Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire volt jogos, hogy...

Mennyire volt jogos, hogy tanulóvezetőként rám dudált?

Figyelt kérdés
10. órám volt, a lámpánál elindulásnál lassan kezeltem a kuplungot, így valamivel később indultam el. Az autón a vak is látta a T betűt, mégis rám dudált. Ennyire nincs tolerancia a másik felé?

2020. aug. 21. 11:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, csak azért dudált, mert azt gondolta, hogy elbambultatok.
2020. aug. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Múltkor én is rádudáltam egy tanulóvezetőre a zöldnél. Már vagy 10 másodperce zöld volt és nem indult el. A dudálás után sem változott semmi, ugyanúgy ott állt egy helyben még vagy fél percig, utána meg szépen pirosra váltott a lámpa. Először azt hittem, hogy elbambultak, de utólag már tudom hogy nem ez volt. Mondjuk azt nem tudtam meg, hogy miért nem indult el egyáltalán, de attól még visszavontam volna a dudát, csak hát ugye azt nem lehet.

Amúgy meg lehet a "rendszerre" dudált rá. Értem ez alatt azt, hogy régen amíg a tanulók nem tudtak rendesen autót kezelni (kuplung, fék, gáz, váltás, egyéb kiegészítők), addig nem mehettek ki a forgalomba. A dudálással meg lehet hogy csak arra akart rámutatni, hogy ha ez a mai napig így működne, akkor nem történhetne meg az, ami veled történt. Én nem venném magamra a helyedben, nem érdemes, attól nem fogsz jobban vezetni. (Sokakra a jogosítvány megszerzése után is rádudálnak, mert fatális hülyeségeket tudnak elkövetni, de ettől még nem fognak megtanulni jobban vezetni, sőt, még ugyan azt a hibát is lehet elkövetik jópárszor.)

2020. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, én ritkán használom a kürtöt, tanulóvezetőkkel pedig türelmes vagyok, de semmi bajod nem lesz attól, ha megszokod, hogy fel kell venni a forgalom ritmusát ill. hogy milyen fény- és hangjelzésekkel fogsz találkozni napi szinten.
2020. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Lámpánál általában lefulladnak, aztán jon a panik h mi tortent. Aztan most mit is kell csinalni. Aztan hallja a dudat. Megjobban bestresszelteted. Aztan mire osszeszedi magat mar piros
2020. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

#1 Jól összefoglalta.

Meg kellene tanulni kezelni az autót, utána menni a forgalomba.

2020. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Az volt a probléma, hogy “elfelejtettem”, hogy a pirosnál kivettem üresbe és csúsztatott kuplunggal akartam elindulni. Kb. 6 másodpercet késlekedhettem, az nem egy örökkévalóság. + ne felejtsük el, hogy mindenki így kezdi!
2020. aug. 21. 12:53
 7/32 anonim ***** válasza:
38%
#6: Ez igaz. De te se felejtsd el azt, hogy szándékosan nem akadályozhatsz senkit. Az írásodból már majdnem az jön le, hogy "Mit képzel hogy rám dudál? Ha lassan akarok elindulni, akkor lassan fogok!". Fogadd el hogy hibáztál, és ne a dudálóra legyél mérges, hanem magadra, így legközelebb már figyelmesebb leszel.
2020. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ez jön le az írásomból, hanem az, hogyha tanuló vezetőről van szó, akkor legyen már bennünk minimális tolerancia. Gondolhatta, hogy úgyis ott van mellettem az oktató, aki segít ha elakadok és mondja mit csináljak, ezért nem is értem, hogy lehet úgy értelmezni a válaszomat, hogy “ha lassan akarok elindulni, akkor lassan fogok!”. Tanulóként meg szerintem nem is beszélhetünk olyanról, hogy szándékosan akadályozok valakit, hiszen még most tanulom az egészet.
2020. aug. 21. 13:14
 9/32 anonim ***** válasza:
15%
Reméljük azt nem felejted el, hogy a jobb a gáz és a középső a fék, és nem cseréled fel 6 másodpercre véletlnül a két pedált egy zebra előtt...
2020. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi a múltkor parkoltunk. (Párhuzamos hátra).

A tolatólámpa kinn volt, az index is, mindenkinek egyértelmű volt, hogy parkolni fogunk, kivéve egy fehér teherautót vezető etnikai kisebbség tagjának. Rám is dudált. Az oktatóm beszólt neki, de nem hallotta.

Múltkor meg egy kereszteződésben nem bírtam kikanyarodni, mert annyian jöttek, és a hátam mögött lévő kocsi sofőrje mutogatott.

A meleg elveszi egyesek eszét és türelmét.

2020. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!