Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 2105 első autónak?

Lada 2105 első autónak?

Figyelt kérdés
Imádom a régi keleti és nyugati autókat és később garázsba akarom tenni de nem tudom mi az amivel érdemes kezdeni fújjoló kommentekre nem vagyok kiváncsi

2021. júl. 5. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Nem érdemes, a gatyában is rá fogod költeni.

Mindennapi használatra én nem venném a helyedben, esetleg hobbiautónak ha sok a feles pénzed.

2021. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Helyette mi lenne?
2021. júl. 5. 18:14
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Lada 2107 volt az 1. Autóm. Mai napig megvan. Épített Lada nem gyári, most lesz majd kasztnizás és felújítás. Amíg nem volt másik autóm, majd 2 évig napi használatban volt. Semmi gond nem volt és nincs is vele!
2021. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

"fújjoló kommentekre nem vagyok kiváncsi"


Te megerősítést vársz, de szerintem nem fogsz kapni. Fogod győzni a 10-12 literes fogyasztást?


Hétvégi hobbiautónak, veterántalálkozóra eljárni vele még csak-csak, ha tényleg rajongsz értük. De hogy mindennapi használatra... nem.

2021. júl. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Csak ha mazochista vagy.

Nincs elfogadható érv, ami mellette szólhatna.

2021. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Első autónak nem igazán ajánlom, mert:

-a hátsókerékhajtást ki kell ismerni, a téli trükköket (extra súly) bevetni,

-a kocsi súlyához képest kicsi a motor teljesítménye, ami vontatáskor, előzéskor de még emelkedőn is érezhető,

-a nagy hasmagasság miatt a hosszirányú billegés (bebólintás) kellemetlen,

-az ülés és a kormány egymáshoz képesti elhelyezése kényelmetlen, hosszú távon fájdalmas élmény,

-maga az ülés minősége igen vacak,

-a kocsi motorja falánk,

-maga a kocka Lada úgy van kitalálva, hogy az első kerékdob bozonyos zugai kitakírathatatlanok, a lemezek korrodálnak,

-általában is hajlamos a korrózióra.


Előnye, hogy egyszerűen szerelhető, igen sok mindent meg lehet tanulni rajta a karbantartásról, kisebb szerelésekről, amit más kocsikon is használni lehet majd.


Mondanám, hogy a kocka Lada korával megegyező korú kocsit válassz, de 1980 és 2010 közt gyártották. E 30 év hosszú időintervallumban nagyon sokféle más autót gyártottak.

2021. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Bátyámnak napi használatban van egy 2105. Nagyon szereti! Én is nagyon szeretem! Teljesen alkalmas a közúti közlekedésre! Egyedül egy dolog van ami nagyon jól jönne! Az pedig a szervo kormány. De meg lehet szokni így is. Csak picit testesebb kezet kíván.

Könnyű szerelni! De az utángyártott alkatrészekkel nagyon kell vigyázni mert iszonyatosan silány termékek vannak. Én ajánlom, mivel remek autók még most is! Nekem az 1200-es is nagy kedvenc. Egyszerűen leírhatatlan érzést ad, mikor az ember ladázik. Nagyon sok sikert a vásárláshoz! És hallgasd benne jó hangosan a favágóktól a lada balladát! 😁

2021. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 D. Brasco ***** válasza:
90%

Fúj fúj.....

Na most hogy ezen tul vagyunk,2 féle ember van

-aki isteníti ezeket a régi szoci vasakat,es csak ez a legjobb

-aki szerint egy a kitalálásakor is egy elvault szar volt,es max hobbi célra érdemes beruházni rá


Na most te jól láthatóan az első csoporthoz akarsz tartozni,szóval nem is igazan értem a kerdest.....

2021. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Én is tökre élnék egyet de nem tudnám napi használatra fogni főleg mivel a legtöbb vagy drága vagy silány minőségű.


Rozsdával sem szeretnék foglalkozni minden télen mivel szeret korrodálni :D


Ahogy írták előttem, motor gyenge és a futómű rossz ha azt kalkuláljuk, hogy 30+ éves és nem OT minőségűt tervezel venni. (feltételezem)


Illetve télen nem szeretnék 20 literes átlagfogyasztás egy ~ 70 lóerős autótól :D


De ismerek olyan embert is, aki bogárral jár minden áldott nap. Télen-nyáron. Nagyon élvezi.


Szóval ha neekd ez tetszik és biztos vagy benne akkor hajrá!

Bár első autónak akkor sem ajánlanám, inkább 2.-nak, hobbizásra. (csak legyen valami mellette)

2021. júl. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem vagy kifejezetten Lada fanatikus, akkor csak hobbiautónak jó. Fentebb leírtak mindent, ami ellene szól. Én sem ajánlom. Mondom ezt úgy, hogy 36 éves veteránt vezetek.
2021. júl. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!