Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire volt jogos, hogy...

Mennyire volt jogos, hogy tanulóvezetőként rám dudált?

Figyelt kérdés
10. órám volt, a lámpánál elindulásnál lassan kezeltem a kuplungot, így valamivel később indultam el. Az autón a vak is látta a T betűt, mégis rám dudált. Ennyire nincs tolerancia a másik felé?

2020. aug. 21. 11:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Velem kétszer volt ilyesmi, az első kb a 4-5, a második a 29. órámon, utóbbinál egy rendőrautó állt mögöttem 🙄 Ő mondjuk nem dudált, pedig ott egyértelműen én voltam bamba.

Az első sztorinál meg ugyanolyan tempóban indultam el, mint a mellettem levő sávban gurulók, de az illetőnek muszáj volt nagyon sietnie, gondolta, ha dudál, majd biztos gyorsabb leszek. Nem lettem, nem volt kedvem belemenni az előttem haladóba, ebben az oktatóm is egyetértett :)

Hadd dudáljanak tényleg. Amíg normális tempóban indulsz el, addig velük van gond, a lefulladás persze a te hibád, de ez sajnos gyakori tanulóbaki, mindenki volt kezdő. Azok is, akik most nem bírnak várni pár mp-el többet. Sőt még a jogsisok is el tudnak bambulni olykor. Meg fogod amúgy szokni, hogy pirosnál üresbe teszed a váltót és magadtól fogsz már lenyúlni az 1-esért, hidd el, menni fog.

2020. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
50%
Kerdezo: szerintem csak szimplan fogadd el, hogy tanulokent te meg tanulóvezető vagy, en meg friss jogsiskent sem mondom azt, hogy mekkora allat vagyok mar. En 10.oran meg boven a rutinpalyan voltam, szoval nem szegyen egyaltalan, ha lassabban indultal el, de ezt bizony meg kell tanulnod felvenni a forgalom ritmusat. Nem gondolkozhatsz sokat azon hogy most hogy is indulsz el. En tanulovezetokent mindig a gyalogosok lampajat neztem, ha az elkezdrtt villogni, mar egyesbe tettem. Es ha nekem zold lett, mar indultam is. Es hidd el, eleg sok oramba twlt nekem is, mig rutinszeruve valt ez a mozdulatsor.
2020. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat, hasznosakat írtok!👍🏼

Azt már tudom, hogy lámpánál történő elindulásnál vagy a visszaszámláló 5. mp-énél vagy sárgánál kell egyesbe tenni, de egy pillanatra megtévedtem.

2020. aug. 22. 18:25
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így van! :)

Nekem még azt ajánlotta az oktatóm, hogy a gyalogos lámpán nézzem a kis zöld gyalogost (ha látom), ha elkezd villogni, már válthatok, mert hamarosan nekem lesz szabad jelzés.

2020. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Ez is jó ötlet! Legközelebb alkalmazni is fogom. Köszi a tippet! :)
2020. aug. 22. 18:56
 26/32 anonim ***** válasza:
7%

Azt kérted, toleráljam, hogy még tanuló vagy.

Elfogadom.

Te pedig légy szíves fogadd el, nem az a dolgom, hogy minden kezdő pilótát megértsek, pátyolgassak, a baklövéseit elnézzem stb.


Szerinted hová jutna a világ, ha minden dudálás után beírna a "sértett" a gyakori-ra? :D

2020. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 SIDLER22 ***** válasza:
100%

Rám azért dudáltak mert 1 másodperccel tovább álltam a zöldnél mert nem vette be az 1-est. Aztán odakormoltam neki és bemutattam :D

Bírjon már magával.

2020. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

tanulóvezetőként mondom, hogy ne foglalkozz ezzel.


egyszerűen a magyarok nagy része borzasztóan frusztrált, primitív, nagyképű, az EQ- ja meg a béka segge alatt van (mint azt pár válaszoló remekül be is mutatja).

órákig tudnám sorolni az olyan eseteket, amikor veszélyesen előztek meg, pedig még lassan sem mentem.


egyszerűen a proliknak a tanulóvezető embléma olyan, mint a vörös posztó.

2020. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Utolsó van benne valami, számtalanszor előfordult, hogy 30-as zónában száguldva előzgettek meg index nélkül..
2020. dec. 12. 20:33
 30/32 anonim ***** válasza:
Ehhez hozzá kell szokni. A legtöbben vezetés közben a környezetnek megfelelően választják meg a sebességet, és nem a táblára írt szám alapján. Tehát egy nyíl egyenes főúton gyakran mennek az emberek 120-130-cal fényes nappal, de az is előfordul hogy csak 50-el mert mondjuk alig látni valamit a ködtől. Ezt érdemes fejben tartani, mindig gondolja arra, hogy bármikor ott teremhet melletted valaki a jelentős sebességkülönbségnek köszönhetően. Nálunk is már a városon belüli főúton 3 hónapja nem dolgozik senki, az út szinte teljesen készen van, mégis kint van a 30-as tábla. A legtöbben pedig 70 körüli sebességgel mennek, mert a többi szakasza 70-es az útnak, és a táblán kívül semmi sem indokolja a 30-at. Például egy ilyen helyen 30-al menni veszélyesebb mint 70-el. Pár éve láttam egy balesetet, ami pont ebből adódóan alakult ki. Lakott területen kívül történt, köd volt de nem az a hatalmas. Az elöl haladó tanuló ment úgy 25-30-al, hátulról meg érkezett egy másik autós 70-80-al, nagyot fékezett de éppen összeértek. Szóval a sebesség megválasztásánál gondolni kell arra is, hogy vajon a többiek mennyivel közlekednek ott.
2020. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!