Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedésből használt autót...

Kereskedésből használt autót venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Esetleg tudna valaki tájékoztatni hogy mire kell oda figyelni ha használt autó kereskedésből szeretnék autót venni?

Itt a papírozásra is értem mert milyen nyilatkozatot kell írnia a kereskedésnek?

Illetve ha a cég információ honlapján utánna néztem felszámolás alatt van akkor nem is érdemes venni onnan?



2021. febr. 4. 22:24
1 2
 1/12 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Az, hogy a cég felszámolás alatt áll, azt jelenti, hogy csődbe mentek. Valószínűleg próbálják menteni a menthetőt, és valamennyi bevételhez jutni a nyakukon ragadt autókból, így akár még bombaüzlet is lehet, de ugyanígy át is verhetnek egy polírozott-waxolt romhalmazzal is, aminek akár több százezres hibái is lehetnek. Plusz mivel nem derül ki, hol tart az eljárás, lehet, hogy már másnap nem lesz, akihez mehetnél a szavatossági igényeddel.
2021. febr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első jól írja, lehet, hogy olcsóbban tudsz autót venni. De megvan a kockázata, hogy másnapra eltűnik a cég végleg, a rejtett hibát meg kenheted a hajadra
2021. febr. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Felszámolás alatt álló cégtől ne vegyél. Ha végleg bedől, a szavatossági jogod már semmit sem ér.

Egyébként, stabil alapokon álló kereskedőtől nyugodtan vásárolj.

2021. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat!

És ha esetleg belinkelem a használtautó.hu hirdetésüket?

Mert online web oldaluk az nincs az alapján aki Pesti meg tudná mondani esetleg h milyen cég ez még is?

2021. febr. 5. 15:32
 5/12 A kérdező kommentje:
2021. febr. 5. 15:37
 6/12 10 deka farhát ***** válasza:
Hát figyi. El kell menni, meg kell nézni. De nagyon gyanús, hogy potom pénzért árult 15-30 éves autók és mind 300 ezer km alatt futott. Te elhinnéd?
2021. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Filléres autók, még telephely sincs, csak egy kertes ház kapubejárójában meg mosóban fotózva, a cégnévről nem is beszélve.

Én csak akkor vennék valami filléres sz/rt ilyen helyről, ha átmenetileg kell és nem üt szíven, ha 2 hónap múlva mehet a bontóba.


#2

2021. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem

Pedig vállalná a papírozást is szóval az iránta a nevemre is persze plusz költségért

2021. febr. 7. 00:40
 9/12 A kérdező kommentje:

Na még 1x...

Szóval az van meg beszélve hogy át is íratja nekem a nevemre szóval intézi a papír munkát is persze plusz költségért!

2021. febr. 7. 00:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Ebben semmi extra nincs.

Jobb helyeken plusz pénz nélkül csinálják, bele lehet alkudni.

Max az illetéket kérik el, de az ügyintézésre, meg az új forgalmira nem számolnak fel pénzt.

2021. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!