Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki a hibás az alábbi közlekedé...

Ki a hibás az alábbi közlekedési balesetben? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ki a hibás az alábbi közlekedési balesetben? Stop táblás kereszteződésben nulláról indulva gyorsító sávba fordulva csorogva vártuk a besorolás lehetőséget az első autó félig átment a fő sávba egyszer csak hirtelen fékezés ( vész fékezés) ( semmi nem indokolta üres volt az útszakasz ) váratlanul ért a reakció idő tört része alatt bele is gurultam nyilván ebben az esetben a követési távolság nem annyira mérvadó hisz egyszerre indultunk el és a távolság meg volt! Tudom hogy mindig a hátsó a hibás de ilyen esetben is? Elismerte a hibáját viszont később meggondolhatja magát! Nem sok esélyt látok én se hogy kihozzanak károsultnak szerintetek ki a felelős? (Kíváncsiság)

2018. nov. 9. 18:46
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
Kicsit zavarosan írsz, de ha jól értem, belementél az előtted lévő autóba. Úgy gondolom, hogy mindenképpen te vagy a felelős ebben az esetben.
2018. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Te voltál a hibás. Nagyon örülhetsz neki, ha a másik elismeri ezt.
2018. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Azt ismerte el hogy semmi oka nem volt fékezni csak azt hitte jön valaki! Pedig üres volt az út!

Mi volt zavaros a kérdésben ? Próbáltam úgy írni hogy érthető legyen és hogy a lényeg benne legyen elindultunk gyorsító sávba és kb 3 méter haladás után padló féket nyomott esélyem nem volt megállni !

Indokolatlannak gondolom a fékezését igaz a hátsó a hibás általában

De ezt valahogy nem érzem az én hibáknak hisz a követési távolság városban nem 10-20 méter plusz akkor indultunk el meg csak közel sem voltam csak nem számítottam rá hogy üres úton satu fékez

2018. nov. 9. 19:05
 4/38 anonim ***** válasza:
68%
A hátsó a hibás. Ügy lezárva.
2018. nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
16%

Azért ez nem ilyen egyszerű....


Ha van fedélzeti kamera illetve egy jó ügyvéd akkor megtámadható a döntés polgári peres úton.

Persze gondolom nincs nagy anyagi kár, így nem éri meg vele foglalkozni ha téged hoznak ki bűnösnek.


Csak akkor éri meg pereskedni ha pl. összetörted az 50 millió ft-os mercidet mert valaki indokolatlanul befékezett előtted és rád akarják húzni a balhét.

2018. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 belapus ***** válasza:
100%

Amennyiben - látok rá esélyt, hogy odakerül az ügy - a bíróság előtt is elismeri ezt - kissé kételkedem ebben -, legalább meg lesz osztva a felelősség.

Szerintem a követési távolság be nem tartása mindig is mérvadó lesz.

Ez nem jogi szakvélemény, csak vélemény.

2018. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

az én károm kb 300 ezer! Az ővé nem tudom kb 5-6 milliós kocsi de 2 hetes nem szívesen fizetnek több száz ezret miközben nem hiszem hogy én voltam a hibás mégha olyan egyértelmű is hogy mindig a hátsó !indokolatlan veszélyfék szerintem elkerülhetetlen!

Csak kiváncsi voltam ki hogy vélekedik!

2018. nov. 9. 19:25
 8/38 anonim ***** válasza:
61%

Tehát, ha jól értem, egymás mögött, ugyanabban a sávban haladtatok, majd ő fékezett, te meg nekimentél. Ha így történt akkor hiába háborogsz, te vagy a hibás, ennyi.

Az meg nem igaz, hogy a követési távolság nem mérvadó, egy sávban minden esetben mérvadó. Olyan nincs, hogy beleállok a seggébe, mert úgyis sávot fog váltani.


(Mondom ezt úgy, hogy nekem volt olyan balesetem, ahol én mentem hátul és valóban az elől haladó volt a hibás, a biztosító nekem fizetett 100%-ban.)

2018. nov. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Igen azonos sávban indultunk el soroltuk volna be kapaszkodó sávból a fő sávba ! Üres volt az út félig át sorolt utánna nyomott egy satu féket miközben én is megnéztem volna a besorolást ! ( mindketten gyorsítottunk és ő egyszer csak satut nyomott amikor megálltunk közölte bocsi azt hittem jön valami😓

Akkor ezek szerint ha bármilyen helyzet van mindig a hátsó a hibás ?

Ha ilyen egyszerű lenne mindenki így újítaná mondjuk fel a kocsiját vagy ha fos akkor plusz bevételt szerez!

Egyszerűen én akarom felfogni hogy ha bármit tesz az elől haladó mindig a hátsó lesz a hibás 👍

2018. nov. 9. 20:18
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Minden képpen te vagy a hibás. Ez nem kérdéses. Nincs az a bíróság aki téged hozna ki nyertesnek, ha oda kerül az ügy. Lefekezett az előtted lévő autó, te neki mentél. Az, hogy azért fékezett, mert megijedt, vagy macska ugrott elé vagy Juliska néni csivava kiskutyája , nincs jelentősége.
2018. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!