Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt állok....

Autó vásárlás előtt állok. Van kb.2 millió ft-om. Ezért az összegért egy pár éves használt kocsit érdemes venni (PL:Opel Astra, Corsa, Skoda Fabia, Renault Megane, VW Polo, Seat Ibiza, Suzuki Swift. ) Vagy egy új Dacia Logannel jobban járok?

Figyelt kérdés

2020. jan. 17. 12:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

En egy 4-5 evest vennek, suzukit.


Azzal nagy valoszinuseggel nem lesz gond... Olyat, aminek ismered az eloeletet, ellenorizheto... 2 millat sem kell elkolteni... 1.5 ert patent swiftet kapsz, es az mar elveszitett sokat az arabol, 5 evig azt is csak tankolni kell majd

2020. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az autó fenntartása nem egyszeri kiadással jár, arra tendszetrsen költeni kell, tehát az nem jó irány, ha az összes pénzed elköltöd, pláne nem hitelt is felvenni, kell legyen tartalék, amihez jó esetben nem kell hozzá nyúlni.
2020. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"1.5 ert patent swiftet kapsz, es az mar elveszitett sokat az arabol"

Ez az elmélet. Nekem 6 éves GLX automata swiftem van. Ha feltenném a HAHU-ra az lenne az egyetlen, a környező évjáratokból. Rákerestem a többi max 6 éves automata jól felszerelt suzukira. 3 millió alatt csak a mesében van. Nem jellemző, hogy eladják. Tovább kerestem. Nem tudom sírjak vagy röhögjek. Golftól C5-ig sokmindent kapni hasonló paraméterekkel ( automata ) lényegesen olcsóbban.

2020. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Inkább japánt vegyėl... Nagyobb valószínűsėggel sose fog cserben hagyni.
2020. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A 2 millás logan elég fapados. Te tudod mi az ami tetszik, lehet jókat kifogni pár évesen is! Az új dákóval azzal lennél másképpen, hogy 4 évig nem kell műszakiztatni, meg az új.
2020. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Egyébként mi megjártuk mindkét opciót, és vettünk újonnan is, igen, dákót, de leginkább a szívóbenzines motor miatt. Meg akkor nem találtunk megfelelőt a használt-kínálatban, és amelyeket nézegettünk az már árban ott tartott mint ez. Használtból is lehet jót kifogni, de szinte biztos, hogy javítanivaló lesz rajtuk, sajátjainkon láttuk, meg egy nagy adag szerencse is kell hozzá.
2020. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

2.6 millióért már van normális (rádió, klíma, elektromos ablak, színre fújt lökhárító stb.) új Logan.

El kell menni márkakereskedésekbe, vagy írni egy email-t, aztán megkérdezni hogy 2.5-ért el lehet-e hozni.

Ha 2.3 a kp. és 2.5 az új autó, én nem gondolkodnék, hanem akár hitellel, de megvenném. Értékvesztése nem nagyon van.

Évekig garancia, előre számítható kiadások, nem kell szerelőt keresni, rohangálni hozzá mert ez-az nem jó.

2020. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 QQRIQ20 ***** válasza:
68%

Ennyi pénzért új Daciat nem vennék. Ahogy már korábban is írták,teljesen fapad. Ha egyszer el kell adni,akkor nagyon nehéz lesz a hiányzó extrák miatt. A Swift jó alternatíva lehet, de kevés a 2011-2016os generációban az,ami 2MFt. Esetleg a 3 ajtósok között akad.


Alternatíva lehet még a Toyota Yaris. A 3 ajtósok között akad 2 millióért. ( Második,harmadik generáció.) Bár ezt drágább fenntartani a Swiftnél. Illetve ott van még a második generációs Skoda Fabia. Azt szogirúan az 1.4es benzines motorral. Az 1.2 turbo ( TSI) nagyon beteges.

Talán alternatíva lehet a Honda Jazz,abban kisautó létére rengeteg hely van.

Olyan igénybevétel mellett,amit írtál nem lesz komolyabb baj velük. Mindenképpen SZERELŐVEL VIZSGÁLTASD ÁT vásárlás előtt. Ez 20-30ezer forint,de olcsóbb,mint egy rossz autót megvenni. Remélem segítettem. ;)

2020. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igazából egy régi Golf 4-est cserélnék le (full fapados). Az idő vasfoga megkezdte, mindig eljön valami probléma. Nekem max a rádió ami fontos, hogy legyen benne esetleg az elektromos ablakemelő is jól jönne. Légkondit nem igazán szeretem. Nincsenek nagy igényeim és ha vennék egy új autót akkor esélyes, hogy 20 évig azt használnám. Nincs bennem az, hogy pár évente cseréljek.Nem akarok száguldozni. Bírja a 130 as tempót stabilan, nekem ez elég. Lehet még egy évig spórolok és egy jobban felszerelt daciat veszek. Addig eldöcögök a Golf-al, csak a létfontosságú dolgokat javíttatom meg.
2020. febr. 24. 13:21
 20/21 A kérdező kommentje:
Csak hát ez az alap motor még a Golf 4 tdi-hez képest is gyenge. Ki kéne próbálnom először, utána könnyebb dönteni.
2020. febr. 24. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!