Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mit tegyünk,...

Szerintetek mit tegyünk, szalonban lehet alkudni az autó árából?

Figyelt kérdés

Vennénk egy 2020-as volkswagen tourant úgy, hogy alapjáraton nagycsaládos (7 személyes) verzió miatt már alapból lejönne 1,5 millió ft és még a végén 2,5 millió forint (összesen tehát 4) jönne le. [link]


Ez a konfiguráció 9,5 és minusz 2,5-tel pedig hét lenne. Viszont nagyon szeretnénk autómata dsg váltót, ami viszont plussz 700 ezer forint lenne, de annyival már nem több a keretünk (max plusz 500k). Szerintetek az értékesitőknél lehet alkudni? Ha igen hogyan? Előre is köszönöm!



2020. júl. 26. 00:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%
Lehet próbálkozni a cigánykodással és fillérb@szással de csak magadat minősíted.Ha nem telik rá ne akarj olyat venni mert lefogja zabálni a gyatyád.Vegyél DSG váltósat!Amíg jó addig tényleg jó.Addig amíg működik.Ha 150-200ezer km/ 5-6 éves kora előtt el akarod adni akkor oké.De ha nem akkor inkább kerüld mert annyi idő alatt besz@rik, elhasználódik és fizethetsz meg alkudozhatsz a szerelővel.
2020. júl. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%
#11: Dehogy fog beszarni a DSG 150-200.000 km alatt. Ha rendesen le van cserélve benne az olaj, nem problémásabb, mint egy manuális. A kettőstömegű drágább bele valamivel, de ugyanannyit kibír, mint a manuálisban. De az meg kopó alkatrész gyakorlatilag.
2020. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
12/12 Igen.Ha le van cserélve benne az olaj.De ha most 200ezren cigánykodik akkor szerinted mennyire fog erre költeni?Miért ne szarhatna be?mert te azt mondtad?A tényeket te se tudod megcseszni.Kicsit nézz utána.
2020. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%
#13: Persze, ha lecseréli az olajat. Nem gondoltam, hogy direkt ki kell emelni, hogy az előírt karbantartással, ezért csak fél mondatot szántam neki. Ha nem cseréli rendesen, akkor a motorban sem fogja, az meg beáll az első 60.000 km-en, szóval a váltó mégis megússza. Minden elromolhat, de nem mindegy, hogy milyen valószínűséggel. Nézz utána te is a DSG-nek, én megtettem, mielőtt DSG-s autót vettem. Nem azért nem romlik el, mert én azt mondtam. Hanem azért, mert a DSG egy jó konstrukció. Egyedi hiba mindenhol előfordulhat, de azt garanciában javítani is fogják. De ennek az esélye kifejezetten alacsony.
2020. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%
Utána néztem.Nem egy szekeret találtam amit épp emiatt eladnak mert kezd berittyenteni a váltó.Pl SuperB.Persze minden jó amíg nem kell rá költeni.Kérdezőnk kérdésére visszatérve.Mivel jó eséllyel nem 5-6 éves koráig, megszállottan pontos és alapos szervizeléssel, hanem fillérb@szóskodva, gatyára, rongyig használva menne a szekér így helyébe kerülném.A lesz@rt, elhanyagolt szervizet a DSG sem szereti.Garanciás javítás ez esetben ugyebár nincs.
2020. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azzal kapcsolatban hogy mit tegyek! A cigánykodásra/fillérbaszásra annyit mondanék, hogy az hogy valakinek meg van a kerete valamire, szeretne még többet/jobbat, de már többet nem költene rá és alkudna szerintem nem cigánykodás/fillérbaszás. A DSG-vel kapcsolatban meg, utána olvastam és megfelelő törődéssel nem mennek szét. Nem is rugnánk szét, hétköznapi használattal, nyaralással, sieléssel nem hinném hogy tönkre megy évi 10k kilometerrel.
2020. júl. 26. 12:54
 17/20 anonim ***** válasza:
10%
A spar-ban is alkudsz a párizsi árából?Ennyi a válaszom arra, hogy van rá keret.De járj sikerrel.
2020. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

csak hogy egy párizsinak fix ára van. nem az autó alapárából alkudsz, hanem az extrákat próbálod megkapni olcsóbban, ha a szalon úgy látja, hogy ez járható út. ez nem fillérbaszás, senki nem a pénze ellensége.

minek vegyek meg valamit teliáron, ha a szalon hajlik rá, hogy odaadná olcsóbban is?


amúgy igen, a szalonok ilyenek. mi is most vásárlunk céges autót, majd közölték velünk, hogy ha az általunk konfigurált autó kéne, az decemberi átvétellel menne, de drágább felszereltségűek vannak raktáron. mi meg közöltük, hogy nincs rá több keret, és december késő lenne.


pár óra múlva hívtak, hogy tulajdonképpen a raktáros autókat is oda tudnák adni annyiért. a szalonnak az az érdeke, hogy eladja az autót, ha párszázezerrel olcsóbban, az még nem fáj nekik se...

2020. júl. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%

Mi anno 9 éve a 3,7 milliós autót 3,4-ért hoztuk el alkudva :)

Úgy köszöntünk el a szalonban, hogy akkor megnézzük a konkurens szalon/márka autóit is, mert ott benne van az árban ez, is meg az is... fél utón voltunk, amikor csörgött a telefonom, hogy "véletlen" találtak egy "akciót", pont arra a konfigurációra amit összeállítottam a konfigurátorban :D

2020. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
20%
Ezen jót kacagtam. 🤣
2020. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!