Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » -9o fok hengerfej csavar...

-9o fok hengerfej csavar lehuzasanal mit jelent?

Figyelt kérdés
Három lépcsős lehúzás, első kettő nyomaték, harmadik fokra van adva. - 9o fokra. Ez elvileg lazítás? Lazitottam 9o fokot de teljesen fellazult, lotyogott a csavar. Most akkor lazítás vagy rahuzas?
2021. ápr. 10. 18:53
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:
Akik nem értik, leirom megin. Ha fellazitom 9o fokkal akkor utána a 84 nm-el semmit, de semmit nem húzok rajta...
2021. ápr. 10. 21:42
 22/56 krwkco ***** válasza:
64%

Az ilyen csavaroknál az a lényeg, hogy van egy olyan húzási tartomány, ahol a csavar "folyni" kezd. Vagyis az erő lényeges növekedése nélkül maradandóan megnyúlik. Ez biztosítja a legpontosabb húzóerőt.

A kisebb nyomatékú húzások biztosítják, hogy a hengerfej egyenletesen feszüljön meg. Az első 84 Nm-nél a csavar megfolyik. A visszaeresztésnél egy kicsit visszaáll az előző állapotba, miközben a kristályhibák miatt némileg felkeményedik. Utána mégegyszer meg kell húzni 84 Nm-el, hogy újra megfollyon.

Ez az, amit a gyártó szeretne. Nyilván nem véletlenül.

2021. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 Vortrex ***** válasza:
63%

Persze!


Különben is, amikor már fokra húzod le, úgy fog recsegni-ropogni a fém, hogy görcsbe rándul a gyomrod, azt már többet nem akarod fellazítani

2021. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
100%

"Pont úgy ahogy nagy meglepetésre minden autón a világon."

Most komolyan ekkora kretén senki nem lehet. Pont az ÁLTALAD LINKELT kézikönyv egy másik motortípushoz CSAK nyomatékkal való meghúzást ír elő.

Úgyhogy nagy öngőlt löttél. Mondhatod hogy olyan nincs hogy ne fokra adják meg az utolsó meghúzást, mert pont most linkelted be az ellenpéldát. És még te fosozod itt le másnak az értelmes hozzászólásait. Te vagy a fos, nem a program.

2021. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
100%
"de semmit nem húzok rajta..." Hogyhogy nem húzol rajta semmit? 90 fok lazítás után 84 Nm meg sem mozdítja?
2021. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 krwkco ***** válasza:
67%
Ami még eszembe jutott: Ezeket a csavarokat csak egyszer szabad felhasználni. Vagy maximum kétszer, de csak akkor, ha a szervizkönyv ezt kifejezetten megengedi. A második felhasználás előtt egy pontozóval meg kell jelölni a csavarfejeket.
2021. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 Vortrex ***** válasza:
39%
LoL :D
2021. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
69%
#27: Hülyegyerek rájött hogy egy kretén volt, érdemi válaszra nem futja csak itt röhög a saját balfa.szkodásán.
2021. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:

Fellazitom 9o fokba, de az a 84 nm valami iszonyat vérszegénység húzza le. Rosszul írtam, mer valamit azer húz rajta, de az kötve hiszen hogy bármire is elég lenne.


Valamelyik válaszoló írta, hogy viszont ha rahuzok 9o-et akkor utána a 94 nm az egy ellenőrzés. Mire? Lehuztam a 9o előtt 84 nm-mel. Ha húzok rajta 9o fokot akkor az kevesebb már nem lesz :D

2021. ápr. 10. 21:54
 30/56 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fos a program, de én nem látom az általad linkelt listában a 91-es évjáratú FE motort.

A linkben lévő FS motorra a programom is ezeket a nyomatékokat írja.

Egyébként két különbözőben is megnéztem és az FE motorra mindkettő ugyanazt írja.

2021. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!