Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autósok minek dudálnak...

Az autósok minek dudálnak összevissza? Miért nem akkor használják a dudát, amikor kell?

Figyelt kérdés

Elsődleges funkciója a dudának, hogy ha balesetveszély állna fenn, rádudálnak a másikra, hogy menjen arrébb.

Namármost, én számtalanszor tapasztaltam, hogy csak úgy dudálnak a parkolóban, hogy észrevegye őket egy ismerősük és menjen oda. Azon túl, hogy ez zavaró, a fél lakótelep hallja, akik talán nem ezt akarnák hallani, megtévesztő is. Egyszer éppen mentem át az úton szabályosan, és valaki dudál. Mi ez? Mondom, csak nem rosszkor megyek át? És kiderült, csak épp így akarta jelezni egy közeli parkolóban az autós egy ismerősének, hogy ott van. De bicilizés közben is volt hasnló, és néztem, hogy most mit szabálytalankodtam, vagy mi van, hogy itt dudál valaki mellettem, hát megint az ismerősének dudált valaki.


A másik, hogy ha nincs balesetveszély, akkor felesleges a szabálytalankodóra dudálni, mert tudja, hogy nem lenne szabad pl. úgy átmenni az úton, és ez a pedagógiai, kioktatói célzat semmit nem fog senkin változtatni, ettől nem fog máskor máshogy közlekedni. Főleg olyanoktól, akik rendszeresen nem használnak indexet és mennek át piroson, én kiröhögném, ha rám dudálna, hogy mit akar ez. Igaz, rám nem kell dudálni, mert szabályosan közlekedek.

Minek kell összevissza nyomkodni azt a dudát? Azt nem játékszer, nem is a feszültség levezetésére való eszköz, hanem valami, ami életet menthet adott helyzetben. Nyilván ha zebrán rohan át valaki mondjuk piroson, és emiatt lassítani kell, jogos, még ha lassítással kikerülhető a balesetveszély, de itt is inkább a féket, mint a dudát kell nyomni, mert az a hülye gyalogos úgyse fog olyanoktól pedagógiai célzatú dudáláson elgondolkozni, akik amúgy se használják az indexet, amikor kell, és a piroson is simán átmennek.


Ennyivel a gyalogosoknak is lehetne adni dudát, és rádudálhatnának sok autósra, akik nem használnak indexet például, vagy valamiért balesetveszélyesen közlekednek.



2020. jún. 10. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 D. Brasco ***** válasza:
61%
Most,hogy ezt kiírhattad magadból,helyre állt a világ rendje meg a lelki egyensúlyod kedves sosem szabálytalankodó úr?!
2020. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
53%
Hiába gúnyolod a kérdezőt. Totál igaza van.
2020. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 A kérdező kommentje:

1. Te valami autós lehetsz, mert ők sose válaszolnak az olyan kérdésekre, amiket jogosan tesznek fel nekik, de érdemes lenne elgondolkozni.

Nem érdemes terelni ilyennel, hogy "kiírhattad magadból". Ez aktuális lesz egész addig, amíg ez van.

Szóval a kérdés: "Miért nem akkor használják a dudát, amikor kell?" Erre esetleg megpróbáltok válaszolni, vagy képtelenek vagytok ellenérveket felhozni?

2020. jún. 10. 17:04
 4/104 anonim ***** válasza:
80%
Lakótterületen belül csak a veszélyhelyzet elkerülésére szabályos a jelzőkürt használata. De ez száraz jogszabályi meghatározás.
2020. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
92%

Tiltakozom, autós vagyok (és motoros is), és nem dudálgatok összevissza, sőt aluljáróban sem túráztatok.

Miért általánosítasz?

2020. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 D. Brasco ***** válasza:
73%

Koma felesleges privatban is irkalnod a gyökérségeidet......teljesen lesarkositva általánosítasz,miközben a kérdésed kb olyan szintű,hogy az emberek miért szemetelnek/szabálytalankodnak/stb........

Most téged aktualisan a dudálás zavar azt sikerült előhúznod......és ezt mindenkire rá akarod húzni,hogy kindenki ezt csinálja te meg egy szent vagy...........

2020. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, el kell fogadni, hogy c betűs emberek már lassan a népesség felét teszik ki, ők sosem fognak semmilyen szabályt, hasonlót betartani. Egyébként teljes mértékben egyetértek veled, de sajnos ezen nem lehet változtatni. Rendőr meg nincs sehol, amikor valami szabálytalanság van. Ilyen Magyarország.
2020. jún. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
57%

Ha látok egy ilyen puhatestűt, mint a kérdező direkt mindig dudálok neki, hogy idegesítsem. Remélem kielégítő volt a válaszom.


Autós Károly

2020. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 A kérdező kommentje:

Brasco, mi úgy látszik, nem fogjuk kedvelni egymást. Az a helyzet, hogy ha sok autós ezt csinálja, általánosítani fog az ember. És nem én vagyok a hibás, hanem a sok autós, akik miatt téged is közéjük sorolnak. A "kedves stílusod" miatt nem fogok veled kivételezni.

Volt, amikor már meghatódtam, hogy az autó lelassított, hogy át tudjak menni. Pedig ebben semmi megható nincs, ez lenne a normális. De sajnos az autósok több mint 50%-a buta, és nincs kellő intelligenciája, hogy felelősségteljesen használja a tragacsát. nyilván nem a maradék alig 50%-ot fogom megtapsolni, hogy jaj de aranyos, hogy betartod a szabályokat, mert az az alap lenne.

Tudod, Brasco, van az, amikor szégyellik magukat emberek mások miatt is, hogy ilyen képet mutat a közösségükről. Én ha autós lennék, szégyellném magam azok miatt, akik miatt ez a vélemény az autósokról. De látom, te ettől nagyon messze állsz, büszkeséged nem ismer határokat.

Látom, sikerült a lényeget megérteni. Bár Brascotól nem várnám, hogy a kérdésre válaszolna érdemben és tudomást venne egy nagy hibáról, hanem inkább próbálja elfedezni azt a hibát. De nem tudod elfedezni, az a hiba ott van, akár te is beletartozol a szabálytalankodókba, akár nem.

És az is tök mindegy, én szent vagyok-e vagy nem. Majd ha kiírok egy kérdést arról, hogy szent vagyok, akkor arra lehet erről írni, de itt a kérdés nem erről szólt, nem ez volt a lényege. De tudom, a lényeg megértése nagyon nehéz, főleg a büszke Brascóknak.

2020. jún. 17. 17:23
 10/104 anonim ***** válasza:
72%

"Én ha autós lennék, szégyellném magam azok miatt, akik miatt ez a vélemény az autósokról." - Ez egész árulkodó. Szóval, egy minden rendszeresen autót vezető által elkövetett szabálytalansággal, szeretnél benűk szégyenérzetet kiváltani.


Szent, mint hibátlan ember. Nem szószerint értendő! Bár tudjuk a szentek sem voltak hiba nélküliek.

2020. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!