Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autósok minek dudálnak...

Az autósok minek dudálnak összevissza? Miért nem akkor használják a dudát, amikor kell?

Figyelt kérdés

Elsődleges funkciója a dudának, hogy ha balesetveszély állna fenn, rádudálnak a másikra, hogy menjen arrébb.

Namármost, én számtalanszor tapasztaltam, hogy csak úgy dudálnak a parkolóban, hogy észrevegye őket egy ismerősük és menjen oda. Azon túl, hogy ez zavaró, a fél lakótelep hallja, akik talán nem ezt akarnák hallani, megtévesztő is. Egyszer éppen mentem át az úton szabályosan, és valaki dudál. Mi ez? Mondom, csak nem rosszkor megyek át? És kiderült, csak épp így akarta jelezni egy közeli parkolóban az autós egy ismerősének, hogy ott van. De bicilizés közben is volt hasnló, és néztem, hogy most mit szabálytalankodtam, vagy mi van, hogy itt dudál valaki mellettem, hát megint az ismerősének dudált valaki.


A másik, hogy ha nincs balesetveszély, akkor felesleges a szabálytalankodóra dudálni, mert tudja, hogy nem lenne szabad pl. úgy átmenni az úton, és ez a pedagógiai, kioktatói célzat semmit nem fog senkin változtatni, ettől nem fog máskor máshogy közlekedni. Főleg olyanoktól, akik rendszeresen nem használnak indexet és mennek át piroson, én kiröhögném, ha rám dudálna, hogy mit akar ez. Igaz, rám nem kell dudálni, mert szabályosan közlekedek.

Minek kell összevissza nyomkodni azt a dudát? Azt nem játékszer, nem is a feszültség levezetésére való eszköz, hanem valami, ami életet menthet adott helyzetben. Nyilván ha zebrán rohan át valaki mondjuk piroson, és emiatt lassítani kell, jogos, még ha lassítással kikerülhető a balesetveszély, de itt is inkább a féket, mint a dudát kell nyomni, mert az a hülye gyalogos úgyse fog olyanoktól pedagógiai célzatú dudáláson elgondolkozni, akik amúgy se használják az indexet, amikor kell, és a piroson is simán átmennek.


Ennyivel a gyalogosoknak is lehetne adni dudát, és rádudálhatnának sok autósra, akik nem használnak indexet például, vagy valamiért balesetveszélyesen közlekednek.



2020. jún. 10. 15:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 A kérdező kommentje:

Sajnos minden magyar szégyellheti magát amiatt, ha külföldön olyan kép alakul ki rólunk, ami nem kedvező. Még ha én nem is tehetek róla. Még mindig az a baj, 10., hogy még mindig nem a kérdésre sikerült válaszolni, még azután sem, hogy a saját szentségemről majd írok egy kérdést, ha akarok, és ott csámcsoghat rajta, akinek csak ez az egy dolog ad az életben örömöt.

Látom, az autósok értelmi szintje meghaladja a kérdés értelmezését és arra a válaszadást. Mondjuk ilyen összevissza dudáló, szabályokat az előírtaknál jobban megmondó, piroson átmenő népségtől nem is lehet túl sokat várni. Ha már Brasconak az sem jutott el az értelméig, hogy a kamu dudálás megzavarja a közlekedőket.

A kérdés továbbra is: "Az autósok minek dudálnak összevissza? Miért nem akkor használják a dudát, amikor kell?" Tehát "minek"? Van valami komoly oka, amiről nem tudok? Nem lehet odakiabálni Pistának a parkolóból dudálás helyett, mert elment a hangja, vagy soha nem is volt hangja? Tényleg nem tudom. Vagy a fék vagy gáz, okostelefon, ablaktörlő helyett mindig a dudát nyomják meg véletlenül? Elképzelésem sincs. Vagy csak egyszerűen poén bohócot csinálni a közlekedési szabályzatból, és tényleg az igaz, amit az autósok értelmi szintjéről írtam? Mertem feltételezni, hogy nem, de még csak meg sem próbálták az autósok cáfolni ezt, Brascoval az élen, aki a legnagyobb troll itt. Remélem, most már kiírtok egy kérdést a szentségemről és ott mindenki kitombolhatja magát.

2020. jún. 17. 18:56
 12/104 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező soha nem volt jogosítványom és közúton nem is vezettem soha.


Bár a jogalkalmazáshoz volt közöm, ezért éreztem úgy, hogy megtudom adni neked a választ.


"Lakótterületen belül csak a veszélyhelyzet elkerülésére szabályos a jelzőkürt használata. De ez száraz jogszabályi meghatározás." + A szabályok betartatása cél, nem alap. Mert, ha alap lenne, akkor a megszegésűket nem kellene szankciónálni.


Bár itt a kérdés az, hogy miért zavar az téged, hogy valakinek autója van.

2020. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 D. Brasco ***** válasza:
56%
Mekkora egy gyász életed lehet neked kérdező.........
2020. jún. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a kérdező fiatal, és szeretne autót. Nem kap a szüleitől és még venni sem tud. Kicsit ezen fehúzta magát.

De ezért, "nem kell temetni"!

2020. jún. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 D. Brasco ***** válasza:
56%

Az ilyet mi nem is temetni szoktuk....hanem szalonna sütésnél elsőnek rádobni a tábortűzre.


De most komolyan,Jóskagyerek idejön feltesz egy kerdesnek álcázott picsogást,amiben minden baj meg mindenki hülye csak ő helikopter.Az egésznek se eleje se vége,de végig osztja az észt,játsza a nagy sosem szabalytalankodó felsőbbrendű fajt stb..........Mondjuk már megszokhattuk,hogy ezen az oldalon mindog akad egy-két kérdező,akinek "jó" valaszt egyebkent nem is lehet adni,és ő majd mindenhez is ért és mindent is megmagyaráz.Miközben az egesz nem szól másról,mint hogy a nyomorult életében nincs más akinek elő tudná adni a vállát nyomó világméretű és legfontosabb(egy normalis embernek egyebkent utolsó pitiáner)problémáját.Ezert feljön ide,kritizál mindenkit,olyan baromságokat magyaráz a témától teljesen eltávolodva és olyan összefüggéstelenül,hogy olvasni rossz és egyebek.

Nyilván majd most is várható valamilyen "okos" főmegmondó válasz,ha másért nem csak azért,mert övé kell legyen az utolsó szó,meg hogy még tudjon mindenkit teljesen általánositva ekézni,mert csak!

2020. jún. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/104 A kérdező kommentje:

Na, kicsit ritkán járok itt, mert nem érdemes, ahogy látható, a válaszok minősége miatt sem használni sokat az oldalt, a sok primitív válaszoló miatt. úgy látom, braszkóka ontja magából a hülyeséget. Nehéz felfogni és értelmezni egy kérdést mindig. Vágjátok? Kérdést értelmezni és arra válaszolni. Nem azon filozofálni, hogy a kérdező szeretne-e autót vagy nem.


Braszkónak lehet nagyon szánalmas élete, hogy ilyen marhaságokat ideirkál, hogy nem tudja mással lekötni magát.


MI LENNE, HA A KÉRDÉSRE VÉGRE MEGPRÓBÁLNA VÁLASZOLNI VALAKI??? De braszkókám, jó lenne, ha nem itt bohóckodnál az agymenéseiddel. Bár csak jót röhögök azon, milyen hülye vagy. Még mindig nem sikerült neked sem a kérdésre válaszolni. Képzeld, ez az oldal arról szól, hogy a kérdésekre válaszolunk. Nem mellébeszélünk. Még mindig nem tudjuk, miért nem tartják be ezt a szabályt azok az ökrök. De a legnagyobb ökör a braszkó, aki mindig itt okoskodik.

2020. júl. 19. 21:37
 17/104 A kérdező kommentje:
Ez amúgy a legbénább hárítás, hogy ha nem tud valaki a kérdésre válaszolni, tereli a témát, és a kérdezőbe köt bele, ahol csak tud. Igaz, braszkóka? Nehéz szembenézni az autósoknak azzal, hogy mekkora parasztok, jobb terelni a szót és hárítani! Ja, és egy kalap alá veszek minden autóst, igen, csak azért, hogy ezen is tudjatok csámcsogni ahelyett, hogy szembenéznétek magatokkal. Na, most jól megmondtam - fogja mondani a braszkóka.
2020. júl. 19. 21:42
 18/104 A kérdező kommentje:

Na, összegezve: braszkóka: "Az egésznek se eleje se vége" Mi se eleje se vége? Agyanobonyolítod, így nem lesz se eleje, se vége.


Alapkérdés: Miért használják a dudát összevissza? Hátránya: Megtéveszti a többi közlekedőt, amiből súlyos baleset is lehet. Ezen kívül amúgy is zajt kelt, ami zavaró másoknak is.


A válaszolók: Ez tök jelentéktelen. Senki nem tartja be a szabályokat. A kérdező hülye. A kérdező általánosít, nincs élete.


A végkövetkeztetés: Az autósok hülyék. Mind, mert ha nem általánosítanék, nem lenne mit kitalálni, amivel lehet terelni a kérdésről a szót.


NEKTEK MINDEGY, HOGY AZ AUTÓS MIT CSINÁL ROSSZUL, MINDEGY, EZZEL AKADÁLYOZZA-E A KÖZLEKEDÉST, BALESETET ELŐIDÉZHET-E. Nem találtunk semmi indokot, hogy miért teszik ezt az autósok. Nem tudtatok írni semmit, az emberélet egy röhej szerintetek, ami tök mindegy, ha összevissza dudálás miatt véget ér. Mert emberélet is rámehet erre.


Gratulálok, nagyon ügyesek vagytok, csak így tovább! Az érvelésetek nulla volt. De úgyse fog írni senki semmit, csak a trollkodás, a bohóckodás megy itt. Aminek "se eleje, se vége".

2020. júl. 21. 12:45
 19/104 anonim ***** válasza:
77%

A közlekedésben a kürtjelzés szabály ellenes vagy indokoltan használata egy nagyon kis probléma. Az hogy Magyarországon pár éve már nem csak sárgában, de utána egyre hosszabban pirosban is áthaladnak sokkal veszélyesebb.


Sokkal idegesítőbb a többségnek, hogy kijelőlt forgalmi lámpával nem szabályozott gyalogátkelönél, zebránál nem adják meg az autósok a gyalogosoknak az elsőbbséget. Pedig minden autóvezető gyalogos is.


Fordítva nem igaz, hogy minden gyalogos autóvezető is.


Kürtel jeleznek barátoknak, kapúnál és sokhelyen. Egyiket sem tartom jó megoldásnak. De ez legyen a közlekedésben a legnagyobb bajunk.

2020. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 D. Brasco ***** válasza:
75%
Mi van kérdező,mi talált be ennyire,hogy a másfél hónapja feltett kérdésednél még mindig itt okoskodsz,meg napos szünetekkel osztod továbbra is az észt,miközben már egy új válasz nem érkezik,mert senki le se szarik már........ami mondjuk nem csoda.......
2020. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!