Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális dolog autó fenntartás...

Normális dolog autó fenntartására egy éven belül elkölteni még egyszer a vételárat?

Figyelt kérdés

Az autó típusát mindenki tetszőlegesen behelyettesítheti, nem az a lényeg.

Tegyük fel, hogy veszel egy 10 éves autót 1.5M-ért. Mielőtt megvetted, átnézetted, és nem volt hibája. Mégis egy éven belül előjönnek olyan hibák, hogy összesen megint rá kell fordítani újabb 1.5M-t.

A kérdés: szerinted ez tök természetes dolog, vagy ez egy rossz autó, vagy ennyi ráfordítás még kevés is egy használt autóra?



2020. okt. 29. 19:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ok de számold azt, hogy 1,5 millió ft ráköltése után van egy olyan autód, ami minimum 5 évig valószínüleg hibátlanul fog szolgálni, sok kilómétert.
2020. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Egy másfél millás autónál sok.

Egy félmilliósnál teljesen reális.

Az én kocsim kb 400at ér, de évente legalább 200at kell ráköltenem igaz én 40-50.000et szoktam menni.


Ezek kopóalkatrészek, a lendkerék önmagában hatszámjegyű.


Minél újabb az autó, annál drágább a javítása...

2020. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Nem lényeg a márka?! De az a lényeg. Gondolom vettél egy BMW E90/E60 közül egyet és most fizetsz keményen. Majd ha leirtad a márkát tárgyalhatunk,hogy normális dolog-e ha rá kell költeni ugyan annyit.
2020. okt. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem normális, valaki nagyon balek volt és nem vette észre a hibákat.
2020. okt. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Jó és tegyül fel, ha voltak hibák: az az autót fel kell gyújtani, megsemmísíteni? Nem kell gatyába rázza senki?
2020. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szerintem korfüggő.

Ha pl, veszel egy 10 éves Suzukit friss műszakival és egy éven belül rászórod még egyszer az árát, akkor valószínű befürödtél.


Viszont ha veszel egy lepukkant Feliciát, akkor ne csodálkozz, ha a vételár minimum 5-szörösét is rá kell költeni, hogy pöpec autód legyen.

2020. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
Egyáltalán nem kellene, hogy természetes legyen. Mi 2,5 éve vettünk egy akkor 10 éves, átvizsgált kocsit 1,5 millióért. Azóta semmit nem költöttünk rá az éves olajcseréken kívül. Biztos, hogy függ a típustól,mert a bátyámnak ugyanilyen kocsija van, szintén 12 éves és annak sem volt soha baja. Míg az unokatestvéremék tavaly vettek egy használt kocsit (Skoda) és már bőven 1 millió felett kellett rá költeni. Utólag derült ki, hogy az egész szériában olyan motorhiba a jellemző, mint ami nekik van.
2020. okt. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményét mindenkinek!

Az én esetem kb. 4 évvel ezelőttről való, az autóm pedig egy 7. generációs 2.4 benzines (!) Honda Accord. - ezt különösen a bmw-vel megvádolók figyelmébe ajánlom.

De továbbra is a kérdés lényege arra irányult, hogy ha Te kerülnél olyan helyzetbe, hogy az első hány hibamentes hónap után 1 éven belül rá kell költened az autóra még egyszer a vételárat, azt Te hogy élnéd meg? Illetve mit gondolnál arról az autóról?

2020. nov. 1. 21:25
 19/23 A kérdező kommentje:
*hány = néhány
2020. nov. 1. 21:26
 20/23 A kérdező kommentje:
Majdnem elfelejtettem: 230 ezret futott a szervizkönyv szerint, amikor megvettem. Tehát azt sem lehetett rá mondani, hogy agyonhajtott példányról lett volna szó.
2020. nov. 1. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!