Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autószerelők nem szeretik...

Az autószerelők nem szeretik ha az ügyfél viszi az alkatrészt?

Figyelt kérdés
Gondolom így nincs az alkatrészen is hasznuk.
2020. szept. 5. 16:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#1 Mindent tökéletesen leírt.

Az étterembe sem viszed a húst, amiből vacsorát csinálnak neked.

A jó szerelő pedig olyan áron adja az alkatrészt, amit te nem igazán tudsz elérni. (Ha csak nem garancia nélkül, áfacsalással vagy egyéb trükkös módon veszed, nyilván azzal nem tud versenyezni)

2020. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

Kauffernél vagy Zs+u-nál nincsenek drágán az alkatrészek.

Nem Unix meg Bárdi-tól kell venni.


Nekem például a kocsihoz való Valeo kuplungot 80 ezerért számolta a szerelő. Másnap felmentem Kauffer-re és ugyan az 56-ért volt fent.


Azóta inkább minden megveszek én. Nem volt még belőle baj.

2020. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy a #12-es írja! Én is ezt tapasztalom. A szerelőnek nem érdeke, hogy olcsó helyről vásároljon. Ő oda fog kiugrani alkatrészért, ami kényelmes neki és a közeben van. Tehát általában Bárdi/Unix. Ami minden csak nem olcsó. A másik, hogy nem fog rendelgetni, nem fog napokat várni a kiszállításra ha ott van szétszedve felbakolva azt autó és foglalja a helyet. Így azt veszi, ami a Bárdinál épp a polcon van. Akkor is ha tudja hogy nem a legjobb márka, de ez van.

Pont ezért általában én is viszem az alkatrészt, amit Zsu.hu/Kovács/Kauffernél szerzek be. Hozzáteszem soha nem a legolcsóbb terméket veszem, pláne nem aliexpresses vagy bontott alkatrészekkel szoktam beállítani. Általában gyári vagy ismert nagy gyártók prémium minőségű termékeit viszem. Ezen soha nem szoktam spórolni. Az viszont nagyon tud bosszantani, ha ugyan azért jóval többet fizetek, mintha máshol megvettem volna.

Ugyanakkor azt is értem és megértem, hogy az étterembe se viszi az ember a teszkóban akciósan megvett csirkét, azzal, hogy na ezt kérem megsütni, mert így olcsóbb. Tehát valahol azokat a szerelőket is megértem, akik idegenkednek a hozott anyagtól.

2020. szept. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
#13: Ez így tök logikus és érthető. De én erre szoktam azt mondani, hogy normális szerelőhöz kell járni. Olyanhoz, aki nem az alkatrészáron akar lehúzni.
2020. szept. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14 Van lehúzós szerelő is persze. De a normális helyeken ahogy írtam nem a szándékos lehúzás miatt drágább. Hanem egyszerűen nincs idő netről rendelgetni és napokat várni egy alkatrészre, amíg ott van szétszedve a csápos emelőn az autó. Foglalja a szerelőállást. Ő sem tud addig más autóval foglalkozni. Nem malmozhat napokig, amíg vár az alkatrészre. Vagy összerakja annyira, hogy ki tudja tolni az udvarra. Utána meg szedheti szét megint. Ami plusz munka.

Így inkább kiugrik a legközelebbi Bárdiba és ami van mindegy milyen áron, azt megveszi.

Az ügyfélnek így drágább lesz az alkatrész, mintha ő vette volna más olcsóbb helyen. De ez nem szándékos lehúzás. Nem azért drágább az alkatrész, mert a különbözetet a szerelő rakja zsebre és ebből akar meggazdagodni.

Én ezt a nézőpontot is megértem. Ezért mi úgy szoktuk csinálni a szerelőmmel, hogy általában viszem az alkatrészt, annak minden, a beépítéshez szükséges sallangjával. Ha esetleg menet közben derül ki, hogy még ez-az hiányzik, pl kell még egy tömítés, vagy ezt-azt cserélni kellene mert mondjuk elöregedett, azt természetesen rábízom.

2020. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#11: Persze ez igaz, annyi eltéréssel, hogy már egy kétállásos műhelyhez is naponta többször megy a Bárdi/Unix kiszállítós autó, és van 40-50% kedvezménye, ahhoz képest amennyiért te megkapod az alkatrészt ugyanott.

Amit meg te előre tudsz, hogy kelleni fog, az ő is meg tudja venni előre kedvezménnyel.

Szóval csak hozzáállás kérdése.

2020. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mármint #15-nek ment az előző
2020. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Az egyik hozzászólónak igaza van,hogy a Zsu.hu-n,Kovácsautón... még úgy is olcsóbb az alkatrész,mint az Unix,Bárdinál a legnagyobb kedvezménnyel. Pl a jelen esetemben:kuplung,2 lengéscsillapító,2 rugó 2 féktárcsa betéttel,2 gömbfej pár apróság és 50e ft a különbség.
2020. szept. 6. 09:47
 19/22 anonim ***** válasza:

#16 na ja! Csak épp amit megvesz Bárdi/Unixban a "hatalmas" 50%-os marketing kedvezménnyel, azt bármelyik földi halandó megkapja hasonló áron, vagy még kicsit olcsóbban pl Zsu-nál extra "szerelői kedvezmény" nélkül is. Szoktam nézni a Bárdi kínálatát, irdatlan drága. Ha 50%-ot leveszek belőle kb az a normál ár.

Eddig bármilyen alkatrész beszerzést ha szerelőre bíztam, akár csak motorolajról is volt szó, utána mindig bosszankodtam, ha utánanéztem mennyiért is tudtam volna magam megvenni.

2020. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19: Ezért mondtam, hogy ha olyan a szerelő. Az enyém olyan. Néztem én is párszor. Én magam nem tudtam volna számottevően olcsóbban megvenni a cuccokat, cserébe foglalkozhattam volna a rendelésekkel, az alkatrészek fizikai begyűjtésével és hasonlók. Mellette ott van, hogy mi van, ha mégse jó. Nem kell, más kell stb.


#16

2020. szept. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!