Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vitt be az oktató...

Miért vitt be az oktató elsőre a forgalomba?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhelyről van szó. Első órán gondoltam kivisz valami pályára, aztán ehelyett egy külvárosi részen mentünk nem volt nagy forgalom, ezek után mondta, hogy na ez volt a gyakorlópálya most mehetünk a belvárosba.

Érdekes és egyben ijesztő mert a kanyarodásokat még nem érzem, hiszen soha életemben nem ültem még első üllésben. Szóval ha bármi gond van, nem tud úgy korrigálni. Azt hallottam, hogy ő az egyik legjobb oktató, de így bevinni egy full amatőrt. Igazából 2 alkalom alatt olyan helyekre vitt amiket már a vezetés előtt úgy könyveltem el, hogy na oda sosem fogok menni, ha lesz jogsim is (pl. körforgalom).


A testvérem tavaly csinálta egy másik oktatónál, azt mondta, hogy ők teljesen máshogy csinálták, kb 8 órát vidéken vezettek (városból indultak, de környező faluk felé mentek). Majd csak ennél is később kezdtek parkolni, nekem már azt is kellett (igaz sokat segített benne), de azt mondta hogy úgy meg fog tanítani vezetni, hogy mire végzünk egyedül elmehetek kocsival Párizsba.



2020. máj. 17. 19:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja és utolsó vagyok; én is megyeszékhelyen tanultam.
2020. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11-es!

Ez a tudat engem is megcsap néha.

Ahogy egyre jobban vezetek, egyre többször.

Belegondolni is rossz! Annyira élvezem, jó a társaság is! Hiányozni fog ha egyszer vége lesz! Szinte csapat és baráti társaság lettünk.

Mondjuk a kapcsolatot lehet utána is tartani, de ezeket a vezetési órákat nem.

2020. máj. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én az első 8 órát tanpályán voltam, ahol megtanultam a parkolásokat, emelkedőről való elindulást, megfordulásokat, az utolsó órán pedig hármasig a felváltást is. Egyrészt jónak éreztem ezt, hiszen sokkal magabiztosabb voltam, amikor először mentem ki a forgalomba és a parkolásoknál sem volt bennem akkora stressz. Másrészt viszont amikor az óráim vége felé közeledtem, akkor éreztem hogy de jól jönne még az a plusz pár óra, amit az elején a tanpályán töltöttem.
2020. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát annak az autósiskolának, ahova én be vagyok iratkozva, persze, hogy nincs tanpályája.

Egy félreeső használaton kívüli parkolóban gyakoroltunk. Kanyar jobbra balra, tolatás, felváltás 2 es ig.

A fűcsomó megkerülése balról majd jobbról. Persze indexelve.

Majd kb a második óra felénél mondta h ki kéne menni a városba. Kérdeztem ijedten, hogy : "Most?"

Azt mondta az oktató, hogy igen, gázt neki és induljunk.

3 körforgalmat érintve köröztünk kb fél órát aztán egy multiparkolóban keringtünk. Élmény volt.

2020. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ILYEN a jó oktató.

Igaz, mi első alkalommal csak az elméletet (kresz) vettük át többnyire, a második alkalommal már elmentünk Pest egyik központjától Vecsésig... :D

2020. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Most 3. alkalommal az óra első részében elvitt a tanulópályára, parkolásokat néztük meg emelkedőn mentünk. Aztán ugyanúgy a városba mentünk, és 1-2 parkolást éles helyzetben is.

A kresz vizsgám 100% lett, de teljesen más az elmélet meg a gyakorlat: hogy van 60 másodperced kielemezni egy szituációt vagy van 2 másodperced.

2020. máj. 24. 23:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Na igen, ezért kell gyakorolni.

Minél hamarabb gyakoroltok élesben, annál jobb. Én az oktatómmal mindössze egyszer voltam tanpályán, akkor is azért, mert külön kértem, hogy gyakoroljuk az emelkedőn való elindulást.


#15

2020. máj. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az én oktatóm 3 suliban tanít, ebből 2-nek van tanpályája.

Volt, hogy velem ment ki valamit intézni a pályához. Akkor mehettem egy kört. Emelkedőn is. De ez csak azért volt, mert vele voltam ott és, úgy tudtam megfordulni, hogy bementünk a pályára. Az én iskolámnak nincs pályája.

2020. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!