Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme magyarországon,...

Van értelme magyarországon, főleg budapesten téli nyári gumikkal bohóckodni?

Figyelt kérdés

Vagy egy jó minőségű (michelin, verdestein) 4évszakos gumit választ az ember, és nincs gondja 3-4 évig.


Nem egy BMW m5-re kell, kis autóra.



2020. okt. 22. 16:44
A kérdező szavazást indított:
kell a téli, nyári
városban, kis autóra tökéletes a 4 évszakos
bmw m5-re is jó a 4 évszakos
25 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
amúgy ezt ajánlották nekem: Vredestein Quatrac 5
2020. okt. 22. 17:09
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

kis autóra nem nagy pénzkiadás 1-1 garnitúra téli és nyári gumi.


Én is megdupláztam az öreg autóm árát amikor vettem rá egy szett Bridgestone gumit.... baromi jó gumi, brutál tapadnak.

2020. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Középkategóriás autóig már bőven jó a 4 évszakos.
2020. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

egyetértek, de minek magyarországi éghajlatra téli gumi? Osztrák alpokban, svédországban, finnországban elhiszem, hogy kell.


20-30 éve amikor igazán kemény telek voltak, hatalmas hó, volt 1 fajta gumi azt csá.


Ma meg már 3 évente dobálják el az emberek az "elhasználódott " gumikat

2020. okt. 22. 17:20
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Mi köze az autó kategóriájának ahhoz, hogy 4 évszakos jó-e rá? A sebességkorlátot a leggagyibb autó is könnyedén eléri, fékezésnél meg minél magasabb kategóriás, annál jobban teljesít.

Szeirntem két lehetősége van: veszel középkategóriás nyárit, mellé egy jobb télit vagy prémium négyévszakost. Ez utóbbi most már hozza azt a teljesítményt, mint egy középkategóriás téli. Nézd meg michelin kínálatát, az az egyik legjobb.

2020. okt. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bőven jó a négyévszakos. Most gondolj bele. Télen is vannak olyan időszakok, amikor akár 20 fok közelébe is felmehet a hőmérséklet, de viszont a 10-15 fok nem ritka. Hó is mikor volt Pesten utoljára? Corolla E11-em van, ugyancsak Quatrac 5 175/65 14 szettel. Ésszel kell vezetni, ennyi.
2020. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

5. Elég birka az aki havas jeges úton a sebesség korlátot eléri.

Tökéletes a 4 évszakos gumi.

2020. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy M5-re, akinek telik ilyen kocsira nem egy félmilliós vagy kicsit drágább garnitúra fogja földhöz vágni.
2020. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Én is 4 évszakos gumit használok, nem szórakozok a cserékkel, de ennek az az ára, hogy azon az évi 1-2 héten, amikor rendesen hó is van, akkor nem megyek az autóval, vagy csak ha már lepucolták.

Hegyvidéki utakról beszélünk egyébként.

2020. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9

A téligumi is csúszik mint a szar hóban és jégen. Szóval a 4 évszakossal is mehetnél nyugodtan.

2020. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!