Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vontatás után miért füstöl az...

Vontatás után miért füstöl az autó?

Figyelt kérdés

Az autóm akksija lemerült. Van benne pajzs védelem, ami a motorháztetőt is védi a felnyitástól. Sajnos felnyitni nem tudtam a lemerült akksi miatt. Kb 5 percen át vontattuk 2-es sebességben, hátha kap töltést az akksim a generatorról. Így sem lett jó. (Lehet ez rossz ötlet volt.) Utána felhívtam a pajzsosokat, velük sikerült megoldani a problémát. Az akksi ki lett cserélve, majd beindítás után ömlött a füst a kipufogóból. Kis járás alapjáraton és megszűnt, de a motor környékén füstöl valami még mindig.


Szerintetek ez mi lehet?


Természetesen szerelőhöz viszem, hívtam a szerelőmet de nem értem el. Viszont nem hagy nyugodni a dolog. Benzines az autó.


Köszönöm a segítséget!



2021. jan. 7. 14:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A kipufogó füstölésre már megírták a helyes választ, viszont engem érdekelne a motortéri füst is. Lehet csak véletlen egybeesés.
2021. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Katalizátoros, bocsánat. Kevertem mással.


Úgy néz ki, hogy rendben van az autó. Nem füstöl a motortérben semmi, se a kipufogó. Kis olajfogyásom volt, azt pótoltam.

2021. jan. 8. 11:44
 23/24 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem mert ezek a tünetek pont a katalizátorra jellemzők.

A sok vontatástól telement benzinnel, amikor pedig beindult, akkor begyulladt benne és begyújtotta a katalizátorban lévő kormot (ettől volt a füst hátul). A begyulladt korom képes annyira felmelegíteni a katalizátort, hogy akár felizzik a külső burkolata, ez okozhatta a füstöt a motortérben.

Ilyenkor visszahűlés után már normálisan működik minden, ha a katalizátor megsínylette a dolgot, az majd később kiderül.

2021. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
🙃😃
2021. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!