Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy az ember kér egy olajcserét, és elkérnek érte 40 ezret? :D

Figyelt kérdés

Olajcserére jelentkeztem be. 4,5 liter, 5w30-as olaj, és nyilván a szűrő. Magam szoktam csinálni, de most így alakult. Erre kicserélték még a pollen, és a levegő szűrőt, még a fagyállót is. Olajleeresztő csavart, hogy azt minek, az rejtély. Elnyalták, és nekem számolják fel? Nem tudom, nem kérdeztem, ahhoz túlságos nagy sokkot kaptam. :D

Az olaj, ha én külön vettem volna kb a feléből kijött volna, a munkabér meg 14 ropi. Kicsit ledöbbentem. Azt hiszem továbbra is inkább magamnak fogom megcsinálni. Bakker! Áúcs!



2020. nov. 20. 19:16
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
93%
19: Én semmit nem fizettem ki, amit nem kellett volna. Nálam alap, hogy ezeket is cserélem az olajjal együtt. A légszűrőt valószínűleg lehetne húzni két olajcseréig, de azon a párezer Ft-on nem szarozok, és így biztos nem jelent szűk keresztmetszetet. A pollenszűrő mindig tele van ilyenkor, arra tuti ráfér a csere. A fagyálló nekem is kicsit fura, de nem tartom kizártnak, hogy ellenőrizték, és nem felelt meg, vagy nem volt nyoma, hogy valaha is cserélték volna az eltelt 10 év alatt. Ezt mondjuk tényleg nem volt korrekt egyeztetés nélkül megcsinálni, de a többibe szerintem nem lehet belekötni, és az árba sem.
2020. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Annyira még csak nem is sok. Olaj alapból egy 10-es, szűrő 3-4,légszűrő 5-6,ez így már egy 20-as, pollenszűrő 3-4,fagyálló is egy 4-5,ez már majdnem 30, ha azt veszed 10-ért megcsinálták, az egyáltalán nem vész, kb egy órányi munkadíj, max 2. Ha magadnak csinálod akkor meg legalább egy fél nap, de akkor megspórolod a munkadíjat.
2020. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
75%

Pár évtizede javítok autókat, de soha eszembe nem jutna olyan dolgot kicserélni, amit nem egyeztettem előtte az ügyféllel. Ha látom, hogy valami cserés, akkor felhívom és megbeszélem vele.

Simán lehúztak, nem kellett volna kifizetni. Legközelebb pontosítsd, hogy mit szeretnél, de még jobb, ha egy munkafelvevő lapot íratsz a megrendelt munkáról. Akkor nem tudnak ilyet csinálni, vagy ha mégis, az már bónusz lesz.

2020. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

23. Annál pontosabban nem tudom elmondani, hogy csak egy olajcserét szeretnék. (+szűrő, hiszen az világos mint a Nap)

Nem kellett volna kifizessem. Hm, ez érdekes. Ez egy olyan összeg amiért most nem fogok leállni balhézni. Egyébként, ha már itt tartunk, és felvetetted, vajon mi lett volna, ha tényleg azt mondom, hogy azokért nem fizetek, mert nem kértem? Visszarakják a régit? De az meg plusz munkadíj. Ehhh...Tényleg mindegy most már.

Legközelebb külön kiemelem, hogy csak és kizárólag azt tegyék ami miatt mennék, és minden egyébről előtte tájékoztassanak, plusz mondjanak egy árat, hogy mire számítson az ember. Mármint majd egy másik szerelőnél mikor megyek, mert ide többet nem valószínű.

2020. nov. 20. 21:26
 25/48 anonim ***** válasza:
25%
#5 az ilyen barmokból mint te tartja fent magátvaz okj-s "autószerelő" szakma krémje. Nekem mercim van 25 de ha belefinganak akkor is max 30 az olajcsere és akkor már kértem számlát. 40 ért minimum átb.sznak,és ha milliomos vagyok,megtehetem,hogy autózok ez akkor is netto lehúzás. Persze nem mindegy ,hogy van pénzed,vagy van pénzed+hülye is vagy. Azt a pénzt amit te telibe szarsz h lehúznak mert "megteheted",azt adományozhatnád beteg gyerekeknek is akár,és akkor nem egy köcsög proli arany ászokát veszed meg.
2020. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
75%

#25


Már az írásodból is látszik, hogy sötét vagy mint az éjszaka. Nincs neked semmid csak nagy pofád :D :D

2020. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

Órás területen dolgozva, nekem is vannak hasonló ügyfeleim.


"Cseréje máki a elemtet!"

Rendben! De ebben benne van a munkadíj, az elem, a tisztítás, a tömítés szett, a nyomáspróba is. Majd előadja, hogy az elem 300 forint a pénztárnál a boltban.

Na ilyenkor küldöm az anyjába.

2020. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Előbb kérdezni szokás, megbeszélni a részleteket, és ha megegyeztek, akkor hagyod ott az autót.

Leírtad, hogy egyrészt az zavar, hogy megcsináltak olyat is, amit nem beszéltetek meg, és 14 ezret számolt fel munkadíjnak.

Miért nem beszélted meg vele, hogy nem kell mást csinálni?

Nem biztos, hogy rosszat tett neked azzal, hogy lecserélte a fagyállót, ha az valóban cserére szorult, azt meg tudomásul kell venni, hogy manapság már ritka az olyan szerelő, aki 5ezerért lecseréli az olajat, aki sajnálja rá azt a tíz-tizenpár ezer forintot, ne vigye oda az autót, találjon rá más megoldást.

Én sem viszem olajcsere miatt szerelőhöz az autót, megoldom másképpen, pontosan azért, mert lényegesen olcsóbb, ellenben, amikor szerelőhöz viszem, előfordul, hogy szól, cserés lenne egy-egy kopó alkatrész. megbeszéljük, hogy cserélje, vagy azt ne cserélje most, majd vissza hozom később

2020. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
65%
Látod annyira mégsem értesz hozzá. A csavart pl azért szokták cserélni, mert a vége mágneses, és ha nem is minden, de elég jelentős mennyiségű szennyeződést, olajreszeléket össze tud szedni a motorból, amelyek károsak lennének a motorra.
2020. nov. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
79%

29.-nek.


Hagyd!


Ő A NAGYSZENTOKOS: MEGRENDELŐ!!!


Jobban tudja. MINDIG igaza van!

2020. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!