Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vontatás után miért füstöl az...

Vontatás után miért füstöl az autó?

Figyelt kérdés

Az autóm akksija lemerült. Van benne pajzs védelem, ami a motorháztetőt is védi a felnyitástól. Sajnos felnyitni nem tudtam a lemerült akksi miatt. Kb 5 percen át vontattuk 2-es sebességben, hátha kap töltést az akksim a generatorról. Így sem lett jó. (Lehet ez rossz ötlet volt.) Utána felhívtam a pajzsosokat, velük sikerült megoldani a problémát. Az akksi ki lett cserélve, majd beindítás után ömlött a füst a kipufogóból. Kis járás alapjáraton és megszűnt, de a motor környékén füstöl valami még mindig.


Szerintetek ez mi lehet?


Természetesen szerelőhöz viszem, hívtam a szerelőmet de nem értem el. Viszont nem hagy nyugodni a dolog. Benzines az autó.


Köszönöm a segítséget!



2021. jan. 7. 14:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
ha olajat égetne, hátul füstölne, nem a motortérben
2021. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Kinyomott 1 tömítést is az füstöl, ázalogaz olaj!
2021. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Milyen ótó?
2021. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként tanuld meg , ha lemerül az akku és ilyenkor ha nem férsz hozzá, a szivargyujtón kersztül is lehet tölteni.
2021. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, milyen autó? Nincs benne katalizátor , de pajzs igen? Valami ritka amcsi?
2021. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, hogy hogy sikerült kinyitni. Felhívtam a pajzsosokat, és van eldugva 2 vezeték ahol tudok áramot adni a védelemnek. Az erre a célra van, ha lemerülne az akksi. Na ezt a 2 vezetéket nem találtam. Az ajtó zárja, ahova záródik, az az "U" vas a kasztnin és egy, az utastérben lévő biztosítéktáblára menő vezetékre rátettem a bikakábelt, és egy akksit. Így kapott áramot minden és nyitható volt. Ezt a tippet egy autóvillamosságistól kaptam.


Az autó egy sima hétköznapi Fiat Bravo, 2008-as T-Jet, 120 lovas. Ezt a védelmet még az első tulaj rakatta bele. Én kifejezetten utálom.


Igen, a motor körül szállingózik a füst. Tömítetlenség lehet az oka, ahogy írta egy válaszoló.


Hazaértem melóból és lecsekkolom az olajszintet, meg megyek vele egy kört. Remélem tényleg annyi a baja, de a tömítetlenségnek így is utána kellene járni.


Azóta beszéltem szerelővel is, szerinte is olaj van a hengerben. Megyek egy kört és oké lesz minden azt mondja.


Első körben okádta a füstöt a kipufogó amúgy, majd megszűnt. Jelenleg semmilyen füstöt nem látni a kipufogón, csak a motor körül szállingózik.

2021. jan. 7. 16:15
 17/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez baromira nem tett jót a motornak.

Az egy dolog, hogy az olaj szivattyút hajtja a motor is.

De a motor nem termel hőt ami melegítette volna. Igy sokkal sűrűbb és nehezen jot el mindenhova.

Ráadásul kimaradt az a fázis is, amikor indítás után egy rövid időre alapjáraton megy és felépül a megfelelő olajnyomás.

2021. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#17


Igen, mondta a szerelő is, hogy ilyen eszembe ne jusson legközelebb, mert nagyon nem egészséges a motornak.

2021. jan. 7. 17:41
 19/24 Vortrex ***** válasza:

Valószínüleg azért, mert turbós, és a turbónak fel kell pörögnie ahhoz, hogy tudjon tömíteni. Nem volt kipufogógáz, nem tudott forgni és leült a turbó tengelye, a siklócsapágyából meg telenyomta olajjal a szívó és a kipufogó csonkot. Ennyi. Nincs annak a motornak semmi baja.


Egyébként ez a mutatvány a motornak nem is, de az adagolóknak és a magasnyomású pumpáknak tényleg ártalmas, mert az elektronika zárva tartja bennük a mágnesszelepet az injektorok felé, ezáltal a kényszerhajtástól a bennük kialakuló túlnyomás károsíthatja őket.

2021. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne katalizátoros az autó? Kiiktatták belőle?
2021. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!