Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » -9o fok hengerfej csavar...

-9o fok hengerfej csavar lehuzasanal mit jelent?

Figyelt kérdés
Három lépcsős lehúzás, első kettő nyomaték, harmadik fokra van adva. - 9o fokra. Ez elvileg lazítás? Lazitottam 9o fokot de teljesen fellazult, lotyogott a csavar. Most akkor lazítás vagy rahuzas?
2021. ápr. 10. 18:53
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

3o.


Akkor a tömítésen volt rosszul írva?

2021. ápr. 10. 22:01
 32/56 krwkco ***** válasza:
100%

#29

"Fellazitom 9o fokba, de az a 84 nm valami iszonyat vérszegénység húzza le. Rosszul írtam, mer valamit azer húz rajta, de az kötve hiszen hogy bármire is elég lenne."

Érthető, hogy a csavar már nem nyúlik sokat, mert egyszer már megnyúlt és felkeményedett. A #22 hozzászólásban leírtam, hogy ennek mi az értelme.

De ha nem akarod, ne lazitsd fel és ne húzd meg másodszor 84Nm-rel. Akkor sem fog leugrani a hengerfej.

Egyébként a szavaidból azt veszem ki, hogy próbálgattad a meghúzást. Akkor viszont végképp ne csinálj semmi többet, mert mint írtam ezek egyszer használatos csavariok.

2021. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lettem, megnéztem én is programban. Hát elég furcsa, de ezt írja:

1.: 80-86 Nm

2.: Nincs meghúzás.


2.0 12v Fe motorkód

2021. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:

33.

Na akkor már végképp nem értem :D


32. Először vegigmentem a nyomatékokon, utána 9o fokba meghuztam. Utána nyilván a 84 nm már semmit nem húzott. Utána, mivel bena vagyok, egy igazi pancser, és hiába tudom, hogy egyszer használatosak a csavarok és ezért is vettem újat, ezer visszalazitottam, mint egy igazi dilettáns f@$z,elorol kezdtem a nyometkokat, majd visszalazitassal is meg próbáltam és utána a 84 nm-mel. Nyilván semmit nem húzott rajta. Ezután, mivel már úgyis tok mindegy volt, úgy voltam vele, hogy lesz amilyen lesz, max 1 hónap múlva megegyszer cserélem, megint elorol kezdtem, és rahuztam 9o fokkal, aztán joido. Nem tudtam már vele micsinalni, vagy spricceli majd a vizet meg az olajat, vagy nem :D

2021. ápr. 10. 23:01
 35/56 anonim ***** válasza:
Egyszerú, meghuzod adott nyomatékra, utána 90 fokot rajta, és a végén "" ráellenörzöl " az adott nyomatékra beállított kulccsal.
2021. ápr. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:
Ezt a rá ellenőrzést akkor se értem. Ha 84 nm után még húzok rajta 9o fokot, akkor az már nyilván több lesz mint 84 nm, tehát minek ellenőriznek annyival rá?
2021. ápr. 11. 06:32
 37/56 krwkco ***** válasza:

#36

"Ezt a rá ellenőrzést akkor se értem."

Mert ez egy marhaság. Ha megnézed az összes ajánlást, ami itt felmerült, az a közös bennük, hogy többféle előzménnyel, de végül kb. 84-86Nm-rel van meghúzva a csavar. Vagy sokkal kisebb nyomatékkal és utána +90 fok.

Szóval ez most túl van húzva. A csavar megnyúlt, a tömítés túldeformálódott. Az a kérdés, hogy mi történik a túlhúzott csavarral, ha majd a motor tartósan 150 C felett lesz. Vagy mi történne a kilapult tömítéssel, ha vissza lazítanád és az előírt 84 Nm-el húznád meg. Nem tudom.

2021. ápr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

Utolsó:

De az a 84 nm az mi? Semmi, az alapból alig fogja, nemhogy még ha előtte lazítok rajta 9o fokot.

2021. ápr. 11. 09:35
 39/56 krwkco ***** válasza:
100%

#38

"De az a 84 nm az mi? Semmi, az alapból alig fogja, nemhogy még ha előtte lazítok rajta 9o fokot."

Nem értem, hogy itt mi a problémád.

- kilazítottad a csavart

- elkezded folyamatos mozgással meghúzni

- kb. 90 fok után érint

- megállás nélkül továbbhúzod, amig a nyomatékkulcs nem kattan

- a csavar 84Nm erővel meg van húzva. Hosszában megfeszül, összeszorítja az alkatrészeket, ez a dolga.

Szóval mi itt a gond?

2021. ápr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Az hogy a 84 nm az nagyon vérszegény szerintem.
2021. ápr. 11. 09:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!