Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Totál tanácstalan vagyok, mit...

Totál tanácstalan vagyok, mit vegyek?

Figyelt kérdés

Ott tartok, hogy hagyom a fenébe az egészet, és járok busszal...


1 milliós keretből, nem találok értelmes alternatívát egyszerűen nem.


- Azért, manapság már elvárható lenne, hogy elöl kettő oldalt és hátul is legyen légzsák. Csak védje már a családot az a kocsi... erre fel, alig van olyan modell ami ezekkel rendelkezne (Suzuki GC, GLX pl. vicc kategória ezen a téren... cserébe jó drága).


- Ne 60 lóerős legyen már, 1.1-1.3 tonnás kasznihoz... (Fiat GrandePunto, Renault-k stb.)


- A család, néha négy, de akár ha úgy van öt felnőtt se úgy üljön már benne, mint heringek a konzervben... (190+ cm magasság??) ill. attól hogy egyelőre párommal ketten, néha hárman (felnőtt) utazunk autóval, még ha jön a gyerkőc is? (visszakanyarodás a légzsákhoz...), ill. a csomagtartóba se két tenisztáska férjen aztán kész.


- Ne rohadjon már ki alólam 3-4 év alatt mind karosszériára vonatkozóan, mint motorikusan lehetőleg... még figyelem mellett is


És nem, nem kellene mai világban leadni az igényeket. Biztonság, kényelem és megbízhatóság együtt kéne hogy járjon, csak épp a gyártók nagyon okosan úgy alakították ki a palettájukat, hogy egy modellben ne legyen meg minden feltétel...



Van mondjuk ilyen autó, csak épp a "kirohad" (motorikusan, meg minden más is, kivéve rozsda) kategóriába esnek, más extrákkal felszereltek.


(de hogy a megfelelő számú légzsák extra legyen... megint csak, vicc, húsz évvel ezelőtt is az volt szerintem)


2021. jan. 22. 09:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Egy gyerek kevés helyet foglal. Vagy úgy gondolod, hogy ugyanúgy 5 felnőtt + majd a gyerek? Mert az tényleg sok.


Még két gyerek is simán elvan hátul akármilyen autóban. 3-nál kezdődnek a gondok, de ugye ritka, hogy valaki egyből hárommal indítson.

2021. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mr.Q77 ***** válasza:

Hol néztél eddig kocsit?


Kíváncsiságból hasznaltauto.hu n leszűrtem: /kombi/benzin/800.000-1.200.00 vételár(alkudni is lehet)

644 találat volt

Ezek közül egy se szimpatikus?

Le kell szűrni a szimpatikus kocsikat és elindulni nézegetni őket.

2021. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Skoda superb
2021. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: azért válaszoltam azt, amit, mert az a véleményem, hogy

- túl sokat akarsz egyszerre ehhez a kerethez képest

- ha látod, hogy nem megy, akkor inkább a kínálatot sz*rozod ahelyett, hogy újra átgondold a dolgokat, és törekedj valamiféle megoldásra.

2021. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Passat B5, SuperB, oké, oké :)

Ha ezek bírnak ennyi időt különösebb mechanikai hiba nélkül, akkor oké.


#12 hahu-n néztem eddig...


#11 Nem, nem öt felnőtt + gyerek. Arra ott a Honda HR-V :)

Arra gondoltam, ha néha menne a család egy autóval valahova, és akkor ha öt felnőtt, akkor be tudjanak ülni mögém azért...


Lehet én aggódom itt túl az egészet, de a legjobban a korróziótól parázok.

2021. jan. 22. 10:41
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért olyan amit te akarsz nincs.


Vagy emeled a keretedet, hogy az igényeidnek megfelelő legyen.


Vagy lejjebb adsz az igényeidből hogy a kereted elég legyen.

2021. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
régi suzuki swift
2021. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#17 abban aztán tényleg elférünk, és teljes biztonságot nyújt :)
2021. jan. 22. 19:22
 19/19 anonim ***** válasza:
van swift VAN 1.3-as ami cargo teherszállító forgalmi szerint is.
2021. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!