Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagymotoros jogsinál hogy...

Nagymotoros jogsinál hogy állnak a képzés során azokhoz, akik ténylegesen akkor ülnek először motorra?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam azon, hogy belevágok a motorozásba, megcsinálnám az A-kategóriás jogsit. Viszont az a tapasztalatom, hogy a gyakorlatban akik elkezdik az A-kategóriát csinálni, azok általában olyan emberek, akik a gyakorlatban már motoroznak egy ideje. Mennyivel nehezebb tényleg kezdőként megcsinálni a nagymotoros jogsit, és hogy állnak az ilyen emberekhez az oktatók?

2020. jún. 15. 17:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is nulla motoros tapasztalattal ~1 hónapja sikeres forgalmi vizsgát tettem. B kategóriában vezetek 8 éve ~100km-rel a hátam mögött vágtam neki az A-nak. Minden flottul ment, elsőre sikerült minden vizsga, plusz órákat sem kellett venni. Leginkább a mindennapi vezetésből berögzült szabálytalanságok voltak a gondok a forgalomban:


-Stop vonalnál megállás, s ha nem látsz ki előregurulás, s újra megállás

-Egyirányú utcából való balra kanyarodás

-30-as, 40-es táblák

-Gyalogos elengedése

-Záróvonal átvágása kanyarodó sávban


Szerintem vágj bele, s ne parázz rá, simán menni fog. Én egyből egy 600-as Hornetre ültem. Talán a nyolcasozással voltak némi gondjaim gyakorlás közben, de vizsgán szerencsére nem volt semmi probléma.

Ha most elkezded talán még idén be is tudod fejezni, s jövőre már csak a motort és a felszerelést kell beszerezni! :)


Arról tudj, hogy november környékén a közlekedés felügyelet leállítja a motoros gyakorlati oktatást, s csak márciusban indul újra. Nincs fix időpont, amint rosszabra/hidegebbre fordul az idő. Ez lehet november 1 illetve 10 is.

2020. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Én egyből egy 600-as Hornetre ültem. Talán a nyolcasozással voltak némi gondjaim gyakorlás közben, de vizsgán szerencsére nem volt semmi probléma."


Ez a két mondat így egymás mellett eléggé hajmeresztő. A 3 rutinpálya a legalapabb tudást igényli. Ha ez sincs meg stabilan, akkor szerintem felesleges kockáztatás egy 100 LE-s motor, ami 60 Nm (fejből tippelek, nem tudom pontosan). Légyszi menj el minél hamarabb és minél több vezetéstechnikai képzésre. Nem szeretnék a hírekben olvasni rólad. Sok sikert és gratulálok a sikeres vizsgához! :)

2020. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12: A gondot értsd úgy, hogy a rutinvizsga időtartama alatt 2x beletettem a lábam a nyolcasba, mert úgy éreztem elesek :-)


Tréning alap, akár kötelezővé is tehetnék, mert hogy az oktatáson annyira minimális a szint amit kapsz, hogy utána a forgalomban lehetnek meglepetések.

2020. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!