Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelő munka végzettség...

Autószerelő munka végzettség nélkül, lehetséges?

Figyelt kérdés
Szeretnék autószerelőként dolgozni, vagy esetleg segédnek menni. Középfokú, és szakmámban tanultam géptant. Szoktam otthon szerelni autót, családnak, barátoknak. Mindig is érdekeltek az autók, az elvük, hogyan is működnek. Nem kókányolok szerelésnél, mindig is szerettem- szeretek precíz lenni. Autodidakta módon tanultam "szerelni". Elég sok mindenhez értek, már ha lehet ilyet mondani. Futómű, fék, motor egyéb részei, hűtés stb... Összegezve szeretnék autószerelőkként dolgozni, de félő, hogy végzettség hiánya miatt ez nem valósulható meg. Elképzelhető, hogy lenne esélyem akár próbanapra is? Elnézést, ha kicsit összeszedetlen a kérdésem.

2020. máj. 5. 15:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs ismeretséged, nem hiszem hogy esélyes. De ha ennyire vágod, szereted, miért nem végzed el az iskolát?
2020. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Végezd el az autószerelő iskolát és nem lesz akadály akkor.

Plusz az iskolában is még lehet tanulni nagyon sok mindent.

2020. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
Így nem fognak alkalmazni, kókányolóként. Ha nem vagy képes elvégezni az iskolát, akkor nem is igazán értesz ehhez, hiába bizonygatod.
2020. máj. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Így van, jó pap is holtig tanul! :) Sajnos az iskola egyelőre nem tud szóba jönni, mivel a jelenlegi munkám mellett nem tudnék bejárni. Mindenesetre köszönöm az értelmes válaszokat!
2020. máj. 5. 15:56
 5/19 A kérdező kommentje:
Kókányolóként? Olvasd el még egyszer, és értelmezd újra.
2020. máj. 5. 15:57
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Ne aggódj. Az országban tevékenykedő "autószerelők" 90%-nak semmilyen végzettsége sincs ami a szakmához kötődne. Mégis csinálják mert az egyszeri kuncsaft semmit nem vesz észre a gányolásukból.
2020. máj. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ezért is kezdtem itthon elkezdeni szerelni, mert az autóm több szerelőnél is járt, és sajnos negatív tapasztalat volt róluk. Egy egyszerű olajfolyást nem voltak képesek megcsinálni, miközben csak kartertömítést kellett cserélni. Érdekes módon most nem szivárog az olaj, de hát muszáj leszek iskolát csinálni. Szétnézek, hogy vannak-e olyan iskolák ahol rugalmas az időbeosztás. Köszönöm a válaszotokat!
2020. máj. 5. 16:14
 8/19 tothp ***** válasza:
95%

Attól, hogy nincs papírja, még lehet hozzá érzéke, ügyessége, találékonysága.


Ellentétben sok saját magát autószerelőnek valló nagymellényű lehúzógéppel. Akinek úgy van papírja, hogy vagy fingja nincs a szakmáról, vagy van, de egy utolsó tróger.

2020. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Csinálj vállalkozást,,(egy Autószerelő)
2020. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem élveznéd, mert nem fizetnének eleget, szeretsz precízen dolgozni, amit nem fognak hagyni, hanem sietned kell, minél hamarabb kipörgetni az autókat stb. Szóval ez nem olyan lesz, mint ahogy te elképzeled szerintem. De ha erre vágysz akkor menjél szerelni, precíz lelkiismeretes szerelőkre mindig szükség van.
2020. máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!