Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Totál tanácstalan vagyok, mit...

Totál tanácstalan vagyok, mit vegyek?

Figyelt kérdés

Ott tartok, hogy hagyom a fenébe az egészet, és járok busszal...


1 milliós keretből, nem találok értelmes alternatívát egyszerűen nem.


- Azért, manapság már elvárható lenne, hogy elöl kettő oldalt és hátul is legyen légzsák. Csak védje már a családot az a kocsi... erre fel, alig van olyan modell ami ezekkel rendelkezne (Suzuki GC, GLX pl. vicc kategória ezen a téren... cserébe jó drága).


- Ne 60 lóerős legyen már, 1.1-1.3 tonnás kasznihoz... (Fiat GrandePunto, Renault-k stb.)


- A család, néha négy, de akár ha úgy van öt felnőtt se úgy üljön már benne, mint heringek a konzervben... (190+ cm magasság??) ill. attól hogy egyelőre párommal ketten, néha hárman (felnőtt) utazunk autóval, még ha jön a gyerkőc is? (visszakanyarodás a légzsákhoz...), ill. a csomagtartóba se két tenisztáska férjen aztán kész.


- Ne rohadjon már ki alólam 3-4 év alatt mind karosszériára vonatkozóan, mint motorikusan lehetőleg... még figyelem mellett is


És nem, nem kellene mai világban leadni az igényeket. Biztonság, kényelem és megbízhatóság együtt kéne hogy járjon, csak épp a gyártók nagyon okosan úgy alakították ki a palettájukat, hogy egy modellben ne legyen meg minden feltétel...



Van mondjuk ilyen autó, csak épp a "kirohad" (motorikusan, meg minden más is, kivéve rozsda) kategóriába esnek, más extrákkal felszereltek.


(de hogy a megfelelő számú légzsák extra legyen... megint csak, vicc, húsz évvel ezelőtt is az volt szerintem)


2021. jan. 22. 09:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Járj busszal.

Egymillióból egy ideig telni fog rá, még 5 főnek is.

Most mégis, 1M-ből ezt mind?

Szerintem nem az autókínálattal van a baj.

2021. jan. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Valahogy sejtettem hogy ez lesz a válasz. Segítő szándék senkiben sincs, tapasztaltam már nagyon sokszor.


Erre csak a kombik a megfelelőek, ezt sejtem. De nincs épkézláb azokból se.

2021. jan. 22. 09:35
 3/19 A kérdező kommentje:

És nem azért nem költenék rá mert nem akarnék vagy tudnék gyűjteni, jobbat újabbat venni. Azért, mert le fog járni a mostaninak a műszakija és száz hogy nem kap újat. Ergo, hamarosan kell egy másik, de nem akkor akarok kutyafuttában szaladni és az első autót amibe botlok megvenni. Költhetném a rá szánt összeget felújításra is, de oly szinten offon van, hogy nem éri már meg nekem.


De nem akarom megint hol ezzel hol azzal a kisebb nagyobb bajjal (kopó alkatrészen kívül) szerelőhöz hurcolni, szinte hallani a rozsda csámcsogását, és a hátamban érezni a mögöttem ülő térdét. Hatalmas igények, tényleg, 2021-ben.

2021. jan. 22. 09:40
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az most ne érdekeljen, hogy mi lesz, ha jön a gyerek, vagy gyerekek. Egy autót általában nem 20 évre veszel, ha majd változik az igényed, cserélsz. Persze ha a barátnőd már hármasikrekkel terhes, akkor releváns ez a kérdés, de amúgy időbe telik, amíg kinőttök egy autót.


Hogy mennyi lóerő, az se igazából lényeges. Hacsak nem akarsz rallyzni, elég akár a 60 is, azzal is mehetsz 130-cal.


Öt felnőtt egy átlagos kocsiban nem tud kényelmesen órákig ülni. Ez van, ha tényleg ezt akarod, akkor több pénzt kell rászánnod.

2021. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Ne haragudj, de teljesen normális válasz volt az első. Te magad is látod, hogy ezért a pénzért nincs ilyen autó. Akkor mi a kérdés?
2021. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

1 millió forintért kb 15+ éves autót kapsz. Kifoghatsz valami jobbat, de csodát már ne várj. Biztos, hogy lesznek rajta javítanivalók. A rozsdásodásra is esélyesek már ilyenkor.

És igen egy kombi vagy egyterű kéne neked. De 2-3-szor ennyiért kapsz olyat, ami tényleg jó állapotú és jó eséllyel még évekig problémamentesen kiszolgál.

Szóval amit keresel az létezik, csak ára is van.

2021. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#4 Értem én, persze. De mi van akkor, ha teszem azt két éven belül lesz gyerekünk, mert tervezzük? Egyébként már feleségem.


Én ilyen vagyok más téren is, keresem az univerzális megoldásokat. Ilyen az autó is, lehet hogy egy specifikus modell jobb, de keresem azt amivel nem lesz nagyobb gond és jó néhány évig elvagyunk vele.


Tehetném azt is, hogy veszek egy olyat ami az említett 2-3 évet kiszolgálja, aztán újra megint másik, csak az átírás, műszaki, alkatrész ráköltés, aztán feleslegesen minden, mert eladni utána nem lehet, csak bontó. Ettől anyagilag kicsit értelmesebb megoldást keresek. Ha már költ rá az ember akkor szolgáljon már 4-5-6 évet is.

2021. jan. 22. 09:55
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Vw Touran 1.6 benzin. 2005-2006 évjárat kifutja ennyiből. Tény hogy meg kell nézni hogy milyen állapotú de vannak belőlük szépek és műszakilag is megbízható állapotuak. Komfortos, biztonságos, tágas. 700 literes csomagtér a második sor ülés is 3 teljesértékű ülés tehát felnőttek is kényelmesen elférnek. Nem egy erőgép de a világból kivisz.
2021. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 Touran-t néztem igen, meg is felelne, de nem nagyon láttam 1 millió alatt olyat, ami ne külföldről behozott, vagy lelakott lenne. Igen, meg kell nézni. Köszönöm.
2021. jan. 22. 10:08
 10/19 anonim ***** válasza:
Passat B5 kombi
2021. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!