nem is gondol arra, hogy pár év múlva amikor kiszolgálta az idejét, akkor gyakorlatilag egy fillért sem fog érni.

Az autónál meg úgy meglepődnek, hogy jé, nem ér annyit mint újonnan. Ez egy használati tárgy, nem befektetés. Ha hosszú távra veszed (16 év az bőven az), akkor szerintem kár ezen rágódni. Ha 3 millióért vetted új korában, akkor havi 15 ezerért volt egy jó autód. Ez kis túlzással egy bérlet ára.

2020. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!