Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tanácsoltok az alábbi...

Mit tanácsoltok az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy 1.9 pdtdi motor 350000 kmrrel. Vizet,olajat nem eszi, ereje meg van. Most jön a kérdés lényege: Hidrotőke szerű csattogás jön belőle. Akkor kezd rá, amikor éppen kedve tartja(hideg meleg motornál egyaránt ).A hidrotőke, a vezérműtengely,Illetve a vezérműtengely csapágyai 20 ezerrel ezelőtt lettek benne cserélve. Azóta is csinálja. Találtam egy hozzáértő szerelőt, aki szerint 2 variáció lehet:


1.Filléres csavar csere ,ami a Himba végén található, és a pd elemeket mozgatja, az kophatott el.


2. Szelepek is csattok hatnak úgy szerinte.


A második a rosszabb, költségesebb verzió, mert haver szerint lehet többet árt a szelepcsere, Hengerfej síkbahúzása, mint használ. Illetve ő azért is ellenzi mert ,hogy akkor úgymond a motor nincs össze kopva. Tehát a dugattyú, gyűrűje nincs összhangban, összekopva az új szelepekkel, síkbahúzott hengerfejjel. Emiatt beüthet szerinte egy nagyobb krakk, mint például elkezdi enni az olajat ,amit ugye most nem eszik. Mert ,hogy a motor felső része Új null kilométeres előtt produkál, az alsó része pedig már 350 000-et futott. Mit tanácsoltok ebben az esetben?


2020. márc. 3. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Haverod, nem autószerelő, ugye?
2020. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először mindig a lehető legkisebb módosítást érdemes szerintem, nekem is most lesz hidrotőke csere. Tehát először síkolás, aztán hogyha nem használ, akkor lehet mélyebbre ásni, a legvégső esetben ugye a teljes motorgenerál, akkor már jónak kell lennie. Vagy ugye bontott motor, de arra semmi garancia, hogy nem lesz ugyanilyen.
2020. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A síkolás hogy jön ide a csattogással??
2020. márc. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!