Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz elsajátítani a...

Mennyire nehéz elsajátítani a manuáli sebességváltó használatát?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, még nincsen jogosítványom, eddig nem is igazán gondolkoztam rajta, mert eddig nem volt autónk, viszont a héten sikerült a szüleimnek venniük egy 2006-os Opel Zafirát, és hát elkezdtem érdeklődni a vezetés iránt, viszont egyedül egy dolog tart vissza a jogosítvány szerzéstől; manuális sebességváltó használata.


Valahogy nekem túl bonyolultnak tűnik az egész rendszere, mert figyelni kell a fordulatszámot, a sebességet, a kuplongot lenyomva tartva, sebességet váltani, és akkor még nem is említettem meg a forgalmat.



2020. jún. 1. 19:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Taxiztam kéziváltós kocsival, műszakváltáskor átültem a saját automata kocsimba. Soha nem jelentett gondot a két kocsi más váltórendszere.


menni fog, ha több millió embernek megy..menj ki a piacra, nézd meg az idős kofákat...bő szoknya, csizma, és kéziváltós kocsival jön-megy hibátlanul.

2020. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Semennyire sem bonyolult.. van a neten pár videó ahol látszik a lábmunka, pl itt: https://www.youtube.com/watch?v=A9Pfwd2isqA


:D :D :D

2020. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%

A mi kocsinkban nincs is fordulatszámmérő. Szinte duplakuplungosan kell váltani, mert szar a váltó. (kuplung benyom - üresbe - kuplung kienged - gázadás - kuplung benyom - váltás)


Meg fogod szokni. Engem édesanyám kivitt egy isten háta mögötti útra, és gyakoroltunk kicsit. Egészen belejöttem pár óra alatt.

Az oktatóm is nagyon jó volt, mondhatni forradalmi módszerrel tanított, elsőre átmentem a vizsgán. Ettől függetlenül nehéz volt a vezetés tanulóvezetőként, (legalább) 5000 km-ert vezettem le anyám mellett. Ilyenekre gondolj, hogy túrázás, nyaralás, tanyára menés.. így jött össze az 5 ezer km.

Szerintem a forgalmi helyzetek megfelelő kezelése sokkal nehezebb, mint magának a gépkocsinak a kezelése. Azt egy majom is meg tudja tanulni, a megfelelő "oktatóval".


Ne parázz. Jogsi megszerzése után gyakorolj sokat.


20F, 2 éve van jogsim

2020. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#8

Az ilyen váltáshoz azért jó autó is kell..

Nagyanyám kocsijában vajpuha a kuplung, könnyen jár a váltó. Szépen, elegánsan lehet vele közlekedni.

2020. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha puha a kuplung azt jelenti hogy nincs ereje a nyomólapnak. :)
2020. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, rendesen kienged, de az is lehet, hogy szépen lassan tönkrevágjuk a váltót.


Nem is tudom, azt hiszem 2 éve volt a kuplungszerkezet + tárcsa cserélve. Kényelmesnek kényelmes, szóval a puha kuplung miatt nem fogok panaszkodni....

2020. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Kiengedni kienged,de 400Newtonmeternél már szépen elcsúszik a tárcsa. jó, viccelek, nyilván nem egy erőgépről van szó. :D
2020. jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17

1.4 16V Opel G Astra

De ne offoljuk szét a kérdést

2020. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

Az elmult 100 év alatt, emberek milliárdjainak sikerült megtanulni kezelni a manuális váltót.


Vagy annyira nagy kihívásnak tartod? :O

2020. jún. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%
Mert 3 pedált nem tudja hogyan lehet 2 lábbal nyomkodni. :D
2020. jún. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!