Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kap minden fiatal kocsit?

Miért kap minden fiatal kocsit?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem mi van. Bármelyik ismerősömet megkérdezem, a szülei fizették a jogsiját meg kapott kocsit a szülőktől. 24 éves vagyok, én most csinálom a jogsimat saját pénzből és sajnos kocsit is sajátból fogok majd venni.


Nem sajnáltni akarom magam de annyira igazságtalannak érzem az életet. Csinálom a mesterképzést egyetemen, gyakornok vagyok egy nagyon jó multinál és azt hittem tökre jól haladok az élettel aztán ezek a dolgok annyira demotiválnak...



Tényleg csak mi vagyunk ilyen szegények?!



2021. márc. 29. 19:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem örülj neki, hogy saját magad fizetsz mindent.

Ne félj, ezek majd meg fogják kapni, hogy ezt is a szülők meg azt is a szülők, szal dugó.

Az a jó, ha független vagy mindenkitől.

2021. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
60%
Valakinek meg magánrepülőgépet fizetnek a segge alá, valakienk meg egy cipőt nem képesek venni.... istenem ezen fennakadni, örülj neki, hogy ennyit van ami van, ne sopánkodj.
2021. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
45%

Ne törődj vele, hogy másnak honnan mi van, nem a te dolgod!

Ha ez megnyugtat, én 28 éves koromban vettem meg az első saját autómat, a saját fizetésemből. Senki nem vett nekem autót. Pedig a jogosítványom megvolt már 17 évesen is.

Amúgy nekem a nagyszüleim rám hagyták a lakásukat. Nem én kértem, ők döntöttek így, hogy én örököljem. Ezért, mert önhibámon kívül nem kell a fizetésem jó részét lakáshitelre, vagy bérlésre költenem, sokan úgy kezelnek, mintha embert öltem volna, vagy nem is tudom milyen főben járó bűnt követtem volna el.

2021. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
68%

Nos, én is magamnak oldok meg mindent...


Kapásból 2 csajt is ismerek akik 30 körül vannak, mindent mástól kaptak meg...

A szüleiktől kaptak lakást/házat, autót, az egyikük aztán elment egy pénzes pasival, akinek szintén a szüleitől volt a vagyon, a csávó amúgy sík hülye meg ronda is, a vége az lett, hogy a csávó megerőszakolta meg felakarta gyújtani a csajt...

A másik csaj meg 4 hónapja volt együtt egy faxival akit átvert és teherbe esett, a csávesz azonnal ki is vágta... először sajnáltam a csajt, de mikor rájöttem, hogy mekkora egy gerinctelen féreg, nah akkor döbbentem rá, hogy a csávesz jól tette, hogy kidobta, gyerek ide vagy oda.


Hidd el nekem, hogy az ilyen emberek akik megkapnak mindent csak úgy (jó lakás, jó autó, tuti meló) lelkileg nagyon szegények, aljas férgek, akik szemrebbenés nélkül hazudnak, kihasználnak másokat...

Legtöbbje később börtönben is végzi, sajnos ez tapasztalat... :/

2021. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%
Sok fiatal ismerősöm van, vagy akikkel egykorúak vagyunk és senki se kapott autót... van akinek mai napig sincs 30+nál sem.
2021. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

”Csinálom a mesterképzést egyetemen“


Itt a kulcs mondat, én ott hagytam a sulit 17 évesen és elkezdtem dolgozni... Hamar lett jogsim és autóm, de csak egy érettségim van

2021. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%

Rengetegen sokkal szegényebbek ennél. Valószínűleg azért találkozol a környezzetedben jobb módúakkal többségében, mert mesterképzésre jársz. Oda általában nem azok járnak, akiknek a napi megélhetés is gondot okoz, mert ők alapképzés vagy érettségi/szakma után mennek főállásba dolgozni, hogy mihamarabb legyen fizetésük még akkor is, ha hoszabb távon így kevesebbet keresnek (vagy ha mennek később mesterre, akkor levelezőn főállás mellett).

Tekints úgy a mesterképzésre, mint egy anyagi befektetés: most azért teszel bele pénzt (ha ténylegesen nem is, akkor azáltal, hogy elesel a főállású fizetéstől), hogy később jobb állásod legyen. Ha megnézel bármilyen más befektetést (részvény, arany, ingatlan, államkötvény) ott sem azok vannak sokan, akik hónapról hónapra élnek.

2021. márc. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem egy dologgal nem vagy tisztában.


Az autó ajándékozása érdekes dolog. Mégpedig azért, mert csak fizetnivalója lesz utána a megajándékozottnak. Egy megbízható, szívóbenzin/szívódízel "igásló" is nagyon tudja vinni a pénzt, gondoljunk egy triviális dologra, a gumikra. Egy valamire használható szett gumi sok tízezerbe kerül. Pl.


Én nemrég kaptam autót, bár már évek óta terveztem sajátot venni. Megteremtettem az anyagi feltételeit, hogy egy autót fenn tudjak tartani, számoltam a vételáron felül az óriási kötelezővel (több, mint 100k, fiatal srác vagyok nagy városban...), az esetleges meghibásodásokkal.


Már nagyon közel voltam ahhoz, hogy vegyek egy öreg Suzukit (a régi swiftek kb. kimerítik a 'no maintenance car' fogalmát, olcsó őket fenntartani), erre egy közeli rokonom felajánlotta a régi Opeljét. Nagyon örültem neki, elfogadtam, átirattam. Ráadásul tizensok évre visszamenőleg ismert az előélete, ez sem utolsó szempont. Használt autóknál sok a rejtett kockázat, ami itt nem volt.


...de nem tudtam vele volna mit kezdeni pl. egy éve, amikor még nem volt munkám...


Az autó ajándékozás inkább az autóhoz való hozzájutás idejét rövidíti meg a megajándékozottnak. Mert az a személy, akinél egyáltalán felmerül, hogy egy autót el tudna fogadni, az már egy ideje gyűjthet rá, és val.szeg amúgy is fenn tudná tartani az autót.


Szerintem.


20F

2021. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
#18 értem de mit akarsz igazából mondani ezzel a hozzászólással?
2021. ápr. 12. 22:11
 20/24 anonim ***** válasza:
57%
És te mit akarsz mondani ezzel a kérdéssel?
2021. ápr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!