Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy az ember kér egy olajcserét, és elkérnek érte 40 ezret? :D

Figyelt kérdés

Olajcserére jelentkeztem be. 4,5 liter, 5w30-as olaj, és nyilván a szűrő. Magam szoktam csinálni, de most így alakult. Erre kicserélték még a pollen, és a levegő szűrőt, még a fagyállót is. Olajleeresztő csavart, hogy azt minek, az rejtély. Elnyalták, és nekem számolják fel? Nem tudom, nem kérdeztem, ahhoz túlságos nagy sokkot kaptam. :D

Az olaj, ha én külön vettem volna kb a feléből kijött volna, a munkabér meg 14 ropi. Kicsit ledöbbentem. Azt hiszem továbbra is inkább magamnak fogom megcsinálni. Bakker! Áúcs!



2020. nov. 20. 19:16
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
90%
Életemben egyszer vittem szerelőhöz az autóm de nyilván az első kérdésem az volt, hogy mennyibe fog kerülni....
2020. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Egy sima olajcserénél nem gondoltam volna, hogy erre szükség van...hát, hiba volt.
2020. nov. 20. 19:26
 3/48 anonim ***** válasza:
11%

Járj busszal, ha ennyire xarrágó vagy! Sajnálod a gyerekemtől az ételt?


Egy autószerelő.

2020. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

3-as Fuh, bameg. :D

Nem vagyok autószerelő, nyugi, ha baj van viszem én, csak nem mindegy hova. Ezt ahol most voltam, és az ilyen hozzáállású egyéneket, mint te, viszont próbálom elkerülni. Bár, személyedben, inkább egy troll-ra tippelnék, mint autószerelőre. ;-)

2020. nov. 20. 19:43
 5/48 anonim ***** válasza:
59%
Az autózás nem olcsó ha nem magadnak csinálod a dolgokat, ennyire egyszerű. Engem nem zavar ha elkérnek érte ennyit, mert megtehetem, akik meg nem tehetik meg, azoknak nem biztos, hogy való az autózás.
2020. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
70%
Ez lehúzás, olyan helyre kell vinni az autót amit sokan dicsérnek. Szerintem az nem jó megoldás hogy csak úgy be mész valahova. Ismerősök meg ahol csak lehet érdeklődni kell.
2020. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
36%

3. vagyok.


- olaj

- olajcsere

- leeresztő csavar

- pollen és levegőszűrű

- pollen és levegőszűrű cseréje

- fagyálló

+ garancia.


Mennyiért csináljam? 2000 + 1 doboz Borsodi bivaly?

2020. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kérdésnek így semmi értelme...

Milyen autóról beszélünk egyáltalán?

Ha egy Swiftről, azért sok a 40, kb. a fele a reális szerelőnél, de az is felső hangon.

De az én autómon pl. durván 60 az éves olajcsere, ebből úgy 45 az olaj (Castrol Edge II). Az hogy normális-e hogy kicserélték a levegő és pollenszűrőket, az függ azok állapotától, de azért illik megkérdezni róla az embert, mielőtt megcsinálják. Velem ilyen nem történt még, hogy olyat is megcsinálnak, amit nem kértem.

2020. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
5. Arra célzol, hogy nem való nekem az autózás, mert nem értem, hogy egy sima olajcsere esetén minek cserélnek még benne 4 másik dolgot amit nem kértem, anélkül, hogy erre rákérdeztek volna. Csak azért, hogy felverjék a munkadíjat. Jah, hát így végül is értem. Csak szerintem inkorrekt, hogy szépen fogalmazzak.
2020. nov. 20. 19:55
 10/48 anonim ***** válasza:
26%

Gyors kérdés!


Orvoshoz mész, mert van valami bajod a beleiddel. Megműtenek. Majd közli a doki, hogy a műtét sikerült, de azzal a rákos csomóval még baj lesz, amit ott közben véletlenül felfedeztünk a veséjén. Mi most nem vettük ki, mert nem kérte meg nem volt megbeszélve.


Ehhez mit szólnál?

2020. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!