Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy az ember kér egy olajcserét, és elkérnek érte 40 ezret? :D

Figyelt kérdés

Olajcserére jelentkeztem be. 4,5 liter, 5w30-as olaj, és nyilván a szűrő. Magam szoktam csinálni, de most így alakult. Erre kicserélték még a pollen, és a levegő szűrőt, még a fagyállót is. Olajleeresztő csavart, hogy azt minek, az rejtély. Elnyalták, és nekem számolják fel? Nem tudom, nem kérdeztem, ahhoz túlságos nagy sokkot kaptam. :D

Az olaj, ha én külön vettem volna kb a feléből kijött volna, a munkabér meg 14 ropi. Kicsit ledöbbentem. Azt hiszem továbbra is inkább magamnak fogom megcsinálni. Bakker! Áúcs!



2020. nov. 20. 19:16
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
80%

"Annál pontosabban nem tudom elmondani, hogy csak egy olajcserét szeretnék. (+szűrő, hiszen az világos mint a Nap)"


Nekik meg az volt világos, mint a Nap, hogy pollenszűrőt, levegőszűrőt, meg olajleeresztő csavart is cseréltek. Egyedül a fagyállón lehet kötekedni, de - ahogy írták - ha kellett már cserélni, akkor csak jót tettek az autóddal.


Mit szóltál volna, ha TÉNYLEG csak az olajat cserélték volna és az olajszűrőt bent hagyják?

Hisz azt nem mondtad!

:-))))

Megnéztem volna akkor az arcodat!

2020. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
79%

De miért akarsz okosabb lenni a szerelőnél ha nem vagy? Olajcsere esetén olajleeresztő csavart, légszűrőt is cserélni kell. Pollenszűrő egyénfüggő, azért ha aktívszenes akkor pl elég évente. Hűtővíz: bízzunk benne hogy megvizsgálta és indokoltnak találta a cserét.

Én azért offoltam ki egy szerelőt anno mert fékbetétet cserélt de kopásjelzőt nem azért olcsóbb legyen a számla vége. De én egy szóval sem mondtam neki hogy olcsó legyen, jót akarok, nem olcsót és a kettő együtt NEM LÉTEZIK. Az ilyen fillérbaszók cseszik el a jó szerelőt, ezután én ugyanehhez odamennék és csak a szükséges dolgok felét cserélné le, kifordulnék magamból amiért fél munkát végzett.

2020. nov. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
48%
Normál esetben ez úgy működne, hogy a szerelő telefonál, hogy elnézést ilyen hibát találtunk, kéri, hogy javítsuk, kicseréljük? Nem csak fogja magát aztán önkényesen nekiáll javítani.
2020. nov. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
89%
Az olajleeresztő csavart és alátétet nem azért cserélik ki, mert a balfék szerelő csőfogóval esett neki és lenyalta az élét, hanem azért, mert sok típusnál gyári előírás, mert olyan a csavar, hogy deformálódik meghúzáskor, így jobban, biztosabban zár, viszont csak egyszer használatos, másodszorra már nem tömít rendesen. Nem tudom, milyen autód van, a céges Rönónknál csak a légszűrő 26ezer, egy ilyen meló 100ezer körül szokott lenni. Magánszervízben, nem márkakereskedőnél.
2020. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
71%

32-es: Nincs olyan, hogy kopásjelző külön. Az bele van építve a fékbetétbe. Márkafüggő, hogy van-e rajta.


Olajcsere esetén cserélni kell a légszűrőt azt ki mondta? Mert hogy például nálam a gyári előírás 90 ezer km rá. Ha 20 ezret megyek az évben akkor félévente cserélni kéne szerinted?

Most cseréltem 3 évesen 60 ezer km-nél és minimálisan volt koszos.


Normális szerelő mindig felhív ha még mást is akar cserélni. Én mondjuk nagyrészt magamnak cserélek mindent de mikor szervizbe jártam akkor is jó előre megbeszélte, hogy mit kell cserélni és mennyi lesz.

Azokat tudják megszivatni akik nem kérdeznek semmit előre.

2020. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

29. És ha mágneses, és ha összegyűjt valamennyi szennyeződést? Most ezt úgy mondod, mintha nem lehetne lemosni, és letakarítani egy csavart. Vagy nálad az minden alkalommal cserés? De nem ez a lényeg, cserés volt, rendben, apróság, de miért?! :)

31. Nem azt mondtam, hogy olajat, és a szűrőket. Mert akkor nyilván az olaj, levegő, és pollen szűrő együttesét kell ezalatt érteni. De, igen ezek szerint ezt külön ki kell emelni. Ennyi erővel a fékeket is kicserélhették volna, mert hamarosan cserés lesz. Ha lett volna raktáron lehet azt is megcsinálják, kérdés nélkül. Máris +100 ezer fölött lett volna, és nekem a levegőbe kellett volna csapjak, hogy de rendesek ezek a legények, hogy helyettem döntenek, nekem pedig csak annyi a dolgom, hogy a végén majd virítom a lóvét...Nah, hagyjuk már! :D


33. Ezzel tudok egyet érteni. És szerintem itt le is zárhatjuk, mert úgy látom itt egyesek egymásnak estek, teljesen indokolatlanul.

2020. nov. 21. 11:31
 37/48 A kérdező kommentje:
36. Oh, ez így akkor rendben. Utólag olvastam a hozzászólásod. Erről nem tudtam, akkor ez a mini rejtély így már világos. Köszi!
2020. nov. 21. 11:36
 38/48 A kérdező kommentje:
36. 2010-es Scirocco. A szűrők árai amit felszámoltak teljesen korrektek. A légszűrő is csak kicsivel volt több 4 ezernél.
2020. nov. 21. 11:39
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Az olajleeeresztő csavart is úgy kell elképzelni, hogy én is raktam már vissza régit. Annyi, hogy két olajcsere között elcsöpögött ott kb 0,2 deci olaj ami kb semmi.

De én is inkább megveszem évente a csavart, mert kb 500 Ft alátéttel együtt.

2020. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

Kiváncsiságból összeraktam egy Suzukita prémium olajjal, szűrőkkel egy csere költségeit.

Olaj (castrol): 21300

olajszűrő: 3700

levegőszűrő: 4900

pollenszűrő (aktívszenes): 10400

olajl. csavar+tömítés: 2000

Ez így együtt 42300 Ft

Vegyük le belőle a szokásos 45% kedvezményt: 23200

Marad 16800 munkadíj (bruttó), ez nettó 13200 rezsi-munkadíj. Ebben benne kell lennie a bruttó bérnek és a közterheknek, a helyiség bérleti díjának és rezsiköltségének, az eszközök amortizációja.

És nem gondolnám, hogy egy hivatalosan bejelentett szerelőnek óránként nettó 3000 forintnál kevesebbért kéne dolgoznia.

Megvan a 40000 forintod...


Az olajcsere árának elemzésekor Márkus Lászlóra emlékeztettél:

https://www.youtube.com/watch?v=Rkm8nVmcmQE

2020. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!