Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motornak Honda CBR600RR ?

Kezdő motornak Honda CBR600RR ?

Figyelt kérdés
Ha nem, milyen motort ajánlanátok?

2020. szept. 13. 11:24
 1/5 walk w1th mee ***** válasza:
100%
Inkább kezd egy 400as ninjával,vagy 300assal. Ha soha nem ültél motoron,pláne ne. én másfél éve endurozok,jogsim is van,de nem mernék venni egy sportmocit..
2020. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel GSX-R 1000-est is vehetsz!
2020. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Épp ez volt a kérdés. (Hogy mennyire erős kezdésnek) Ki nem jelentettem, hogy veszek egy ilyen motort, csak megkérdeztem. Első válaszolónak köszi!
2020. szept. 13. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Alacsony fordulaton nem olyan vészes a LE, viszont a magas fordulathoz az elején nem lesz elég gyakorlatod, nagyon finoman kell kezelni, ott már 80-90-100 LE áll rendelkezésre. Alacsony fordulatnál kb 40-50 Nm van, ami kezdőként bőven okozhat galibát. Magasabb fordulati tartományban 60 Nm és 100 LE körül van az ereje, az pedig már nagyon nem a kezdők területe. Illetve 190-200 kg a menetkész tömeg, ami szinten nem segíti a kezdőket. Ha még sose motoroztál a fékek is furák lesznek, egy ilyenen nagyon érzékeny, főleg az első fék. Én jelenleg 900-as túramotort használok, harmadik motorom, 50 ezer balesetmentes km van mögöttem 5 év alatt, utassal, 15 országban, mostanra érzem úgy, hogy teljesen biztonságosan tudnék használni egy ilyen 600-as sportmotort is.


Szerintem ha ez a legelső motorod, akkor bőven elég lenne egy cbr250rr, az elég 1 főhöz, hogy kitapasztald a súlypontot, testhelyzetet, fékeket, alap motorozáshoz szükséges dolgokat, 2-3 év alatt el tudnál olyan szintre jutni (ha aktívan képzed magad), ahol már relatíve biztonságosan vehetnél egy 600as sportmotort. Ha már simsonoztál, robogóztál sokat, akkor esetleg 300-as Ninja lehet jó döntés. Vagy a 400-as, de az inkább túra-sport.

2020. szept. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok lesz, hidd el. Igen, persze, lehet, hogy pont te nem fogsz vele bajba kerülni, de ne kísértsd a sorsot, nagy a tét.


Én ugyan nagyon sokat Simsonoztam és 125-ös MZ-vel is sokat mentem, 600-as Ducati Monsterrel kezdtem és bizony még ez is meg tudott ijeszteni elsőre. A CBR pedig megint más liga...

2020. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!