Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nincs semmi a késő...

Tényleg nincs semmi a késő éjjeli vezetésben?

Figyelt kérdés

A barátnőm azzal nyaggat, hogy látogassam meg éjszaka, (12 és 3-4 között) mert nap közben most egy hétig nem jó neki semmiféleképp, nem tudunk máskor találkozni. Viszont én most itthon is lakok, saját autóm sincs, így mondtam neki, hogy ha nem muszáj, akkor nem szívesen vezetgetek olyankor, ráadásul itthon sem díjaznák szerintem az ötletet...

Erre most azon röhög, hogy mi van akkor ha olyankor kell menni, nincs abba semmi, meg 22 évesen még engedélyt kell kérjek.

Lényegtelen, az megragadt bennem, hogy nincs abba semmi, hogy éjszaka vezetni. Úgy általánosan viszont én úgy hallottam mindig is tapasztalt, sokat látott sofőröktől, hogy ők is kerülik.



2020. jún. 10. 22:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
semmi nincs benne.
2020. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert mi a baj az estével? Ha nem mész túlságosan erdős részen, ahol esetleg állat kifuthat eléd nem sok minden történhet. Nagyobb városok úgyis fényárban úsznak.
2020. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"tapasztalt, sokat látott sofőrök" mondták????

Aha! ;)

2020. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a legjobb vezetni. 0 forgalom, jelzőlámpák kikapcsolva. Szinte fékezés nélkül lehet haladni a városban is.
2020. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nincs benne. Én se értem, hogy min aggódsz.
2020. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Lényegesen kisebb a forgalom, szaladgáló gyerekek, farhátért igyekvő mamikák, kutyasétáltató/facebookkozó tinilányok sehol.

A fényekből sokkal hamarabb észleled az autókat, és még egy csomó pozitívum.

Ha tehetem, a hosszabb utakat mindig éjszakára időzítem.

2020. jún. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta megbeszéltük mi is, úgyhogy téma lezárva! Már nem foglalkoztat ez a kérdés.
2020. jún. 10. 23:33
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőekkel ellentétben én viszont megértem, hogy tart az éjszakai vezetéstől a kérdező, ha nincsen semmi gyakorlata.

Részleteket nem tudunk, így azt sem, hogy milyen hosszú utat kellene bevállalni.

Nem minden, hogy a városban kell vezetni néhány kilométert, ahol ki is vannak világítva az utak, vagy egy több órás, erdők között kanyargó, sötét útról van szó.

Igenis, az éjszakai vezetést meg kell tanulni, nem elég a fénycsóván belül látni, hogy ott mi van, a mellette lévő sötétség sokak számára valóban riasztó, egy gyakorlatlan vezető pedig néhány perc alatt kifárad... néz, koncentrál, de mivel nem tudja mire is figyeljen gyorsan kifárad.

Nem ördöngösség az éjszakai vezetés, de azt is tanulni kell, és ha valakinél kérdésként merül fel, hogy el merjen -e indulni a sötétben, arra kívül álló ne mondjon sem igent, sem nemet a részletek ismerete nélkül.

Az más kérdés, hogy ajánlott mindenkinek letesztelni magát, mennyire megy az éjszakai vezetés, mert meg lehet érteni azt is, amikor a másik fél nem érti, miért nem mer valaki éjjel elindulni...

2020. jún. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A fáradtság, kiszolgáltatottság(az autó fényére, érzékszervekre lehet hagyatkozni ilyenkor) ami miatt idegenkednek tőle.

Egy útszakasz pl nem helybélinek koránt sem ugyanaz érzésre, mint nappal.

2020. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Éjszaka csak egy probléma van, a fáradtság. Ha kipihenten indulsz el, akkor amúgy 100-szor jobb éjjel vezetni. Főleg 200+os tempóval a pályán :)
2020. jún. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!