Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudnak venni maguknak az...

Hogy tudnak venni maguknak az emberek új autót?

Figyelt kérdés

Havi 600e-t keresek, de mire kifizetek mindent (diakhitel,alberlet,stb,stb) meg kajara koltunk meg neha neha buli. Igy marad 100-150 havonta.

Ebbol egy 1.3-as swiftet tudok fenntartani. Ez is mar 15 eves.

Ti hogy csinaljatok?


2020. jan. 24. 22:26
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
38%
#28: te aztán nagyon kedves ember lehetsz sok baráttal a hátad mögött, ha ilyen stílusod van!
2020. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
57%

Mindenki àllandóan a stíluson akad ki, közben a mondanivalója teljesen igaz, ekkora fizetésből futnà több dologra is.

Viszont ha él egy 250 000-es albérletben, a diákhitel havi 50-60, rezsi, kaja, egyből odavan 450-500 havonta, az életszínvonala annyira magas, hogy megtartani is rengeteg pénz és ez fel sem tűnik neki.

2020. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
73%

Ha bunkó paraszt vagy, és kiakadnak a stílusodon, és ezzel bajod van, akkor érzelmi intelligencia hanyadosod van egy troll szintjén.


Ha a másikat csak bántod és nem segítesz neki, pedig tudnál, akkor szimplán gonosz vagy. És itt elég sok CSAK gonosz válasz született.


A kérdezőnek első körben a Kiszamolo.hu oldalt kéne nézegetnie. És költségnaplót vezetnie.


A többieknek meg megérteni, hogy a nettó 600 nem mindenhol ér ugyan annyit. A fő kérdés, miből tud valaki spórolni és mit tud félre rakni. Majd a következő kérdés, hogy ennek tudatában akar-e spórolni. Ha nekem fontosabb, hogy 2 nap munka után 12 napot utazgathassak, nem vagyok (a gonosz Tesla komment által megítélt) gazdasági analfabéta, hanem időmilliomos vagyok és bejáró a fél világot a bringámmal, mint ahogy ezt tette a 360fok bringa és még sokan mások.

A következő kérdés, mire kell az autó? Státusz szimbólum? Mint a Tesla, ami elég silány minőség és sok gyártási és tervezési hibája van és indokolatlan költségei? Mert egy kátyúkkal téli országban 1.75, meg 2.2es gumikkal egy defekt után fizethetsz 2 Suzuki árát a javításra, akkor a Tesla az a döntés, ami gazdasági analfabétizmust jelent. A Teslának fűtött garázs kell, különben évente vesztesz 10-20%ot a cellák élettartamából. A gyári felnit kidobni a pitsába, mert oda való és normális felnit rakni rá.

A Wagoner+ is kiváló autó és jó pénzügyi döntés, ha olcsón fenntartható városi cirkáló kell. Olcsó az alkatrész. Egy részeg ukrán vendégmunkás (akikből sok van) is képes megszerelni, mert olyan egyszerű. Ha képes vagy normálisan vezetni, 3-5 között kijön a városi fogyasztása. Ha évente 1x megyek el anyóshoz karácsonykor, akkor meg nincs is értelme másik autót venni, hiszen egyszer kibírom, hogy sokat fogyaszt a pályán.

Nade, ha nem városi cirkáló kell, akkor meg nem elég a Suzuki. Világos. Csak ezek nincsenek tisztázva, és úgy vitatkozni, hogy nincs tisztázva, mire akarsz személygépjárművet használni, az bizony ignorancia.


Magas lóról lefikázni a másikat, az megy, de akik csak fikázni tudnak és zéró konstruktív hozzászólásuk van, menjenek már a játszótérre homokozni a többi óvodással együtt! Mert a színvonaluk ott van.


És igen. A stílus lehet kemény, ha van mögötte mondanivaló. De amit te védesz, a teszla troll, semmit nem írt, ami új, semmit nem írt l, ami hasznos, semmit nem írt hasznos. Ha ő olyan zseni, és ért a pénzügyekhez, akkor azt írta volna, hogy miként tudna változtani a másik és miként kellene hozzáállást változtatni. De nem ezt tette. Esett a hozzáállása azt mutatja, hogy bár ő sem tudja mi a jó, a másikat előszeretettel fikázza, mert másokba szeret belemarni és bele taposni. Nos ez számomra nem csak stílusban, hanem mondanivalójában is megvetni való.


Legyen ember a talpán és írjon olyat, ami konstruktív, írjon olyat, ami segít és nem rombol. Hiszen tévedni emberi dolog, és tanulni ebből és javítani a hibát meg úriemberhez méltó. Szóval várom a fikázás mentes és előre mutató, építő jellegű hozzászólásokat is.

2020. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
65%
Eset = ezért (auto corrector)...
2020. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Köszi azért a választ mindenkinek.:)

Nem gondoltam, hogy ennyi válasz lesz.

Igen, lenaradt, hogy mire kell.

70%-ban városban használom, de nyaralásnál vagy hosszab utakon jobb lenne egy kényelmesebb, csendesebb autó.

Nem kell nagy. Ez a méret is bőven elég.

2020. jan. 26. 11:47
 36/37 anonim ***** válasza:
67%
Erre fölös új autó szerintem. Venni kéne egy pár éves 1.6os benzines Aurist vagy 1.8as Civicet az új árának 60%áért kb, és hosszú évekig nem lesz gondod.
2020. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 joshy8084 ***** válasza:
100%
Későn értem a buliba, de én megértelek kérdező. Aki nem érti, hogy megy el ennyi pénz havonta, annak mondom, 2020-ban is már 100 ezer per fő volt az albérlet Budán, se nem alja, se nem teteje. Az ebéd az iroda mellett, hát 1000-1500 tuti volt, vacsora kb. ennyi vagy több, s erre még a munkába menet felkapott péksüti, délutáni kaja, szerintem reálisak a számaid, ha nagyvárosban élsz, s nem szülőkkel, meg nem vegetálva.
2023. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!