Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 316i E46 sedanról mit...

Bmw 316i E46 sedanról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Családban egyik fiatal srác lecserélte az első kocsiját amit pár hónapig használt, és vett egy E46-ot. Szép állapotban van kívül belül, de a hangja nem egészséges, úgy tűnt első hallásra hogy egy henger megadta magát. Talán 1,8-as lehet, benzin motoros. Nem nagyon kérdeztem semmire, igazából arra lennék kíváncsi hogy jól gondolom e hogy ez a kocsi sokba fog fájni neki?


Bmw-nél mindegy hány éves, milyen típus, ott ha gond van akkor ugyanolyan drága a javítás mint az újnál. Sose vennék ilyen kocsit, mert nincs állandóan fölösleges 200-300 vagy több ezrem javításra.


Ti vennétek ilyen hibával kocsit? Megéri ha csak ennyi bibije van?


2020. júl. 24. 11:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

> "Bmw-nél mindegy hány éves, milyen típus, ott ha gond van akkor ugyanolyan drága a javítás mint az újnál. Sose vennék ilyen kocsit, mert nincs állandóan fölösleges 200-300 vagy több ezrem javításra."


Ez nem *feltétlenül* igaz, mert a fillérekért osztogatott, lerúgott 30 éves, kínai utángyártott sz@rral tömött guruló szeméthegyeken értéktelen alkatrészek lesznek (jellemzően 1 millió alatti roncs BMW-k esetén, bár ha emberünk normális összegért, 2-3 millióért vette, az már jobb állapotú lesz, feltételezhetően minőségibb alkatrészekkel).


> "Ti vennétek ilyen hibával kocsit? Megéri ha csak ennyi bibije van?"


Én magam semmilyen hibával nem vennék kocsit és olyat sem, amit legfeljebb 4-5 évesen jó állapotban ne tudnék megvenni, mert különben nem az én pénztárcámra van kitalálva a fenntartása.

2020. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Hát így látatlanban nem tudok mit mondani a "nem egészséges" hangra. Nekem is volt ilyen, a már 1.8-ra felhúzott 316-os. Tény hogy kicsit olyan a hangja mintha beteges lenne pedig nem az.
2020. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
E46-ban a 316-osnak alapból kicsit fura a hangja, ha kihagyna egy henger akkor sokkal furább lenne szaggatna a hangja mivel csak 4 hengeres, plusz rángatná a karosszériát.
2020. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom azt szeretnéd hallani, hogy jó sokba fog neki fájni, had szenvedjen.

Tény hogy nem annyi fenntartani és szervizeltetni egy ilyen kocsit mint egy ezres Swiftet. De azért nem olyan bődületesen nagy összeg. Csak az a baj, hogy ezeketen nagyon gyakran olyan emberek veszik meg, akik olyan pénzügyi helyzetben vannak, hogy autót se kéne tartani, nem hogy BMW-t. Csak hát virítani kell a nagypályás focit ugye...


Dehogy ugyan olyan drága a javítás mint az újnál. Azokat eleve márkaszervizbe viszik. Ezeket a 20 éves bontószökevényeket meg senki nem hordja már márkaszervizbe. Megy az okoskodás, gányolás, tákolás, mindegy csak menjen.

Na ezért nem vennék soha ilyen kocsit. Mert az előző 15 tulajdonos szanaszét gányolta jóeséllyel az egészet. Azt hiszed aki ilyet szarokat vesz potom pénzért, az majd egy szerviznél bőkezűbb lesz? Dehogy lesz.


Nézz csak szét, hány igazán jó állapotú E46-ot látsz. Elég keveset. Pont ezért, meg a tulajdonosaik miatt. Mert a hülyegyerekek 1 millióért megveszik villogni mert BéjJeMvéÉ, de amikor fenn is kell tartani, akkor már nincs ekkora "jólét". Akkor jön az üssük ki, kössük ki, vegyük le, tákoljuk meg, ne cseréljük csak újítsuk fel, mehet bele az utángyártott, ragasszuk meg, forrasszuk meg. Mert az egész rakás szar autó értékéhez képest drága javítások is elő tudnak jönni, amit nem tudnának kifizetni szívfájdalom nélkül. Úgyhogy előrántják az olcsóbb megoldást.


Aztán így megy ez hülyegyerekről hülyegyerekre, és szépen le lesz rugva és lakva az egész autó.

2020. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nagyon jól néz ki, de nem hiszem hogy 7-800 ezernél többet adott érte.
2020. júl. 24. 11:57
 6/32 anonim ***** válasza:

Ilyen a hangja? Ez normális......

[link]

2020. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha egymillió alatt vesz BMW-t, akkor nem kell hogy a hangja rossz legyen, ott bőven van/lesz más baj is szerintem.


Bár lehet, hogy csak számomra felfoghatatlan, hogy valaki miért akar egy lerúgott szemetet "prémiumautó" gyanánt, amikor egy normális állapotú Opelre sincs elég pénze.


Mind1, nem az én problémám.

2020. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
31%

Ja és 316i... Nem is kommentelném :D.

Magáért beszél, amikor egy új Suzuki Vitara legyorsulja az istenkirály BMW-det egy lámpánál. Erre nem kell BMW.

2020. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
#4, 20-as évei elején járó srác, szóval tényleg a villogás hajtja, de arra nem gondol hogy erre a gatyája is rámehet. Nekem tapasztalatom nincs Bmw-ről, ezért írtam ki ide a kérdést.
2020. júl. 24. 12:02
 10/32 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg a 6-os válaszban lévő videót, olyan egy egészséges 316i hangja. Volt 316-im, volt hogy kihagyott egy henger gyertya miatt, akkor olyan hangja lenne mint egy MTZ-nek plusz eszetlenül rángat.
2020. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!