Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy nez ki egy forgalmi...

Hogy nez ki egy forgalmi vizsga hogy kezdodik?

Figyelt kérdés

Hogy kezdodik az elejetol a vegeig egy ilyen vizsga, es az oktato annyit mond majd jobbra vagy balra? Tenyleg csobe huzhatnak?

Milyen tanacsaitok lenne ra?

Korai a kerdes es hogy ezen kattogjak hiszen meg csak 6 oram ment le, de igyekszem mar most tudatositani magamban. Minden tanacsra kíváncsi vagyok!



2020. szept. 14. 22:13
1 2
 1/13 anonim válasza:
10%
Engem csobe huzott. Azzal kezdte a leggorgalmasabb uton: forduljon balra. A legnehezebb. Ha nem sikerul, vege s mehet bagózni.
2020. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Kocsinal tali, koszonsz a tanarnak, atadsz boritekban 20-30 ezret. Jon a vizsgabiztos, lefelezik, utana kocsit korbejarod, mukodik e minden, kormanyt megmozgatod jo-e a holtkormanyzas, beulsz, becsatolod magad, tetelt huzol, a tanarod mondja h merre.

Enfem 2 alkalommal megszivattak 3adjara mondta az oktatom: talan adni kene egy kis penzt.

Elotte a ket hibam:

1sore ejszakai munkabol mentem, hulla voltam es beugrattak, utcaban mentem, a feletol indokolatlanul egyiranyuva vált amit nem figyeltem, mondtak h forduljak meg es a tabla utan 5 centivel fordultam, vizsga vege.

Kövi alkalommal minden jo, lemegy a vizsga, megyek vissza: oke, akkor keves volt az oldaltav, plusz egyszer nem indexelt (ott ahol tudom hogy de igen rohadtul indexeltem). Szvl utana oktato aki vegig mondta h milyen hulye aki korrupt es h aki penzt ad meg elfogad jelezte h kene es tadamm atengedtek.

Mindez Budapesten nem is vmi mordori faluban.

2020. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 vantel ***** válasza:
89%

Eleje:jónapot kívánok.

Vége :viszont látásra

2020. szept. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Korai még, valószínűleg majd az oktatód mesél, beszél a vizsgáról több alkalommal is (ezért a vizsgán megbuksz, vagy ezt meg lehet csinálni a vizsgán is, stb)


A vizsga egyébként úgy kezdődik, hogy találkoztok a vizsgabiztossal, bemutatkoztok, elkéri az iratokat, a tényleges vizsga az indulás előtti kötelező ellenőrzések bemutatásával indul, majd egy guruló fékpróba után az oktató utasításait kell követni: jobbra, balra, ott ahol a szabály megengedi, első lehetőségnél, stb... erről majd beszél az oktatód.

Csőbe húzni megadat tudod, ha nem ismered a szabályokat, a forgalmi vizsga arról fog szólni, hogy a szabályok ismeretében, szabályosan közlekedsz, ha behajtani tilos tábla előtt hangzik el, hogy fordulj, az nem azt jelenti, hogy a tilosba kell befordulni, hanem azt, hogy felismered, hogy oda tilos, és ott fordulsz, ahol az szabályos, stb.

2020. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
100%
Reggel megjön a vizsga helyszínére (pl. egy parkoló) a megyei vizsgabizottság, lepacsiznak az oktatókkal aztán delikvensenként végigmennek a tanulókon. Általában a motorosokkal kezdenek utána jönnek az autósok, hivatásos nemzetközi jogosítvány szerzést (pl. kamionos) más napokon szokás tartani, mert arra jobban oda kell figyelni. Vibi beül az autóba, bemutatkozik, húzat egy vizsgaútvonalat (vagy ő ad), aztán nézi mit csinálsz, egy lapra firkálja a büntetőpontjaidat aztán ha nem tetszik neki akkor azonnal közli, hogy már nem kell továbbmenni, húzódj le vagy menj vissza a kiinduló pontra.
2020. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy nézett ki, hogy volt egy terem egy csomó asztallal. Mindegyik asztalhoz leült a tanuló az oktatójával, majd csatlakozott a vizsgabiztos.

Bemutatkozás, papírok ellenőrzése, útvonal- és feladat kihúzása, majd lementünk az autóhoz. Megcsináltam az ellenőrzést, majd elindultunk. Az oktató mondta, hogy merre menjünk, mikor milyen feladatot csináljak meg (pl. párhuzamos parkolás, y-forduló stb.), közben csevegtek. A végén visszaértünk a vizsgaközpontba, a vb-vel megbeszéltük a hibáimat, majd gratulált és elköszönt.

2020. szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
El ne hidd, hogy csak fizetéssel lehet átmenni. Ez kb 20 bukasbol 1. A maradék 19 simán csak balf.sz és kénytelen volt megvenni a jogsit. De amúgy már nagyon ritka a kenőpénz.
2020. szept. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

7-es a penzes vagyok: igaza van. Legalábbis hogy ez nem jellemzo, de azert 20bol 19re nem fixalnam. En ugy akartam atmenni hogy megerdemeljem, hogy ne oljek meg senkit stb, de nem engedtek. Viszont valoban inkabb azok fizetnek a legtobbet akik amugy se mennenek at.

Baratnom pl elsore atment, meg ket masik exem is, es nem fizettek es meg nok is, es meg szarul is vezetnek en meg hat nem, dehat latod van pozitiv pl is.

2020. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van A B C és CE jogim, minden vizsgám elsőre sikerült, de CE forgalmi vizsgánál konkrétan közölték velem, hogy adok a VBnek egy 10est és átmegyek, vagy nem adok és meg fogok bukni. Sajnos előfordul és mivel 11ezer a pótvizsga plusz az 5 pótóra, így adtam inkább. Minden más vizsgám ment önerőből, így bántott a dolog, de sajnos ez benne van és nem is nagyon bizonyítható a dolog, hogy érdemes legyen vele foglalkozni.
2020. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Régi a jogsim, de egy valami biztosan nem változott: Vizsgán nem az oktató mondja meg, hogy merre menj. Nálam az oktató próbált a begyakorolt útvonal felé terelni. (Kérezte a vizsgáztatót, hogy pl. "Ne kanyarodjunk be itt balra?")

Nem megszívatni akar a vizsgabiztos, hanem meggyőződni arról, hogy ki lehet-e téged engedni a forgalomba.

Ha a haverod vagy apád ül melletted, akkor sem szabad követned a hülye utasításaikat.

Én 5 másodperc után lefulladtam, de azonnal ráindítottam és mentem tovább. Utána szabályosan átmentem a záróvonalon. (Itt nem tudhatta, hogy a szabályt ismerem vagy simán átmegyek minden záróvonalon.) Megfordulásnál látványosan körbe néztem, de nem volt autó a közelben, ezért gyorsan végeztem ezzel is. Itt sem tudhatta a vizsgabiztos, hogy nagyobb forgalomban hogyan csinálnám.

A végén egy olyan útvonalra terelt, ahol nem voltam korábban. Balra, síneken át, piac mellé kellett bekanyarodnom, ahol csomóan mászkáltak az úttesten is. Igen, szándékosan olyan helyre vitt, ahol nagyon könnyű hibázni és megbukni. Viszont így meg tudott győződni arról, hogy tényleg alkalmas vagyok az önálló vezetésre.

Utána gratulált és röviden beszélgettünk. Vagyis először megkérdezte, hogy izgultam-e! Tudtam, hogy a lefulladás és a gyors döntések miatt kérezte, ezért tudtam, hogy erre mit kell válaszolni.

2020. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!