Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy az ember kér egy olajcserét, és elkérnek érte 40 ezret? :D

Figyelt kérdés

Olajcserére jelentkeztem be. 4,5 liter, 5w30-as olaj, és nyilván a szűrő. Magam szoktam csinálni, de most így alakult. Erre kicserélték még a pollen, és a levegő szűrőt, még a fagyállót is. Olajleeresztő csavart, hogy azt minek, az rejtély. Elnyalták, és nekem számolják fel? Nem tudom, nem kérdeztem, ahhoz túlságos nagy sokkot kaptam. :D

Az olaj, ha én külön vettem volna kb a feléből kijött volna, a munkabér meg 14 ropi. Kicsit ledöbbentem. Azt hiszem továbbra is inkább magamnak fogom megcsinálni. Bakker! Áúcs!



2020. nov. 20. 19:16
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
6. Nem csak úgy bementem. Nyilván időpontfoglalás, illetve Google értékelések alapján még nem is rossz. Voltam is már náluk. Műszakiztatni, és akkor nem is volt semmi gond.
2020. nov. 20. 19:59
 12/48 anonim ***** válasza:
95%

11.-nek.


Azért jó az értékelés, mert más megköszöni, hogy egy füst alatt elintéztünk mást is, és nem kell 3-4X jönnöd, és nem kell 3-4X kifizetni a munkadíjat, diagnosztikai díjat,...mert úgy 100 lenne összesen.

2020. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
8. Egy 2010-es VW Scirocco 2.0 diesel, nem ez a lényeg. Ahogy az sem, hogy duplán számolják fel az olaj árát. Itt a többi nem kért dologgal, és az ebből fakadó plusz munkadíjjal volt a gondom. De végül is tökmindegy, hiszen nyilván fizettem, majd szépen távoztam. Engem végül is csak az érdekelt, hogy ez akkor egy sima olajcserénél átlagos. Oké.
2020. nov. 20. 20:06
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Valami prémium kocsinál esetleg azt mondanám, hogy normális, na de gondolom nem az. Szerintem sok, nem is értem hogyan cseréltek olyat amit nem is kértél.
2020. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
67%

13.-ra.


Duplán az olaj árát?


2,25L Coca Cola 500+ a nagy boltban. A kisboltban 600. Étteremben 3 dl. 400.

2020. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
98%

Legközelebb szólj előre, ha csak olajcserét kérsz. Az a helyzet, hogy az említett dolgokat illik elvégezni az olajcserekor, kivéve a fagyálló cserét. De mivel azt szinte soha senki nem cseréli, valószínűleg nem ártott. 4-5 évente illik lecserélni azt is. Korrektebb lett volna, ha emiatt felhív. De egyébként az ár teljesen korrekt.

Ahogy mondod, ha nem akarsz érte ennyit fizetni, meg kell csinálni magadnak, és kész!

2020. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
28%
Nekem 2 autóban 25 ezer volt ezek cseréje(olaj és szűrők) összesen. És még maradt itthon több mint 3 liter olajom... Igaz, magamnak csináltam mindent.
2020. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet, ha egy 2-es clióval mész, akkor nem nézik automatice, kb mennyi pénzed lehet...esélyes, hogy a szervíz magának csinál kárt, mert nem fizetik ki.

Szép és jó, hogy menő autóval jár az ember, csak ilyenkor jönnek a hátulütői.

Ismerős sufniszerelő haverhoz is már Insigniákat visznek, fogom is a fejem, hogy ő meg elvállalja.

2020. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
79%

16. Nem illik kicserélni, csak azt kell amibe megegyezünk. !!!

Nem illem tan ez !

Itt te voltál a balek amiért kifizetted azt amit nem kellett volna.

2020. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
38%

"Tegnap elmentem az asszonnyal vacsorázni egy étterembe.

Nem értem mi került ezen 10 ezer forintba, amikor a boltba az alapanyagokat 3 ezerből meg tudom venni és 2 óra alatt megfőzöm"


Nagyjából ilyen hangvételű a kérdés.

Tételezzük fel, hogy lelkiismeretesek voltak, átnéztek még rajta több dolgot és így 1-2 óra elment vele. Meg kellett venni az alkatrészeket is. Ráadásul ha adtak számlát akkor rengeteg elmegy az adóra. Egy műhely sem kis befektetés, azt is szeretnék belátható időn belül behozni.


Nem mondanám a javítást éppenséggel olcsónak, de ha tiszteségesen elvégezték és számlát is kaptál akkor abszolút nem sokkoló.

2020. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!