Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugye most érdemes lenne...

Ugye most érdemes lenne elraktározni pár liter benzint?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, most feltankolok, mert úgyis újra felfogják emelni az árát, nekem meg amúgy is kelleni fog.
2020. márc. 31. 12:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Literenként keress egy százast. Kannánként egy ezrest, de mennyi egy kanna?

Mennyi kannával éri meg elmenni a benzinkútra?

Mennyi idő megy el az egészre? Ha kiszámolnád (meglévő kannákkal) a nyereségből az órabéredet, meg lennél sértve, ha valaki annyiért ajánlana rendes munkát.


Az más kérdés, hogy ezzel szabálysértést követsz el, otthon csak 20 liter benzint tárolhatsz az autó tankján kívül.

2020. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én még sosem tapasztaltam se kocsonyásodást, se alkotórészekre lebomlást amivel riogatják az embert ha benzint akar tárolni huzamosabb ideig. Van itthon még tavaly nyáron vett sima 95-ös benzinem, az ég világon semmi baja. A fűnyírómból sem járattam ki szezon végén, abba sem 'rohadt' bele, az első rántásra indult. Tegnap öntöttem tele a tavaly vásárolt benzinnel, hibamentesen lenyírtam vele 1200nm-es területet. A kistraktorba is abból öntöttem, azzal sem volt gond (van hogy hónapokig nem használom, addig áll benne a benzin). Szerintem túl van lihegve ez az egész. Én egy 20 literes kannába szoktam venni benzint, az több mint egy évig elég a gépeimbe, az elmúlt évek alatt nem volt gond egyikkel sem.
2020. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%

De az tavaly nyáron lett véve...

E10? Senkinek nem rémlik? Amikor bevezették év elején, vízscsapból is ez folyt. Hogy mennyire nem tanácsos eltárolni... Még kocsiba sem jó, ha áll hónapokig.

Meg ezt ne úgy képzeld el, hogymajd nem indul az autó. Csak szépen felszívja az összes trutymót az egész, és bekerül a motorba. Nem egyik napról a másikra lesz ennek baja. Majd idővel. Azis lehet nem lesz. De én nem kockáztatnék, és töltögetnék több hónapos benzint a kocsimba csak azért, mert boldog vagyok hogy spóroltam egy tankolásnál 3000 Ft-ot, az is biztos.


Fillérb$szás felsőfokon. Semmit nem nyersz vele, ha nem veszel nagyobb mennyiségben. És nagyobb mennyiség alatt itt nem 100 litert értek.


Tankolj fel. Ha beletöltöd az autóba és elhasználod az elkövetkezendő egykét hónapban, akkor nyugodtan. De ha az a terv, hogy majd jövő márciusban is a holnap "kitankolt" 95-ös benzint töltögeted a kocsiba, akkor nyugodtan felejtsd el. Főleg ha valami érzékenyebb géped van...


ÉS durva, hogy milyen magabiztosan egyetért itt mindenki a kérdezővel... Ne a kotla 200 ezres autók tankolásából induljatok ki...

Hanem tegyük fel megvennéd álmaid autóját. MEgvetted otthonra a 60 milliós S63 AMG-t. Vagy Az extrém kényes E50 M5-ös BMW-t. Vagy egy Maserati Quattroporte-t. Töltögetnél bele 7 hónapos benzint? Bár gondolom ekkora spórolással nem ilyen autók tulajdonosai kommentelnek.


Naugye...


Felejtsétek már el ezt a ülyeséget. Arról ne is beszéljünk, hogy nem aludnék nyugodtan, ha tudnám hogy egy szinttel lejjebb a pincében 150 liter benzin van műanyag kannákban. Tényleg megéri, hogy spóroljatok pár tízezret?

Tipikus magyar...Valami olcsó, akkor abból bevásárlunk mint állat. Akkor is, ha szavatossága van...

2020. ápr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!