Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » -9o fok hengerfej csavar...

-9o fok hengerfej csavar lehuzasanal mit jelent?

Figyelt kérdés
Három lépcsős lehúzás, első kettő nyomaték, harmadik fokra van adva. - 9o fokra. Ez elvileg lazítás? Lazitottam 9o fokot de teljesen fellazult, lotyogott a csavar. Most akkor lazítás vagy rahuzas?
2021. ápr. 10. 18:53
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
Amúgy nem lehet hogy a végére a ráellenőrzés pl akkor kell miután hasznlva volt az autó, motor bemelegedett stb?
2021. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 krwkco ***** válasza:

#51

Nem gondolom.

Ha valamit meghúzol 84Nm-rel és utána még 90 fokkal, akkor annak nem 84Nm-nek lenni, hanem többnek. És még ha annyi is lenne, és egy kicsit visszacsökkenne, akkor sem tudod újabb 84Nm-rel ellenőrizni, mert az állósúrlódás ellenében nem tudod megmozdítani.

2021. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 A kérdező kommentje:
Utcsó kérdés. Nem kevés az a 84 nm? Minden más kocsinal min 1oo nm az utolsó lépcső. Nekem ezért is gyanús.
2021. ápr. 11. 19:11
 54/56 krwkco ***** válasza:

#53

De hát a válaszolók közül többen is megnézték különböző gépkönyvekben. Ahol nyomatékra húzással fejeződőtt be a folyamat, ott az utolsó nyomaték 84-86 Nm volt. Ezek szerint ez a motor ilyen. Ez függ a csavarok számától, elrendezésétől, átmérőjétől, menetemelkedésétől, anyagától, a tömítés felületének méretétől, a hengerfej szilárdságától, stb. Nem hiszem, hogy lenne rá minden motornál használható általános érték. Viszont 25 százalékkal túllépni "a biztonság kedvéért" biztosan nem ajánlott.

Gondolom én.

2021. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 krwkco ***** válasza:
Majd írd meg, hogy hogyan döntöttél, végül mit csináltál és hogy vált be.
2021. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 A kérdező kommentje:
3o-54-84 nm, aztán 9o fokot rahuztam. Lesz ahogy lesz, majd a használat eldonti :D
2021. ápr. 11. 23:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!