Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudnak venni maguknak az...

Hogy tudnak venni maguknak az emberek új autót?

Figyelt kérdés

Havi 600e-t keresek, de mire kifizetek mindent (diakhitel,alberlet,stb,stb) meg kajara koltunk meg neha neha buli. Igy marad 100-150 havonta.

Ebbol egy 1.3-as swiftet tudok fenntartani. Ez is mar 15 eves.

Ti hogy csinaljatok?


2020. jan. 24. 22:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
81%

Spórolni akkor tudsz, ha ismered, mire mennyit költesz.


A pénzzel bánni nem könnyű. Főleg, ha nem tanulja meg az ember.

Érdemes rendszerezni, mire mennyi megy el. Erre vannak appok is. De papíron még hatásosabb, főleg az elején, mert bele ég az agyba, jobban tudatosul.


Ha megvan, hogy pontosan mire megy el, akkor spórolni úgy tudsz, hogy azt amire nincs szükséged, visszaszorítod.


Bulira az elmúlt 1 évben összesen nem költöttem 10 ezret. Ha minden hétvégén fizetném a belépőt, drogokat (pia, cigi, egyéb) és a taxit hazáig, 50-100 k simán elmenne havonta.

Kollégám naponta étteremben eszik. Én 600ból kihozom az ebédemet...


Spórolni akkor tudsz, ha ismered, mire mennyit költesz.

2020. jan. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
65%
150-200 bulira, itt a gond. :D Én hasonlóan keresek, ebből kb ugyanennyit költök el amibe benn van a havi kaja, számlák, kocsi tankolása, aztán még hébe hóba ha úgy van kaját rendelek, vagy ép elnézek moziba, de mégis kényelmesen megvagyok belőle, a maradék 400-450 meg megy félre minden hónapban. De ha még lenne hitel is, akkor is egy 200-250-et simán félre tudnék tenni.
2020. jan. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
36%

Fél millát elszórsz havonta?! Az szép...

Ha 100-150-et félre tudsz tenni havonta, akkor van évente kb 1,5 millió megtakarításod. Ebből hogyhogy nem tudsz egy 15 éves Swiftnél újabb autót venni? Valahogy én ezt nem értem. Havi nettó 600-nak én csak a töredékét keresem. Még a felét sem. És tudtam pár éve új autót venni, nem is alapfelszereltséget. Igaz nincs (soha nem is volt még) hitelem és a lakást sem bérlem.

2020. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
61%
Többnyire hitel, de ha nagyon akarsz te is vehetsz újat, ha letellik a diákhiteled. Amit eddig arra költöttél, abból kocsit fizetsz. Bár ez attól függ, mennyivel törleszted.
2020. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
44%

" 150e-200e megy el kaja + bulikra. Az napi kb 5e ft.

Ne mondjatok azt, hogy ti nem koltotok el ennyit naponta.."


Nem....

Főleg "bulikra" nem herdálunk.

Lehet ezért van 4 autónk?

2020. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
63%
Ha havi 200 ezret elbaxol kajára meg bulira, akkor mit csodálkozol? Gondolom kaja alatt azt érted, hogy minden nap más étteremben kell pózolni, buliba meg több tízezreket elköltesz. Neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb, mert ekkora fizetésből már rég vehettél volna új autót.
2020. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
61%
Veled ellentétben megtanultak bánni a pénzzel
2020. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
56%
600-ból új Tesla S3 lehetne a segged alatt, a lízingdíja bőven 3 kiló alatt van, és aki nem tud megélni a maradék 3,5-ből, az ássa el magát, az pénzügyi analfabéta.
2020. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
85%

600 ezret keresel Magyarországon, és 1.3 Swiftre futja. Veled van a baj.

Mások ekkora fizuért kimennek Németországba, és ott fizetnek lakbért, hazajárnak, és van 4-5 éves autójuk.

2020. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
59%
Ezeregy applikáció van, amiben írni tudod, hogy mire mennyit költesz. Nyilvánvalóan valahol folyik el a pénz. Írjad 1-2 hónapig minden kiadásodat és akkor okosabb leszel. (De ténlyeg mindent, a lakbértől kezdve, a rezsin át, az utolsó parkolójegyet és kávét is.)
2020. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!