Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nincs semmi a késő...

Tényleg nincs semmi a késő éjjeli vezetésben?

Figyelt kérdés

A barátnőm azzal nyaggat, hogy látogassam meg éjszaka, (12 és 3-4 között) mert nap közben most egy hétig nem jó neki semmiféleképp, nem tudunk máskor találkozni. Viszont én most itthon is lakok, saját autóm sincs, így mondtam neki, hogy ha nem muszáj, akkor nem szívesen vezetgetek olyankor, ráadásul itthon sem díjaznák szerintem az ötletet...

Erre most azon röhög, hogy mi van akkor ha olyankor kell menni, nincs abba semmi, meg 22 évesen még engedélyt kell kérjek.

Lényegtelen, az megragadt bennem, hogy nincs abba semmi, hogy éjszaka vezetni. Úgy általánosan viszont én úgy hallottam mindig is tapasztalt, sokat látott sofőröktől, hogy ők is kerülik.



2020. jún. 10. 22:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Simán elindulok egyébként, és nem félek vezetni sem, mert imádok úgy amúgy. Jogsim 4 éve van. Tény, hogy sokat nem vezettem még, mert olyan 70-80 ezer környékén járok, mindezt vegyesen mondhatni (nappal/éjszaka, főleg a munkámból adódóan). Épp ezért mondtam, hogy éjszaka szerintem sokkal szarabb vezetni, nyilván kinek hogy, meg hol. A Nyírség területén egy átok véleményem szerint, míg autópályán persze sokkal kellemesebb, vagy nagyobb városban, de ott ritkábban járok. De a legtöbb májer az valóban inkább az éjszakához ragaszkodik (talán nem meglepően).

Köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 10. 23:46
 12/20 A kérdező kommentje:
A 8-as, 9-es válaszolóval nagyon egyet tudok érteni!
2020. jún. 10. 23:47
 13/20 anonim ***** válasza:
36%
Azért most a kérdestől függetlenül, lássuk be, nem csoda ha ki van akadva a csajod. Nem akarod meglátogatni, ilyen ürügyekkel, hogy félsz éjszaka, meg nem engednek a szüleid. 22 évesen. Ezzel a mentalitással nem sokat fogsz előrejutni.
2020. jún. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége ősztől tavaszig szinte csak sötétben autózik. Tehát nincs ebben semmi különös. Késő éjjel még az az előnyöd is megvan, hogy alig van forgalom. Ha pedig nem a tiéd az autó, akkor szerintem teljesen evidens, hogy engedélyt kérsz, hogy elvihesd.
2020. jún. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Gratula , egy óra alatt megoldottad.
2020. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ezt max olyan tapasztalt sofőrök mondhatják akik télen hátsó-kerekest sem mernek vezetni mert egy ismerősük rokonának a kutyájának az orvosának a feleségének az unokaöccse olvasta valahol hogy az veszélyes.


Nincs ebben semmi. Full chilles. Városok ki vannak világítva. Városon kívül meg ott a lámpád.

2020. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Két fajta ember szokta nagyon kerülni az éjjeli vezetést.

Akinek enyhe klausztrofóbiája van és ezért szoros alagútban érzi magát, ha csak a lámpája fényköréig lát, meg akinek kezdődő enyhe szürkehályog miatt állatira vakít minden szembejövő.


Nekem két olyan helyzet van, amikor nem szívesen ülök kocsiba.

A tömör köd, amikor a saját kocsid orráig alig látsz, meg az éjjeli szakadó eső.

Az éjszakai eső a legrosszabb, még a kivilágított lakott területen is állati nehéz észrevenni a tébláboló kivilágítatlan gyalogosokat.

2020. jún. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Az éjszakai eső a legrosszabb, még a kivilágított lakott területen is állati nehéz észrevenni a tébláboló kivilágítatlan gyalogosokat."


Így van, tegnap este elkaptam életem egyik legnagyobb esőjét, már korom sötétben. Kétségbe voltam esve, pedig párszázezer km-t levezettem már.

2020. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 bazaltkaroly ***** válasza:

Előnyök:

1. Kisebb, vagy semmi forgalom

2. Hangulatosabb


Hátrányok:

1. Jön a mumus.

2021. dec. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Wadmalac ***** válasza:

"Jön a mumus"

Na azzal még nem találkoztam éjjel vezetve, de vaddisznóval igen.

Szerintem a mumus jobb lehet.

2021. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!