Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motormosó + Mannol olaj +...

Motormosó + Mannol olaj + molibdén adalék? Jó megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Legutóbb úgy voltam vele, hogy rászánom a pénzt, és megveszem a Liqui Moly olaját (5W-40), ami az én autóm specifikációinak megfelel.

/ Skoda Octavia 1.6 8V; BFQ motor; 2005; VW 502/505; 230.000 km/


Sajnos most elég rossz tapasztalataim vannak vele. Ugyanolyan üzemi feltételek mellett kb 5-7.000 km után már elkezdte csipegetni a kocsi, ami persze teljesen elfogadható, ahogy fárad az olaj, illetve a könyve szerint is gyakori város mellett 0,5 l / 1000 km is rendben lenne. Nekem most olyan 5.000 km alatt evett meg 1 litert, ami teljesen belefér. (Főleg sok város után autópályás menetnél volt ez észrevehető.)


Előtte Castrol volt benne, de 8-10.000 környkén azt is elkezdte csipegetni már, amikor közeledtem a gyári 15.000 km-es periódushoz (állandóban használom, nem változó periódussal).


Ami viszont jobban zavar, hogy a Liqui Moly-val városi üzemnél iszonyat kapucchino van az olajbetöltő sapkán. Autópályás menetnél eltűnik. Castrollal ennek az ötöde alig volt.


A szerelőm ajánlotta, hogy próbáljam ki a Mannolt, mert igaz nincs nagy marketingje, de az átlagtól azért jóval minőségibb olaj, ráadásul a no marketing miatt az ára is igencsak kedvező. Azt mondta mehet bele nyugodtan a Mannol saját molibdén adaléka, de csak azt tehetem bele. Ilyen Metabond és egyéb kávétejszínt meg ne próbáljak, a molibdénes adalék az egyetlen, ami kb ér valamit.


Kinek mi a tapasztalata?

Használt már valaki ilyen molibdénes cuccot a motorba?

Illetve az olajváltásnál, főleg, hogy ilyen habzós hulladék van most benne, mennyire tartjátok jó ötletnek a motormosó használatát olajcsere előtt?


Előre is köszönöm!



#mosás #olajcsere #molibdén #motor élettartam #molibdén-diszulfid #motoröblítés
2021. márc. 29. 15:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
52%
Ez még a sötét módnál is sötétebb!
2021. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ja persze, ma se kopel, csak megeszi azt a bizonyos O gyűrűt az olajszivattyu, agy valami hasonló hiba volt a cdti-nel. Nem merultem bele mert nem érdekel a trágya domb Opel, de semmivel se különb mit bármelyik hitvány szar márka, az isten tudja hanyadik EGR szelep után, na ha én láttam olyan autót amiből/amibe dol a gane az az ecotec rakás szarja, de előbb vennék tdci Fordot 2009 tájékán mint ezt a szar moslék Opelt. 30 éve volt alapja a névnek, most semmi de semmi
2021. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Gazdasági totálkár!
2021. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Azt remélem nem álltatok neki hengerfejtömítést cserélni, mert azzal 99% nincs semmi gond!! Természetes jelenség ennél a kocsinál hidegebb időben és rövidebb távokon a kapucsínósodás. Segíthet rajta a kartergázvisszavezető kitisztítása vagy olajlecsapató beépítése.
2021. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!