Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2021-ben még szokás plusz...

2021-ben még szokás plusz pénzt adni a vizsgabiztosnak, a sikeresebb vizsgáért?

Figyelt kérdés
Elsőre megbuktam, de tudok vezetni, az oktatóm is ezt mondja. A problémám az a vizsgadrukk. A vizsgabisztos is elég bunkón beszélt velem, már akkor amikor beült a kocsiba, és ez is nagyon stresszelt. Arra gondoltam, hogy most adnék valamennyit, mert eléggé úgy tűnik, hogy erre várnak. Szokás még ez? Mennyit kell adni, 20 000Ft összesen elég? Vagy még az oktatónak is kell adni?

2021. nov. 3. 08:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
35%

"Elsőre megbuktam, de tudok vezetni"


Nem, akkor nem tudsz vezetni. A vezetés nem abból áll hogy tekergeted a kormányt meg nyomod a pedálokat.

2021. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem adni kell, hanem megfelelően kezelni a helyzeteket. Nem szabad stresszelni, az életben megannyi dolog miatt fogsz még stresszelni miközben vezetsz.
2021. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%

#6 Ezt ilyen formában nem tudom elfogadni/elhinni.


1. Szerintem egyikünk sem állítja, hogy soha nem létezett egyetlen lekenyerezhető vizsgabiztos sem, de ahogy a mondás tartja, egy fecske nem csinál nyarat.

2. Attól mert te fizettél a vizsgabiztosnak, az nem azt jelenti, hogy fizetés nélkül ne engedett volna át. Csak voltál annyira hülye, hogy elhidd mások károgását és fizettél, miközben nem is kellett volna. Most pedig itt vagy és te is egy vagy a károgók közül, akik fenntartják a hülyeséget.

2021. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%

Mindig is "szokás" lesz, hogy a vizsgabiztosok egy része pénzt "kér".


Én 13 éves korom óta rendszeresen vezettem. Nagyon is szabályosan és jól.

2019-ben úgy döntöttem megcsinálom a jogsit, mégiscsak jobb, mint mindig egy esetleges közúti ellenőrzéstől tartani.


Pontosan azért buktam meg, mert ismertem a környéket. Egy lakótelepre mentünk be, az egész 30-as zóna és jobbkezes minden, még a parkolók is.

Viszont mindenki tudja, hogy a telep közepén végigmenő egyenes utat mindenki magasabb rendűként, szinte főútként kezeli (igazából nem tudni, hogy miért nem az, már lett jelezve sokszor a megfelelő szerveknek, hogy főúttá kéne minősíteni és kitáblázni hivatalosan is).


Nekem balra kellett kikanyarodnom erre az útra.

Balról pedig jött egy autó (sehol senki más), nagyjából 50-el, és jelét sem mutatta annak, hogy megadná nekem a jobbkezes elsőbbséget. Ezért megálltam, hadd jöjjön, mert egyértelmű volt, hogy ha megpróbálok elsőbbséggel kimenni, akkor vagy satufékkel kell nyikorognia, vagy belénk jön.

Ebben a pillanatban közölte a vizsgabiztos hogy álljunk félre. Közölte, hogy nekünk volt elsőbbségünk, ki kellett volna mennem. Az oktató is velem egyetértve válaszolt neki, hogy veszélyes lett volna. Egyértelmű arckifejezéssel jelezte az oktatómnak, hogy van rá lehetőség, hogy elengedjük ezt a "hibácskát". Az oktatóm pedig nekem. De természetesen egy forint készpénz sem volt nálam.

Behúzta kapásból a hibát, miszerint:

8./25. A közlekedési helyzetet nem ismeri fel -> Azonnali sikertelenséget okozó hiba.

A vizsga utolsó perceiben jártunk, minden tökéletes volt.


Következő alkalommal (még aznap befizettem az új vizsgadíjat, és az oktatóm intézte is), a másik vizsgabiztossal is belefutottam pontosan ugyanebbe a helyzetbe. Csak ő viszont már nem ilyen fajta volt, nála átmentem boríték nélkül.


Ugyanaz, pontosan ugyanaz a helyzet volt. Csak egy utcával odébb.

Az egyik vizsgabiztos megbuktatott érte mert nem fizettem, a másik velünk együtt helyesnek vélte.

2021. nov. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
14%

#14 Kezdjük azzal, hogy ebből semmit nem hiszek el. De a poén kedvéért tételezzük fel, hogy igazat mondasz.


1. A kutyát nem érdekli, hogy te mióta vezettél. Én inkább szégyellném magam miatta, nem pedig ország-világ előtt teregetném.

2. A kutyát nem érdekli, hogy mit tud a környéken mindenki. A szabály az szabály. A helyzetfelismerés nagyon jó dolog, de a vizsgán a szabályok szerint kell játszani. Mondok én is egy példát: legelső kresz vizsgámon azért hasaltam el, mert volt egy kérdés, hogy alvázmosás után kell-e ellenőrizni a fékrendszert. Autószerelő vagyok így tudtam, hogy f*szság, mivel zárt rendszer, víz nem kerülhet bele, ezért felesleges ellenőrizni. A helyes válasz szerint viszont kell ellenőrizni. És ha ez a kérdés nem ilyen szar, akkor elegendő pontom lett volna. Sőt, mondok másikat is: az első forgalmi vizsgán is megbuktam, mert párhuzamos parkolást kért a vizsgabiztos az út szélén, ahová kilógott egy bokor. Ha túl közel állok a padkához, beleállok a bokorba és bukás. Ha elkerülöm a bokrot, akkor túlságosan kilógok és bukás. A helyes az lett volna, mint utólag kiderült, hogy értesítem a szar szituációról a vizsgabiztost és másik helyszínt kérek a manőverhez, de nekem előtte soha senki nem mondta, hogy ezt megtehetem, szóval igazságtalannak éreztem. De a lényeg mindig ugyanaz: ami a papíron van, aszerint kell cselekedni. Senkit nem érdekel a te igazad, ha egyszer a papíron leírtakkal nem összeegyeztethető. Ez sajnos ilyen játék, de ennek semmi köze ahhoz, hogy pénzt akarnának. Nálam sem akart, vagy legalábbis nem jelezte, én meg tuti nem kenyerezek le senkit, meg tudom én szerezni azt a szar jogsit magamtól is.

3. Úgy írod ezt, hogy "ismered a helyet", mintha számítana. Vizsgán fix útvonalak vannak, amiket előtte 30+ órán keresztül gyakorol a tanuló. MINDEN tanuló ismeri az útvonalakat, szóval megintcsak azt mondom, hogy a kutyát nem érdekli a te helyismereted.

4. "nála átmentem boríték nélkül" Ugye bazmeg, hogy nem a pénz számít? Saját magadat hazudtolod meg. Az első vizsgabiztos sem azért húzott meg, mert pénzt akart, hanem mert hibáztál.


Különítsünk el két dolgot amúgy. A legtöbb ilyesmi kérdésnél a téma az, hogy szándékosan megbuktatnak-e legalább az első alkalommal, ha nem adsz kenőpénzt. Nem. Ilyen nincs. Szándékosan sosem fognak megbuktatni. Megbukni csak akkor fogsz, ha hibázol. Az, hogy a hibától eltekint 1-2 lefizethető vizsgabiztos, az egy teljesen más dolog. Az egésznek a lényege akkor is az, hogy ha megbuksz, akkor megérdemled a bukást. Pont.

2021. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
#9 Látom nem értetted meg amit írtam, és nem is ez volt a kérdés.
2021. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

15:


Továbbra sem fogtad fel.


"Ugye bazmeg, hogy nem a pénz számít? Saját magadat hazudtolod meg. Az első vizsgabiztos sem azért húzott meg, mert pénzt akart, hanem mert hibáztál."

De. Az első vizsgán semmi más hibapontom nem volt. Ez az egyetlen helyzet volt, valamint ahogyan írtam is, a vizsgabiztos is egyértelműsítette (ott a beszélgetéskor kézzel mutatva, később szóban megbeszélve), hogy pénz kellett volna.

Még egyértelműbbé teszi a dolgot, hogy nem sokkal később kirúgták és eljárás indult az illető vizsgabiztos ellen, mert jópáran jelentették. (2 éve elég felkapott téma volt a korrupt vizsgabiztosok ügye)


A másik pedig:

Rendben, te leírtad a parkoló feladatot. Így van, a két feladatnál, parkolásnál és megfordulásnál, jelezheted hogy a hely nem alkalmas a szabályos végrehajtásra (bár tekintve, hogy alapból te választod a konkrét helyet, az utasítás csak annyi, hogy "keress egy parkolóhelyet és állj be szabályosan").


Itt viszont egy kanyarodásról volt szó.

De nagyon egyszerű, mondd meg te mi kellett volna történjen?


Te jössz egy kis utcácskából 28-30 km/h-val. Odaérsz egy egyenrangú útkereszteződéshez. Balra kell kanyarodnod. Balról jön egy autó nagyjából 50 km/h-val. A távolság alapján egyértelmű, hogy ha kihajtasz előtte, akkor ő vagy satufékkel fog megállni (vagy még úgy is elkapja a kocsi hátulját), vagy pedig telibetalál.

A kereszteződésnél bal oldalon van egy ház, csak az utolsó 10 méteren látsz ki balra is a keresztező útra, tehát nem tudod azt eljátszani, hogy "lelassítok és mire odaérek a másik autós már rég elment".


TE mit tettél volna, hogy ANNÁL a vizsgabiztosnál átmenj a vizsgán? (Természetesen a magyarázkodáson kívül, hogy miért engedted el a balról jövőt, hiszen ezt mi is megtettük az oktatómmal, de nem érdekelte)

Ha kimész, akkor vagy ütköztök, vagy vészfékezésre kényszeríted ezzel veszélyhelyzetet teremtve.

Vagy a veszély elkerülése érdekében, biztonsági okokból elengeded az elsőbbséget figyelmen kívül hagyó autóst.


Ismétlem, a fenti feltételeket és körülményeket szem előtt tartva, TE mit tettél volna, hogy AZ a vizsgabiztos ne buktasson ott meg?

2021. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Félreírtam:

"Ez az egyetlen helyzet volt, valamint ahogyan írtam is, az **OKTATÓM is egyértelműsítette (ott a beszélgetéskor kézzel mutatva, később szóban megbeszélve), hogy pénz kellett volna."

2021. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

#17

"De. Az első vizsgán semmi más hibapontom nem volt."

És? Egyetlen egyszer kell hibázni a bukáshoz. Van pár apróbb vétség, amik önmagukban kevesek a buktatáshoz, de a hibák többsége azonnali bukást eredményez.


"a vizsgabiztos is egyértelműsítette"

Azt egyértelműsítette, hogy pénzért elnézi a hibát UTÓLAG, nem pedig azt, hogy előre kellett volna fizetned a sikeres vizsgáért. A téma még mindig e fontos különbség körül forog. Mert mint írtam, sokan hiszik azt, hogy pénz nélkül tuti kitalált indokkal buktatnak. De ez nem igaz. Ha hibázol, akkor a vb esetleg elfogadhat pénzt, oké. De ha nem hibázol, akkor át leszel engedve, kész.


"mondd meg te mi kellett volna történjen"

Semmi. Jól cselekedtél, én is ugyanezt tettem volna. Az előző válaszban is említettem, hogy igazad volt a szituációban. De azt is írtam, hogy a valós szituáció nem mindig felel meg a papírformának. Ez egy béka, amit le kell nyelni. Úgymond "lehetetlen szituáció". Helyesen cselekszel, de a helyes cselekedet szabálytalan. Ez egy szar dolog, de az élet már csak ilyen.

2021. nov. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg te vagy az a rettentő nagy élettapasztalattal bíró kretén aki odaadta a kenőpénzt az oktatónak.

Aztán 2 opció volt. Ha sikeresen átment, akkor maradt nála a pénzed csak megmondta neked, hogy elfogadta a biztos. Ha buktál akkor visszaadta a pénzedet, és nem fogadta el a kenőpénzt a biztos. Ez úgy kb 39es iq felett már 1980ban is evidens volt mindenkinek

2021. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!