Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi megtett kilométer...

Mennyi megtett kilométer fölött nem vennél használt autót?

Figyelt kérdés
Benzinesre gondolok, és átlag autóra, átlag emberekre. Szóval ne fárasszuk egymást olyan válaszokkal, hogy "nem vennék használt autót, meg a kamionomban egymillió van", stb. Tehát van e valami bűvös határ, ami már rizikós? 2-300 ezer km, vagy ilyesmi. Köszönöm!

2020. febr. 18. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Semmiképpen nem vennék használtat. A kilóméter nem mérvadó. Hiába használj avalaki csak alkalomadtán, ha azon apár km-en az ember haja égnek áll, úgy nyúzza az autót. Amikor nem volt pénzem hitelre, kivettem kízingbe, majd megtartottam.
2020. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
A 200 ezer km az komoly lélektani határ sokaknál.
2020. febr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Én azt szoktam mondani hogy állapotot veszek nem km-t. De ha mondani kellene valamit mindenképpen akkor 250.
2020. febr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, hogy a hölgy tulajdonos miért akkora pozitívum.

A feleségem minden alkalommal rácsodálkozik amikor a kocsit olajcserére viszem, vagy gumit cserélek rajta tavasszal vagy ősszel. Ergo ha rajta múlna valsz addig menne az autóval, amíg az megy. Csoda, ha tankolni nem felejt el...

Ez lenne a nagy előny használt autóknál?

2020. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Egy autót 50.000 alatt is szét lehet hajtani és 400.000 fölött is lehet tip top állapotban, ennyit a km óra állásról.
2020. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

A bűvös szám a 200.

De nem km. alapján veszünk autót, hanem állapot alapján.

Lehet, hogy 120-nál volt egy teljes motr generál, és most csak 80 van benne.

A többi része sok összetevős, futómű, kaszni, fékek stb...

Ha rendszeresen karban volt tartva minden, akkor simán elmehet még 200-at.

Ha nem volt megfelelő a karbantartás, akkor lehet 100-al is kuka.

Mindenesetre, a nemdohányzó nyugdíjas orvosházaspár negyedik autóját, amit csak templomba járáshoz használtak, azt kerüld.

2020. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

"Nem tudom, hogy a hölgy tulajdonos miért akkora pozitívum."


ott van a pozitívum, hogy neki se áll javítgatni (szerelőhöz viszi) , így nem tud belekontárkodni,

míg egy haladó barkácsoló tulaj "csodákra" képes

2020. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 D. Brasco ***** válasza:
61%
A magyar embernek MAXIMUM 200ezer a határ.........de már az is böven sok neki....még akkor is ha valami nagy német utazóautorol van szó......de még akkor is elhiszi ezt a nepper altal visszatekert erteket ha amugy szemmel lathatoan legalabb a négyszereset megfutotta már a gép annak ami az oraban van....mert a magyar hülye es a nem létező álmot keresi,hogy a 20eves dizel E osztalyban is 120ezer legyen,de inkabb legyen csak 5 szamjegyu a futott km........es hat amire van kereslet ahhoz alkalmazkodik a piac......nem baj ha a kormány meg az összes ülés meg kárpit már szétmállott,hogy mindene lóg az autónak,a motor ahol tudja ott fossa az olajat....ez mind nem szamit,mert ezt nézd meg géza,csak 150ezrett futott......
2020. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Nincs ilyen határ nálam. Akik meg jönnek itt a 200.000-rel azok azt sem tudják milyen állat az autó. Vegyél meg egy 200 ezret futott autót, amiben valószínűleg kettőstömegűt, kuplungot, fékeket kell cserélni. Véletlenül se azt vedd, amiben mondjuk ezek már cserélve lettek és van benn 250 ezer km.
2020. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Mindenki a 200 fölötti óraállástól bukik ki. Amúgy meg totál zsákbamacska:

- Az óra lehet tekert.

- A főbb (nem kopó) alkatrészek állapotát szétszerelés nélkül egy szakember is csak becsülni tudja szemrevételezés után.

- Nagyon sokat számít, hogy az autóban lévő futott km hogy jött össze. Autópályáztak vele vagy városban nyüstölték?

- Fogalmad sincs, hogy milyenek lehettek az autó előző gazdái. Mennyire adtak a szervizelésre. Sőt, még ha áldoztak is erre, simán lehet, hogy kifogtak egy görény szerelőt és ott vágta át őket ahol csak tudta és tele van kókányolva az egész.


Amúgy a kérdésre válaszolva, nem is tudom. A korától és az árától függ. Ha fiatal és nagyon jó áron van a futásteljesítménye miatt, akkor bepróbálkoznék 300 körül is.

2020. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!