Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem akarok soha manuális...

Ha nem akarok soha manuális váltóval vezetni akkor egyszerübb csak automatára letenni a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Állítólag így sokkal könnyebb megtanulni vezetni.

2020. jún. 26. 11:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
67%

A manuális váltó kezelése nem okoz különösebb nehézséget pár óra gyarkorlás után.

Az, hogy nem akarsz olyat vezetni, az egy dolog. De mi van, ha kölcsön kell kérned eg autót, vagy kapsz egy céges kocsit ami manuális?

Felesleges és értelmetlen korlátozni magad egy ilyen jogsival.

2020. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Automata az én autóm is, a páromé is.

Anyósomé manuális. Csak a múlt hónapban 2x kért meg, hogy használjam (egyszer kötelező szervizbe vittem, egyszer pedig növényeket hoztam vele, mivel az az autó nincs féltve, szövetüléses).

Bármikor szükség lehet rá, hogy manuálisat vezess.

2020. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azért úgy tenném le a jogsit, hogy az jó legyen kézi váltósra is. Akármit hozhat az élet, hogy kézi váltóssal kell menned akár csak egyszer is, vagy akármi lehet. Ha most úgy kezded el a jogsit, hogy megcsinálod kézi váltósra is és csak automata kocsikat veszel semmi baj nem lesz. Viszont ha később szeretnéd mósodítani a jogsit, hogy manuálisat is vezethess, az plusz lesz időben és pénzben is.
2020. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Manuálisra csináltam meg, de eddig senki nem kérte meg, hogy vigyek valahova valami autót 5 év alatt ilyen nem történt.
2020. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

- külföldön bérelsz autót, éppen nincs/jóval drágább az automata


- egy ismerősöd manuális autójával mentek valahova, de ő iszik valamit/irdatlanul megfájdul a feje, megkér(ne), hogy vezess


- megtetszik egy olyan típus, pl. oldtimer, amelyik csak manuális váltóval létezett


- hosszú ideig szervizbe kerül a kocsid, kölcsönautónak manuális lenne csak

2020. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
43%
"sokkal jobb a manuális hidd el." Ne hidd el! Az jár manuálissal akinek probléma kicsengetni a különbözetet. Én automata suzukival járok. Szánalmas lenne azt mondanom: Azért mert sokkal jobb a mercedesnél. Manuális ingyen sem kellene.
2020. jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen jobb egy korszerű automata, de aki rutinosan vezeti mindkét típust, az "észre sem veszi", hogy éppen melyik típusban ül.
2020. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
55%

"Az jár manuálissal akinek probléma kicsengetni a különbözetet."


Badarság. 3 év alatt most veszem a harmadik szalonautót. 3 éve vettem egy Ignist, de akkor éppen nem volt GLX, ezért GL+-t. Két évesen megtörtem, szalon beszámolta, ráfizettem 2 millát és elhoztam egy GLX. Most megtetszett az új Hybrid, szalon beszámolja, ráfizetek 1.5 millát. Hidd el, könnyedén meg tudtam volna bármikor fizetni azt a pár százezernyi különbözetet, de én szeretem a manuális váltót. Az automatában úgy érzem magam mintha egy vidámparki dodzsemben ülnék.

2020. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
#17 plusz a legtöbb automata kevesebbet is fogyaszt. Márcsak azért is, mert több sebesség van automatákban, így nagyobb sebességnél is simán tudják a motor fordulatszámát az optimálison tartani.
2020. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
62%

"Egyértelműen jobb egy korszerű automata, de aki rutinosan vezeti mindkét típust, az "észre sem veszi", hogy éppen melyik típusban ül."

Dehogynem! Hozzá lehet szokni a jóhoz. Sokszor nem kuplungoltam. Ritkán váltottam. Megáláskor nem nyomtam ki a kuplungot. Szerencsére nem az én autóm volt. Recsegett-ropogott szegény. +1 előny. Ugyan olyan autó volt mint az enyém csak sokkal hangosabb. A csúcs felszereltségbe mintha 2x annyi zajszigetelő anyagot tettek volna. Egy éve vezettem manuálisat. Katasztrofális volt.

2020. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!