Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 17 éves sráctól vettem egy...

17 éves sráctól vettem egy autót. Az apukája aláírta, a gyámügytől szereztünk papírt, hogy eladhatja, az okmányiroda mégsem akarja átírni. Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Két hete vettem egy autót. 17 éves a tulaj. Megírtuk az adásvételit, az apja volt az egyik tanú. Bevittem először az okmányirodába, azt mondták, nem elég, hogy az apja aláírta, kell az anyukája aláírása is, de mondom az anyukája már rég lelépett, az apjával nem is voltak összeházasodva. Erre mondták, hogy akkor szerezzek a gyámügytől papírt, hogy az apja aláírásával eladhatja a kocsit. Mondom, oké, csak férjen bele a 15 napba. Tegnapra lett meg a papír (hétfőn lejár a 15 nap). Ma bementem, hogy itt van minden, amit kértek, erre azt mondják, hogy ez nem elég, kell az annya aláírása is, vagy a bíróságtól is egy papír, hogy a gyerek el van tiltva az annyától, meg, hogy csak az apja neveli egyedül. Hát nem kicsit kiakadtam. Két hét volt beszerezni a gyámügy engedélyét, erre most meg még találgatnak... Mondam nekik, hogy de hétfőn lejár a 15 nap, aztán majd meg is büntetnek, mert nem lett időben átíratva. Erre azt mondták, ők nem tehetnek semmit, szerezzem meg a "szükséges papírokat". Amik egyébként két hete még azok voltak, amiket most bevittem... Érdekes, azóta változott volna az előírás? -.- Vagy ezek már direkt szívatnak?!

2016. máj. 20. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
És m,ost sajnáljalak vagy van kérdésed is?
2016. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most mit kéne tennünk?
2016. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kérdés az lenne, hogy egy 18 év alatti személy, hogy adhat el egy autót? Mi kell, hogy legyen az adásvételin, stb...
2016. máj. 20. 12:02
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos ilyen a hivatalnokok 90 százaléka. Minél hamarabb le akar rázni, éppen a következő lépést elmondja, és már szólítja a következőt. Ahelyett, hogy elmondaná a lépéseket és a szükséges papírokat, hogy mindent elintézhess.

Semmi segítő szándék, csak a kioktatás, ha túl sokat kérdezel.

2016. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Kérj az okmányirodából egy "igazolást", hogy te szeretted volna átíratni, csak nem tudtad.


Én 4 éve jártam így, hogy az okmányirodában derült ki, hogy NAV foglalás van a kocsin. (majd később az is, hogy jogtalan foglalás, mert nem az eladó tartozása lett rátéve a kocsira, hanem egy korábbi tulajé)

Először engem is elhajtottak, majd ahogy "nyomozgattunk", egy másik okmányirodában mondták, hogy kellett volna adniuk egy papírt, hogy én szerettem volna átíratni, csak rajtam kívülálló okokból nem sikerült...

Végül 1 hónapig futkostunk, mire levetettük a jogtalan foglalást, és át tudtuk íratni. Nem büntettek meg.


SZóval menj vissza az okmányirodába, és kérj egy aláírt papírt tőle, hogy nem tudod átírni a kocsit, meg arról is, hogy mik a szükséges dokumentumok ebben az esetben. Így amikor mész legközelebb meg tudod mutatni azt a papírt is, amin a szükséges dokumentumok vannak felsorolva.

2016. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Már megoldódott amúgy. De hogyha lesz legközelebb ilyen, mindenképp kérek olyan papírt, hogy nem miattam nem lett átíratva időben.
2016. máj. 28. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!